Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

- Na snimku se vidi episkop Kačavenda kako prolazi hodnikom i ulazi u sobu. Ništa drugo - tvrdi naš sagovornik, koji smatra da su medijske spekulacije o navodnim bludnim radnjama vladike proizvod želje da se uruši ugled SPC u Srbiji i regionu.
Danas :fantom:
Link to comment
Ceniš da je ovo karakteristično za društva koja propadaju, a da ranije svega toga nije bilo? Benediktizam™...
Ne znam sta ti je taj benediktizam, ali cela ova afera (sve skupa sa ovim stripperom koji se slika sa vodecim politicarima), pa pre toga ono sa Pahomijem, pa Filaret, pa ... imaju na sebi vonj propasti.
Link to comment

najebali ste :fantom:Kačavenda: Podneću tužbu protiv svih koji blate i klevećuTanjug | 19. 04. 2013. - 09:40h cat_icn_more.png 13:31h | Foto: RAS - Gloria | Komentara: 14Vladika zvorničko tuzlanski Vasilije Kačavenda podneo je Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) Srbije zahtev kojim traži potvrdu ili demanti pisanja medija o navodnom hapšenju imenovanih za delo koje se navodi, a koje diskredituje njegovu ličnost. Kačavedna je Tanjugu rekao da će nakon toga povesti odgovarajući sudski postupak protiv svih onih koji nas, kako je rekao, sve ovo vreme “blate i kleveću”.- Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije podneli smo zahtev kojim tražimo da nam potvrde ili demantuju pisanje medija o navodnom hapšenju imenovanih za delo koje se navodi nakon čega ćemo pokrenuti odgovrajući sudski postupak protiv svih onih koji nas svo ovo vreme blate i kleveću - rekao je Kačavenda.“Blic” je imao uvid u deo kolekcije snimaka episkopa sa muškarcima na kojima se vidi da vladičin angažman sa mladićima nije duhovne, već intimne, telesne prirode.Kačavenda, međutim, nije želeo da govori o tome da li takav snimak postoji ili ne.Sveti arhijerejski sinod SPC-a se nije oglašavao ovim povodom.

Link to comment
Ne znam sta ti je taj benediktizam, ali cela ova afera (sve skupa sa ovim stripperom koji se slika sa vodecim politicarima), pa pre toga ono sa Pahomijem, pa Filaret, pa ... imaju na sebi vonj propasti.
To ja po ugledu na doskorašnjeg papu Benedikta, koji je maskirao ono što su radili decenijama i vekovima unazad sa dečacima u katoličkoj crkvi, nego je sada jasno izbilo na svetlost dana pa se ljudi tripuju da je tu došlo do nekakvog sunovrata. Samo je business as usual. Tako ti je i ovde. Samo što meni niko ne veruje kada kažem da su čelnici SPC, inače monstrumi, ratni huškači, pljačkaši i varalice koje podstiču pa koriste praznoverje običnog sveta, dobrim delom pederi i pedofili (Nišlije su godinama, ako ne i decenijama za sadašnjeg patrijarha Irineja to pričali), nego se sad svi nešto sablažnjavaju. Čuj to, odjednom je gej družina ratnohuškača puna gejosti, bahata, ohola i razbacuje se kintom. Nije nego.Da se razumemo, pošto lako padaš u vatru, nemam ja ništa protiv tebe ili protiv ne znam koga, samo hoću da kažem da je to standard koji zapravo treba očekivati od takvih mračnjaka. Čuvati se toga i ne dozvoliti da te iznenade. Zato i nisam iznenađen Pahomijem, Filaretom, Kačavendom. To je ionako sve materijal za potpalu, bilo iz perspektive militantnog ateista, bilo iz perspektive poštenog, iskrenog vernika. Razlika je samo u tome što bih ja pomogao toj potpali, a pošteni i iskreni vernik će to prepustiti sv. Petru da preusmeri levo od Albukerkija (ili se barem tome nada).
Link to comment
business as usual
Pa, ne mislim da je baš tako, prosto zato što se naši sveštenici žene. Sad, episkopi istina imaju monaški status. ali su neki među njima, koliko znam, ex-sveštenici i dobili su otpust™ od žene da bi mogli da postanu episkopi... Vasa će me ispraviit ako grešim.
Link to comment
Pa, ne mislim da je baš tako, prosto zato što se naši sveštenici žene. Sad, episkopi istina imaju monaški status. ali su neki među njima, koliko znam, ex-sveštenici i dobili su otpust™ od žene da bi mogli da postanu episkopi... Vasa će me ispraviit ako grešim.
Pa možda nije to ona "zatvorska" logika (dohvataju se međusobno jer nema nikog drugog), već ona da je najlakše biti pedofil u takvim sredinama. Kao što ima mnogo oženjenih gejeva i biseksualaca, tako je i sa pedofilima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...