Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ne razumem zasto smatras moje prosto pitanje da je neko zavitlavanje.Pitao sam te samo zato sti si napisala "prosto, njihov cilj je jasan", tj zbog onog jasan, tako da ni odgovor ne bi trebao biti tezak, jer je sve jasno.Medjutim meni zaista nije jasno, sta je to tebi jasno.Na zalost to sada zaista zvuci kao zavitlavanje, ali nije.
Pa dobro, a jel ti jasno što smo nosili crvene marame i plave kape sa zvezdom, sa 7 godina?E pa onda ti je valjda jasno i ovo... Edited by radisa
Link to comment
Pa dobro, a jel ti jasno što smo nosili crvene marame i plave kape sa zvezdom, sa 7 godina?E pa onda ti je valjda jasno i ovo...
Mi smo nosili bele kape i uvek mi je bilo krivo sto ne nosimo plave kao sto su neki drugi nosili.Licno ne mislim da je to bilo nesto lose, niti da je bilo ko zbog toga postao los covek. Ideologija ciji deo su bile i crvene marame, je ipak bila ideologija, a ovde je u pitanju religija, ipak nije isto.Ono sto meni nije jasno zasto se ljudi toliko opterecuju sta pise u nekom verskom casopisu, a u ovom konkretnom slucaju zaista nista posebno. Roditelji imaju pravo da svoju decu vaspitavaju ili nevaspitavaju u religijskom duhu, svakom na volju, dok ne ugrozava nekoga drugog naravno. U ovom slucaju ne vidim da je bilo ko ugrozen.
Link to comment

Neki možda misle da jeste neko ugrožen...To što ti to ne vidiš, ne znači i da nije tačno...Ideologija je ideologija, bilo da je stara par hiljada godina ili par stotina godina, u jednom je uvek isto, u cilju da što mlađe ubace u svoje okvire, kako bi lakše postali ideološki svesni...

Link to comment

U principu, Radagast je rekao sve što ima da se kaže - roditelji imaju prava da prenose deci sopstvena verovanja i sve je okej dok ih škola osposobljava da o tim i drugim verovanjim misle racionalno i kritički. Problem je samo u tome što srpske škole to (listom) ne rade.Edit:

Haha KL ne moze da pise a CrniRok moze. E moj forume.
+1 Edited by Syme
Link to comment
Neki možda misle da jeste neko ugrožen...To što ti to ne vidiš, ne znači i da nije tačno...
Potpuno se slazem, zato sam i postavio pitanje
Ideologija je ideologija, bilo da je stara par hiljada godina ili par stotina godina, u jednom je uvek isto, u cilju da što mlađe ubace u svoje okvire, kako bi lakše postali ideološki svesni...
Sa ovim se ne bih slozio. Ideologija i religija su dva razlicita pojma. To sto se religija zloupotrebljava u ideoloske svrhe je druga stvar.Moglo bi se o tome razgovarati nasiroko, ali sada ja moram da idem na slavu kod kuma.Pozdrav svima, ukljucujuci i neistomisljenike :)
Link to comment
U principu, Radagast je rekao sve što ima da se kaže - roditelji imaju prava da prenose deci sopstvena verovanja i sve je okej dok ih škola osposobljava da o tim i drugim verovanjim misle racionalno i kritički. Problem je samo u tome što srpske škole to (listom) ne rade.
ne. nije ni najmanje u redu učiti ih glupostima i baš zato sada imaš gomile zombija u trenerkama sa idejom da je bilo ok ubijati muslimane i hrvate jer je killcount tu negdetaj jpg koji sam okačio je samo jedan od alata kako se stvaraju takvi likovipo meni je veliki problem ako nemate kritički odnos prema učenju dece glupostima"We hold these truths to be self-evident" je zapravo sjajna rečenica koja štedi jako mnogo nepotrebne rasprave Edited by Ravanelli
Link to comment
ne. nije ni najmanje u redu učiti ih glupostima i da ih taj krst zaista štiti od nečega.sad to što vi imate volje da raspravljate o tome šta roditelji mogu/ne trebaju da uče decu je isto problematično. taj roditelj ih može učiti isto tako da su crnci stoka, jevereji lopovi ili bilo kakvo slično sranje. isto kao što ovde imamo generacije koje su učile revidiranu istoriju od svojih roditelja (a kasnije i u školi), gde je dražo ok, koje su dalje učile o prljavim muslimanima, podlim hrvatima i sl. taj .jpg koji sam okačio je samo jedan od alata kako se stvaraju gomile zombija u trenerkama."We hold these truths to be self-evident" je zapravo sjajna rečenica koja štedi jako mnogo nepotrebne rasprave sa kretenima
Samo si zaboravio da se u njenom nastavku spominje i bob lično.
We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness.
Stvarno ne vidim ništa naročito problematično u ovim pitalicama. Niko od njih ne počinje kao tabula rasa, nego uvek sa nekim nasleđenim verovanjima, od koji su mnoga pogrešna, ono što je bitno jeste da smo u stanju da ih kritički preispitamo kad dođemo u izvesne godine.I mislim da je preterivanje porediti ovo sa rasizmom ili bilo čim sličnim. Religijska uverenja nisu isto što i ona rasistička (mada ponekad, naravno, stvar nije tako jasna). To je prosto drugačiji slučaj, Naravno da ne bi trebalo tolerisati časopis za decu sa rasističkim porukama. Ali ovo prosto nije to.
Link to comment

Sto se tice roditeljstva i religije, ponovo moram posegnuti za primerom iz porodice :) . Deda mi je bio pop ali mog oca nije krstio vec je tu odluku zeleo da prepusti njemu kad odraste. Moj otac nije vernik i nikad se nije krstio. Kome god da ispricam to, ljudi pocnu da se smeju: - Haha, kakav je to pop kad rodjenog sina nije krstio...Jbt, ovde ljudi misle da je duznost roditelja da prenosi svoja uverenja na decu.

Link to comment

Nije dužnost, ali jeste pravo. A u širem smislu je i neizbežno, kad razmisliš. Vasptanje je uvek iniciranje u neku životnu formu koja drži neke istine kao self-evident.

Link to comment
Sto se tice roditeljstva i religije, ponovo moram posegnuti za primerom iz porodice :) . Deda mi je bio pop ali mog oca nije krstio vec je tu odluku zeleo da prepusti njemu kad odraste. Moj otac nije vernik i nikad se nije krstio. Kome god da ispricam to, ljudi pocnu da se smeju: - Haha, kakav je to pop kad rodjenog sina nije krstio...Jbt, ovde ljudi misle da je duznost roditelja da prenosi svoja uverenja na decu.
:cry:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...