Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Znači istraga i postupak protiv Pahomija o jebanju mladih dečaka poverenih mu na čuvanje se vodi toliko traljavo da dokazi nestaju i slučaj zastaruje.Pahomije se oseća toliko nekažnjeno (treba li se čuditi) da nastavlja i dalje da jebe maloletne dečake, sve do dana današnjeg.Ima li neko trunke obraza u toj smrdljivoj SPC ??

Link to comment

molim da meni mladom i neukom neko objasni nesto. ovo je napisao trener hrvatske fudbalske reprezentacije danas, ped mec sa srbijom, na svojoj fejsbuk stranici:"Oče moj, dolazim u tvoju prisutnost na samom početku ovog dana. Dolazim naći mudrost da nepravim nerazborite greške,tako da znam kada treba govoriti, a kada ostati u šutnji,kada djelovati, a kada ne.Dolazim naći MIR, tako da me danas ništa ne zabrine i ne smete. Dolazim naći hrabrost da budem strpljiv , da ne izgubim nadu,da prihvatim razočarenje, znajući da ćeš Ti sve okrenuti na moje dobro.Dolazim naći ljubav, tako da me ništa ne učini ogorčenim, tvrdim i neljubaznim.Dođoh početi ovaj dan s Tobom i želim ga nastaviti s Tobom,tako da to bude dan bez ikakve žalosti.Oče, Ti si moja providnost, znam da ćeš Ti providjeti sve moje potrebe.Oče Ti si moj zaštitnik, sačuvaj me ovoga dana od svih mračnih sila, prekrij me predragocjenom Krvlju Tvoga Sina Isusa i okruži me svojim anđelima. Ovo Te molim u Isusovo Ime. Amen!Hvala Vam svima na tisućama poruka podrške...Vaš izbornik"kada bi ovako nesto napisao nas trener verovatno bi svi pomislili da je poludeo. verujem i da u hrvatskoj postoji dobar deo ljudi koji to misli, ali cini mi se da su ovakve stvari drustveno prihvatljivije tamo. da li ovo vise ima veze sa katolicizam vs pravoslavlje ili vera u srbiji vs vera u hrvatskoj?

Link to comment

Ja mislim da je to vera u srbiji vs vera u hrvatskoj.Tj, ja nekako mislim da su u Hrvatskoj ljudi daleko više stvarno verujući nego u Srbiji, gde je to sve neka forma bez suštine.Zato se ovde toliko olako sve to shvata, vera je više predstava, foliranje, dok, je tamo, bar ono što sam video dosta drugačije.A možda i ja imam pogrešan utisak, ali, to je nekako moje mišljenje.

Link to comment
Ja mislim da je to vera u srbiji vs vera u hrvatskoj.Tj, ja nekako mislim da su u Hrvatskoj ljudi daleko više stvarno verujući nego u Srbiji, gde je to sve neka forma bez suštine.Zato se ovde toliko olako sve to shvata, vera je više predstava, foliranje, dok, je tamo, bar ono što sam video dosta drugačije.A možda i ja imam pogrešan utisak, ali, to je nekako moje mišljenje.
i ja imam takav utisak ali me zanima koji su razlozi, zbog cega se tamo vera shvata ozbiljnije nego ovde.
Link to comment
Ja mislim da je to vera u srbiji vs vera u hrvatskoj.Tj, ja nekako mislim da su u Hrvatskoj ljudi daleko više stvarno verujući nego u Srbiji, gde je to sve neka forma bez suštine.Zato se ovde toliko olako sve to shvata, vera je više predstava, foliranje, dok, je tamo, bar ono što sam video dosta drugačije.A možda i ja imam pogrešan utisak, ali, to je nekako moje mišljenje.
i, po meni, ispravno
Link to comment
i ja imam takav utisak ali me zanima koji su razlozi, zbog cega se tamo vera shvata ozbiljnije nego ovde.
Zato što su ovde uvek mogao da odjebeš popa, tj. crkva je u Srbiji bila jadni prilepak države, dok je tamo sve do pojave HSSa crkva bila sve i svja.
Link to comment
i ja imam takav utisak ali me zanima koji su razlozi, zbog cega se tamo vera shvata ozbiljnije nego ovde.
Drugačiji koncept, koji uvodi decu od melena u crkvu, čini mi se, a to je opet vezano za to kako su njihovi preci uvedeni. Uz to, posle WWII, retko ko je u HR odbacio crkvu, dok se Srbi masovno to radili. Zato je tamo vera ostala čvršća nego ovde, a sad ovi pokušalji obnavljanja toga deluju smešno i izveštačeno.Uz to, moje neko mišljenje je da katolička crkva ima bolji marketing. Išao sam na svadbe i tamo i ovde, i jebem li ga, tamo sam od popva svašta lepo čuo na tim svadbama, dok ovde su većina dolazili da uzmu pare i odmašu onim kandilom. Velika je to razlika, rekao bih,
Link to comment

