Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Vaso i ostali znalci da li postoji neki istorijski dokaz da je Sveti sava izgovorio „Srbi,moj narod,Hristovi su ne papini!”.Meni zvuci sumanuto i izmisljeno , ali da ne ulecem sa zakljuccima pre nego sto pitam.i

Link to comment
Vaso i ostali znalci da li postoji neki istorijski dokaz da je Sveti sava izgovorio „Srbi,moj narod,Hristovi su ne papini!”.Meni zvuci sumanuto i izmisljeno , ali da ne ulecem sa zakljuccima pre nego sto pitam.i
pa naravno da zvuchi sumanuto. to je doba kada se kockalo sa raznim varijetetima vazalstva, ovog ili onog. samo su jedni "dali vishe"... posle se, na unazad, svemu mogu pripisati motivi koji nemaju veze sa teritorijama, novcima i porodichnim interesima koji ukljuchuju teritorije i novce, neki neovozemaljski. ne kazem da nije bilo i takvih, ali. Edited by thermal bug
Link to comment

Naravno da to ne postoji, to su kao i onaj manifest o Srbiji koja je istok zapadu i zapad istoku stavili Savi u usta pre stotinjak godina

Edited by dillinger
Link to comment
Vaso i ostali znalci da li postoji neki istorijski dokaz da je Sveti sava izgovorio „Srbi,moj narod,Hristovi su ne papini!”.Meni zvuci sumanuto i izmisljeno , ali da ne ulecem sa zakljuccima pre nego sto pitam.i
Mislim da je to rekao vladika Rade negde oko 1845. na Cetinju

:P

Edited by slow
Link to comment
pa naravno da zvuchi sumanuto. to je doba kada se kockalo sa raznim varijetetima vazalstva, ovog ili onog. samo su jedni "dali vishe"... posle se, na unazad, svemu mogu pripisati motivi koji nemaju veze sa teritorijama, novcima i porodichnim interesima koji ukljuchuju teritorije i novce, neki neovozemaljski. ne kazem da nije bilo i takvih, ali.
krunu kao i beograd smo dobili u miraz svi ostali projekti su propadali..
Link to comment
Vaso i ostali znalci da li postoji neki istorijski dokaz da je Sveti sava izgovorio „Srbi,moj narod,Hristovi su ne papini!”.Meni zvuci sumanuto i izmisljeno , ali da ne ulecem sa zakljuccima pre nego sto pitam.i
nema šanse da bi prosvetitelj ignorisao razmak nakon interpunkcije. prema tome, ova rečenica je falsifikat.
Link to comment

ta recenica je izmisljena na internetu i simptom je a) dubokog nerazumevanja istorijskih prilika Evrope tog vremena i b) duhovne tuposti ljudi koji ce radije da veruju natpisu sa majice nego originalnom dokumentu Zicke besede ciji se savremeni prevod nalazi svuda unaokolo.

Link to comment

amfilohije, materica srpska i druge radionicehttp://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=01&dd=04&nav_category=12&nav_id=674778

Link to comment
amfilohije, materica srpska i druge radionicehttp://www.b92.net/i...2&nav_id=674778
On podseća da crkva poziva na ukroćenje ljudskih nagona i na njihovu bogodanu upotrebu u pravo vreme i za ostvarenje pravih ciljeva, na uzdržavanje od polnih odnosa pre braka, mimo braka, kao i na "celomudrenost" u samom braku.
bold njihov, mozda i samog antilopija. elem, ljudi, pa ovo se cheka.vec decenijama. sad ce mladi da pohrle ^_^
Link to comment

- Crkva od pamtivijeka, kao duboki znalac ljudske prirode, ukroćuje, preobražava, vaspitava oba ova nagona sa ciljem da im ostvari dublji cilj i smisao, kako bi se čovjek oslobodio od robovanja bilo kakvoj prinudi, a iznad svega – od robovanja smrti i prolaznosti – poručuje dalje Amfilohije, i nastavlja o značaju posta i uzdržavanja, te ponavlja ranije iznesenu izjavu da se „drvo koje ne donosi ploda, siječe i u oganj baca“.-Amfilohije Radovic, Dece:0

