Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

13% nije milion, piše da je ukradeni milion IZ razreza, što valjda znači da su novci kojim preduzeće raspolaže mnogo veći, a naravno skriveni jer im se može i jer im jebem mater pohlepnu nezajažljivu.

Link to comment

Kolko to tamo ima na gomili kad se ovo nije primećivalo godinama???Samo su oglasili javni tender lopovima, obijačima i razbojnicima svih boja da ih malo posete. Očekujem uskoro da crna hronia stvarno pocrni od mantija. Biće tu svega: od otmica i ucena do secikesa i džeparenja.

Edited by zmanic
Link to comment
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=02&dd=14&nav_category=12&nav_id=687031
Podgorica -- Mitropolit Amfilohije izjavio da je iznenađen što se sada u Srbiji vodi postupak protiv Miroslava Miškovića "kada treba rešavati mnogo sudbonosnija pitanja".
"Što se tiče nepodobnih Šarića i drugih koji su na tapetu, moram da primetim da, kada bi se od reda zavirilo kod svih onih koji su u poslednjih dvadeset godina stekli enormno bogatstvo, verujte mi da to nisu stekli od svoje plate", kazao je mitropolit.
:wub:
Link to comment
u ovo naše vreme postoji opasnost da se junaštvo pretvori u europoklonstvo, a da se čojstvo pretvori i preobrazi u gej-paraderstvo", rekao je on.
amfilohije, vol xxxxnaprotivbitanga je pobrkao loncice.zar nije junastsvo braniti sebe od drugih a cojstvo cuvati druge od sebe.**il je to samo u dzonijevoj interpretaciji
Link to comment
amfilohije, vol xxxxnaprotivbitanga je pobrkao loncice.zar nije junastsvo braniti sebe od drugih a cojstvo cuvati druge od sebe.**il je to samo u dzonijevoj interpretaciji
**Pa da ne nasrces na tudje guzice oca mu jebem.Knjigu od Miljanova treba preimenovati u Primeri ludosti i bezumlja.
Link to comment
**Pa da ne nasrces na tudje guzice oca mu jebem.Knjigu od Miljanova treba preimenovati u Primeri ludosti i bezumlja.
nasrtljivost je nasrtljivost bile gusce muske il zenskecojstvo je braniti slabije, drustvenu manjinu iako ne delis iste sklonosti s njoma dobro ti se uvek zezas i trazis pukotine u tako zamisljenom idealnom sistemu
Link to comment
nasrtljivost je nasrtljivost bile gusce muske il zenskecojstvo je braniti slabije, drustvenu manjinu iako ne delis iste sklonosti s njoma dobro ti se uvek zezas i trazis pukotine u tako zamisljenom idealnom sistemu
naravno da se zezam. ne mozes se pozivati na svoju reinterpretaciju tog navodnog kodeksa po njemu bi te i sve manjine brzo istrazili. neke zastite stranaca u svim gorstackim drustvima vaze samo dok si stranac atsajder i za raticku kastu.
Link to comment
Blagajnik SPC ukrao milion evra u kešuMilionče, doduše u dužem periodu. Iskusno su zaboravili da navedu za koje vreme je nestao iznos. 13% je milion, znači da ukupni prihod izađe preko 7.5 miliona evra. Zaludan kakav sam, uzeh računaljku: 110 000 evra prosečan prihod po hramu. Ako je ovo bilo na godišnjem nivou (to bi bilo nekako najlogičnije, godišnje kontrole, godišnji izveštaji...) dolazimo na 9100 evra mesečno po hramu. 13% ide u zajedničku kasu, znači svakom hramu ostane prosečno 7900 evra mesečno čistog, neoporezovanog novca (opet kažem, ponavljam, ako se radi o godišnjem izveštaju, što bi bilo najlogičnije). Brrrr...A što se tiče S.Ž. i zaštite identiteta - u svakom crkvenom kalendaru koji se prodaje na teritoriji beogradske arhiepiskopije negde na sredini postoji šematizam, sa spiskom svih hramova, adresama i telefonima sveštenika, i spisak svih službenika, sa fiksnim i mobilnim telefonom. S.Ž. na fezbuku postoji samo jedan.
I, šta bi? Od kad je ova vest prvobitno objavljena, ni reči više u medijima. Ne plaćaju porez, bogate se kako hoće, a kad ih uhvate da kradu, mediji ne smeju da pišu o tome. Što nisam u popove iš'o.
Link to comment
Ravnoselcu sveštenik preorao devet hektara mladog žitaR. Ivanoska | 21. 02. 2013. - 02:00h | Foto: RAS | Komentara: 0Zbog preoranog žita na oranicama za koje je državi platio više od 300.000 dinara zakupa Pera Gajin, poljoprivrednik iz Ravnog Sela kod Vrbasa, izgubio je veru u pravnu državu, ali i u Božiju pravdu. Oranice od 13,4 hektara, zakupljene od države do kraja 2013. godine, vraćene su zakonom o restutuciji SPC. Posle opomene iz Ministarstva poljoprivrede, Gajin je uplatio za zakup 300.000 dinara i, uzdajući se u važeći ugovor, posejao pšenicu, ali se nije nije nadao da će tek izniklo žito biti preorano i to, kako tvrdi, sa blagoslovom seoskog sveštenika.315833_zito2_f.jpg?ver=1361405062- Jesenas sam načuo da je njiva koju sam zakupio vraćena crkvi. Ali, o tome me nije niko zvanično obavestio. Mislio sam, ipak, da ugovor važi do isteka 2013. Raspitivao sam se u opštini kome da platim zakup, pa sam čak išao na sud da deponujem novac na račun SPC. Međutim, pop nije pristajao na cenu od 198 evra po hektaru koliko sam ugovorio s ministarstvom. U novembru mi je stigla opomena od ministarstva da u roku od osam dana uplatim zakup za 2013. Opomena me je obradovala jer je bila garancija da će ugovor biti poštovan. Uplatio sam 300.150 dinara, posejao pšenicu na devet hektara - kaže Gajin. U setvu je uložio oko 450.000 dinara. Kada je pre nekoliko dana video preorane oranice, pozvao je policiju.- Napravili su zapisnik da je počinilac N.N. lice, ali mi je pop već pretio preoravanjem - kaže Gajin i dodaje da je mesecima pokušavao da postigne dogovor sa sveštenikom oko oranica.- Nije mi padalo na pamet da je neko u stanju da uništi potencijalni prinos od 55 tona pšenice na zemlji za koju je država uzela novac za zakup - kaže Gajin.- Za zvaničan stav crkve morate se obratiti nadležnoj eparhiji - rekao je sveštenik SPC u Ravnom Selu Veselin Crnovčić. On je dodao da je Gajinu ministarstvo trebalo nakon vraćanja zemlje SPC da zakupcu ponudi drugu parcelu.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Podsetimo, Pahomije je posle višegodišnjeg sudskog postupka najpre pred vranjskim, a potom pred niškim pravosuđem, oslobođen odgovornosti za pedofiliju zbog nedostatka dokaza i zastarelosti. Vrhovni sud Srbije je, međutim, 2007. ustanovio niz grešaka u postupku na štetu četvorice dečaka koji su optužili vladiku, ali to mišljenje nije imalo pravno dejstvo.
Ne razumem ovaj deo "oslobođen odgovornosti za pedofiliju zbog nedostatka dokaza i zastarelosti". Da li je zbog nedostataka dokaza ili zastarelosti, kako može i jedno i drugo ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...