u mostaru, tada trovernom, se pri ulasku u sabornu crkvu iii bilo koju džamiju, morala prvo ukloniti paučinaa pred rat je izgrađena tada najveća katolićka katedrala, e sad, ne sećam se da li je balkan ili istočna evropauvek dupke puna

Link to comment
Drugačiji koncept, koji uvodi decu od melena u crkvu, čini mi se, a to je opet vezano za to kako su njihovi preci uvedeni. Uz to, posle WWII, retko ko je u HR odbacio crkvu, dok se Srbi masovno to radili. Zato je tamo vera ostala čvršća nego ovde, a sad ovi pokušalji obnavljanja toga deluju smešno i izveštačeno.Uz to, moje neko mišljenje je da katolička crkva ima bolji marketing. Išao sam na svadbe i tamo i ovde, i jebem li ga, tamo sam od popva svašta lepo čuo na tim svadbama, dok ovde su većina dolazili da uzmu pare i odmašu onim kandilom. Velika je to razlika, rekao bih,
Dolazili popovi na svadbe da uzmu pare? O cemu pricas?
Link to comment
Dolazili popovi na svadbe da uzmu pare? O cemu pricas?
Dobro, tehnički, išlo se u crkvu kod popova da odmašu i uzmu pare, ako ćeš baš da teraš mak na konac i zapinješ oko tehnikalija. Ko hoće da razume, shvatio je šta hoću da kažem. Uloga popova u HR nije samo da mašu kandilom, nego i daju neke vrlo poučne pričice, neke zanimljivosti, neke ineresantnoće™. I to na jeziku koji svi razumeju, bez neke teatralnosti.U Stradiji to nisma video.Jel' ti sad jasnije?
Link to comment
Dobro, tehnički, išlo se u crkvu kod popova da odmašu i uzmu pare, ako ćeš baš da teraš mak na konac i zapinješ oko tehnikalija. Ko hoće da razume, shvatio je šta hoću da kažem. Uloga popova u HR nije samo da mašu kandilom, nego i daju neke vrlo poučne pričice, neke zanimljivosti, neke ineresantnoće™. I to na jeziku koji svi razumeju, bez neke teatralnosti.U Stradiji to nisma video.Jel' ti sad jasnije?
Ako se ne varam, po pravilu bi svako ko zeli crkveno vencanje morao da ide na neka predavanja™ kod mahaca™ kandilom, ali posto vernici nisu bas u tom fazonu, a crkva ne insistira previse na tome, sve se u najboljem (ili najgorem) slucaju svede na jedan razgovor i uvaljivanje neke literature sa nekim zanimljivostima i ineresantnoćama™ u vezi braka.
Link to comment

Za razliku od sahrana i krštenja koje nemaju ni to, nego se svode na suštinu svake sekte koja drži do sebe - uzimanje para tj prodavanje cigle, da ne kažem muda za bubrege, sportskim žargonom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...