Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Pa, ne mislim da je baš tako, prosto zato što se naši sveštenici žene. Sad, episkopi istina imaju monaški status. ali su neki među njima, koliko znam, ex-sveštenici i dobili su otpust™ od žene da bi mogli da postanu episkopi... Vasa će me ispraviit ako grešim.
Necu te ispraviti, to je bas tako, mada se Vasilije zamonasio sa 19 godina pa je celog zivota nezenja ( :naughty: ).Takodje, u SPC nema ispiranja mozga celibatom kao kod zapadnih jeretika, niti postoji ta nezdrava sublimacija seksualne tenzije koja vodi do pedofiije. Ovo je jednostavno raskalasnost, bogato pa besno. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Po tebi "nezdrava sublimacija seksualne energije" vodi do pedofilije? Ako je tako, ima toga i u pravoslavlju koliko hoćeš, od zabrane seksa van braka, do zabrane masturbacije*.*Kad smo kod toga, ako to nije štetno, onda ja ne znam šta jeste.

Edited by Bakemono
Link to comment
Necu te ispraviti, to je bas tako, mada se Vasilije zamonasio sa 19 godina pa je celog zivota nezenja ( :naughty: ).Takodje, u SPC nema ispiranja mozga celibatom kao kod zapadnih jeretika, niti postoji ta nezdrava sublimacija seksualne tenzije koja vodi do pedofiije. Ovo je jednostavno raskalasnost, bogato pa besno.
bitan post.
Link to comment
Tek sad videh "zapadne jeretike". Šaljenje ili...?
Šta je tu neispravno? Papa je jeretik, odmetnuo se od jedine ispravne crkve i krenuo da zavodi red teorijom da je on božanski glas na zemlji, što je na kraju i crkvu pocepalo. Kada bismo primenjivali katolička pravila na katoličanstvo, morali bismo ih zatrti. Ali to nismo učinili, jer smo pravoslavni. Ura za nas.
Necu te ispraviti, to je bas tako, mada se Vasilije zamonasio sa 19 godina pa je celog zivota nezenja ( :naughty: ).Takodje, u SPC nema ispiranja mozga celibatom kao kod zapadnih jeretika, niti postoji ta nezdrava sublimacija seksualne tenzije koja vodi do pedofiije. Ovo je jednostavno raskalasnost, bogato pa besno.
To je tačno. Zato sam u inicijalnom postu i upotrebio izraz "čelnici SPC", misleći na više svešteničke redove. Oni ispod su obični ljudi, normalno, ko njih pita.
Link to comment
Tek sad videh "zapadne jeretike". Šaljenje ili...?
joj ne, pa ti si vec i smisao za humor izgubio ! znao sam da je stanje ozbiljno ! :s_d::piggy:
Link to comment
To je tačno. Zato sam u inicijalnom postu i upotrebio izraz "čelnici SPC", misleći na više svešteničke redove. Oni ispod su obični ljudi, normalno, ko njih pita.
Ja sam video običnog popa kako šutira u dupe Romkinju koja prosi, a video sam i monahinju u mercedesu. (True story.) Jel se i to računa?
Link to comment
Po tebi "nezdrava sublimacija seksualne energije" vodi do pedofilije? Ako je tako, ima toga i u pravoslavlju koliko hoćeš, od zabrane seksa van braka, do zabrane masturbacije*.
Svega toga ima ali se svestenicima ne ispira mozak tim stvarima, kao kod gnusnih papista kod kojih se mnogo polaze na duhovnu obuku.
Link to comment
Šta je tu neispravno? Papa je jeretik, odmetnuo se od jedine ispravne crkve i krenuo da zavodi red teorijom da je on božanski glas na zemlji, što je na kraju i crkvu pocepalo. Kada bismo primenjivali katolička pravila na katoličanstvo, morali bismo ih zatrti. Ali to nismo učinili, jer smo pravoslavni. Ura za nas.
Papa je direktan naslednik Svetog Petra, a Peru je direktno Isus postavio da vodi Crkvu. Ne znam sta tu nije jasno.
Link to comment
Ja sam video običnog popa kako šutira u dupe Romkinju koja prosi, a video sam i monahinju u mercedesu. (True story.) Jel se i to računa?
Pa to, obicni, normalni ljudi.
Link to comment
Svega toga ima ali se svestenicima ne ispira mozak tim stvarima, kao kod gnusnih papista kod kojih se mnogo polaze na duhovnu obuku.
To je zato što se ovde postaje pop uglavnom zbog para.
Link to comment
Papa je direktan naslednik Svetog Petra, a Peru je direktno Isus postavio da vodi Crkvu. Ne znam sta tu nije jasno.
+1Ni ja ne znam šta se tripuju ovi iz Istanbula.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...