Link to comment
Dece:0
Pa nije mogao da stigne, pregledavao je kakve su se sve izopačenosti pojavile u poslednjih 40 godina, posebno na inter-netu. Da bi znao da druge upozori.Ne, sad ozbiljno, ljudi što žive u Srbiji su sa jedne strane pritisnuti onima koji govore da treba ostvariti nemoguće pa makar i po cenu lagane propasti i onih koji mu govore da ako propadnu sami su krivi. Kako ono beše - ko ovde ne poludi taj definitivno nije normalan.
Link to comment
Reporter "Blica" prerušen u prosjaka obilazio crkve"Svaka vaša pretpostavka o ishodu mojih posjeta zasnovana na razumu i iskustvu – pogrešna je", kaže PetrovićNije lako biti prosjak: Ilustracija (Foto: savjetnikuspjeha.com)Reporter "Blica" Momčilo Petrović podijelio je sa čitaocima priču o svom neobičnom danu "u koži prosjaka".Petrović je obukao iznošenu odjeću i u jednoj katličkoj crkvi, tri pravoslavne crkve i jednoj džamiji u Beogradu rekao da je gladan i pitao da li mogu da mu daju nešto da pojede."Svaka vaša pretpostavka o ishodu mojih posjeta zasnovana na razumu i iskustvu – pogrešna je", kaže Petrović.“A sada da vam ispričam kako je to biti niko i ništa u Beogradu i gladan tražiti samilost kod onih koji su sebe proglasili za ovozemaljske predstavnike Svevišnjeg čiji je osnovni atribut milosrđe”, počinje svoju priču Petrović.U potrazi za hranomPrva adresa reportera "Blica" bila je katolička crkva Svetog Ante na Zvezdari."Gužvao sam kapu u rukama i čekao da me primijeti zabrađena žena koja je poslovala ispred ispovjedaonice. Uzalud. Pogledala me je, zaključila da me ne poznaje i nastavila dalje da nešto slaže u nišu, pa sam pročistio grlo i rekao:“Izvinite”… usnama odrvenjelim od stida – bilo mi je prvi put u životu da molim za hranu. Izgovorio sam da sam gladan.Nije bila začuđena, i nije očekivala dodatno objašnjenje. Izvela me je u dvorište i pokazala vrata na kojima me je mlada žena opasana keceljom domaćice saslušala sa osmjehom razumijevanja i rekla da mora da pita župnika.Ostao sam pred vratima da čekam, i kada se opet pojavila, držala je najlon kesu.“Sretan vam Badnji dan”, rekla je s osmjehom, i ja sam zahvalio, i pometen, okrenuo da pođem.Tek iza ugla razmotao sam kesu: pola vekne svježeg hljeba, kutija sardine i jedno kuhano jaje", priča svoju "prosjačku priču" Petrović."Nemamo mi hranu, ovo je crkva"Sljedeća stanica reportera "prosjaka" bila je crkva Svetog velikomučenika Dimitrija na Novom Beogradu"Stajao sam, ubog, i čekao da žena koja prodaje svijeće završi brojanje pazara, ali me je ona primjetila kad je zastala da treći put lizne palac.“Nemamo mi hranu. Ovo je crkva”, rekla mi je.“A da pitam sveštenika?”“Nema nikoga. Svi su otišli”, tako je reporter iz crkve Svetog velikomučenika Dimitrija izašao praznih ruku.Crkva Svete Petke"Otišao sam u pravoslavni hram na drugom kraju grada…U Crkvu Svete Petke na Čukaričkoj padini. Fasada od bijelog mermera pozlata na ikonostasu… da skratim, ostao sam gladan. Sve je bilo kao i sat ranije, samo je žena u prodavnici svijeća bila manje neljubazna, a sveštenika zaista nije bilo… Da sam bio gladan od toga mi ništa ne bi bilo bolje".U Bajrakli džamiji, jedinoj u Beogradu, reportera "Blica" sačekala su četiri muškarca, od kojih mu je jedan objasnio da mu ne može pomoći jer ne drže hranu.Posljednja stanica reportera bila je crkva Svetog Aleksandra Nevskog na Dorćolu."Posao prosjaka brzo se uči. U Crkvu Svetog Aleksandra Nevskog, na Dorćolu, ušao sam rutinski: od koga da se stidim, govorio sam sebi, tu sam bio ljubazno saslušan i jedan mi je mladić s bradom objasnio da tu u blizini, u dobrotvornoj kuhinji SPC, svakako mogu dobiti obrok", priča Petrović.On se, obraćajući se u svom tekstu direktno Bogu, zahvalio svima koji su mu pomogli, a na kraju i sekretaru kuhinje SPC "koji iako sam zakasnio, nije htio da me vrati praznih ruku, već me je nagovarao da ponesem pasulj, a da mu posudu vratim sjutra kad opet dođem".Svaka vaša pretpostavka o ishodu mojih posjeta zasnovana na razumu i iskustvu – pogrešna je! – kaže Petrović.Kako navodi na početku teksta, namjera mu nije bila da omalovaži bilo koju vjersku instituciju, ili religiju. On, takođe, upozorava čitaoce da bi na osnovu ovih pojedinačnih primjera bilo pogrešno zaključivati o spremnosti vjerskih službenika uopšte da čine dobra djela.Kaže da bi bio i neispavan sud da su ljudi koji su odbili njegovu molbu da ga nahrane – loši ljudi. “Možda im se nisam učinio vrijedan milosrđa”, objašnjava Petrović.S druge strane, on se izvinjava zbog lažnog predstavljanja svim onim dobrim ljudima i ženama koji su ga nahranili. “Uvjeravam ih da moja ganutost njihovim činom može da se mjeri sa blagodarnošću pravog nevoljnika”, piše Petrović.Autor: Vijesti online
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...