Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Šta li je rastužilo telefončeta? To što je deda bio pop? Što nije krstio sina* Što sin nije postao religiozan? Što ljudi to ne razumeju? Što misle da je dužnost dvakog roditelja da prenosi svoja uverenja na decu?Žao mi da ga gledam ovako uplakanog, ali ne znam kako da mu pomognem.

Link to comment

Ne razumem

Možda je deda prestao da bude verujući?
Pa sad,... verovao je on, ali je bio i veliki idealista, bliske su mu bile leve ideje. Ali nije bitan on, bitno je to sto ja jos nisam video coveka koji smatra da je taj postupak normalan. Svi se zgrazavaju kao da sam rekao da je crtao brkove ikonama. Meni je njegov postupak sasvim normalan i sasvim na mestu.
Link to comment
Pa sad,... verovao je on, ali je bio i veliki idealista, bliske su mu bile leve ideje. Ali nije bitan on, bitno je to sto ja jos nisam video coveka koji smatra da je taj postupak normalan. Svi se zgrazavaju kao da sam rekao da je crtao brkove ikonama. Meni je njegov postupak sasvim normalan i sasvim na mestu.
Moj deda je ucio za popa dok nije poceo rat, i takodje bio vrlo levo nastrojen, doduse nije se nikad zapopio. Postupak tvog dede je i meni skroz normalan, bas smatram da je u redu pustiti dete da samo odluci hoce li se pridruziti crkvi ili ne
Link to comment

Veroučitelj mog klinca je bivši pilot, sa klincima razmenjuje PC igrice, časovi su mu izuzetno zanimljivi, deca ga obožavaju, jedan uopšte cool tip. Kad je neki veći praznik vodi ih na službu u lokalnu crkvu... sve u svemu OK.

Link to comment
Veroučitelj mog klinca je bivši pilot, sa klincima razmenjuje PC igrice, časovi su mu izuzetno zanimljivi, deca ga obožavaju, jedan uopšte cool tip. Kad je neki veći praznik vodi ih na službu u lokalnu crkvu... sve u svemu OK.
veroučitelj, koji odeljenju moje kume učiteljice drži veronauku, preti deci paklom. Edited by garcia
Link to comment

verouchitelji, nemojte zaboraviti, vecinom su 'sa ulice' pokupljeni vernici, nekakvog obrazovanja, bez minuta bilo kakve metodike i pedagogije. svi chuche ispod gausovog zvonceta opshte populacije, pa kako se kome zalomi. nekom ultrainteresantni pilot koji razume stvari, a nekom snuzdeni rmpalija koji grmi o shiptarima i rvatima. chista sreca.

Link to comment
Sto se tice roditeljstva i religije, ponovo moram posegnuti za primerom iz porodice :) . Deda mi je bio pop ali mog oca nije krstio vec je tu odluku zeleo da prepusti njemu kad odraste. Moj otac nije vernik i nikad se nije krstio. Kome god da ispricam to, ljudi pocnu da se smeju: - Haha, kakav je to pop kad rodjenog sina nije krstio...Jbt, ovde ljudi misle da je duznost roditelja da prenosi svoja uverenja na decu.
No offense, ali to je onako najblaze receno cudno, jer bi to znacilo da je tvoj deda bio pop koji nije verovao u Boga !?
Religija i ideologija su dve sestre bliznakinje... Razlike su minimalne i teško uočljive...
Ideologija je politicko-ekonomsko ucenje, dok je religija prosto verovanje da postoji dusa koja ne umire kao telo i nastavlja svoje postojanje i posle fizicke smrti. U tome je cela sustina. Ateisti ne veruju u tu mogucnost, dok vernici veruju. Ko je u pravu to jos niko nije nikada uspeo da dokaze.Medjutim predpostavimo da se slazemo oko toga, tj da su to sestre bliznakinje, opet ne vidim u cemu je problem, jer naime potpuno je prirodno da svaki covek veruje ili podrzava neku ideologiju (zanemarimo religiju) i prirodno je da svoju decu vaspitava i podize u duhu neke ideje sa kojom zivi svoj zivot.
ne. nije ni najmanje u redu učiti ih glupostima i baš zato sada imaš gomile zombija u trenerkama sa idejom da je bilo ok ubijati muslimane i hrvate jer je killcount tu negdetaj jpg koji sam okačio je samo jedan od alata kako se stvaraju takvi likovi
Ovo je po meni samo jedan od dokaza kako ljudi jako povrsno poznaju desavanja u poslednjim ratovima na podrucju bivse Jugoslavije, kao i medjunacionalne odnose i olako iznose jako teske optuzbe.Ako se malo zamislimo jako lako cemo da spoznamo da je u poslednjm ratovima ucestvovalo vise generacija odraslih i vaspitanih u manje-vise ateistickom duh, no to nije uopste pomoglo da taj rat bude manje krvav, cak naprotiv.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...