Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Meni je pitalica OK...to je časopis za vernike, nije za ljubitelje hortilkulture
ne misle nishta. deca tog uzrasta reshavaju ono sto im potpurish pod nos, iz zadovoljstva shto reshavaju. ili ne reshavaju nishta, pa morash da ih terash. nema tu mislenja.meni isto ne smeta. nije da biju. njihova stvar.
otkud je to u redu? po tome je klincima moguće staviti bilo kakvu glupost pod nos da uče i da ih formira, sa istim objašnjenjima.http://en.wikipedia....wiki/Jesus_Camp RaptorJesus.gif Edited by Ravanelli
Link to comment

Indoktrinacija ili vaspitanje dece (termin koji upotrebljavamo pokazuje nas stav o datoj doktrini) je deo roditeljskih priviliegija, svidjalo se to nama ili ne. Neko ima nesrecu da mu roditelji budu Jehovini Svedoci, neko drugi da mu budu komunisti, a trecem su roditelji hriscani ili muslimani. Skola bi trebalo da bude ta koja obezbedjuje "balans", osposobljavajuci decu za racionalan i kriticki pogled na svet.

Link to comment
otkud je to u redu? po tome je klincima moguće staviti bilo kakvu glupost pod nos da uče i da ih formira, sa istim objašnjenjima.
kazem da je moguce, ne kazem da je u redu, u nekom generalnijem smislu, poturati deci svashta pod nos. ali deca tako reaguju, reshavaju i postavljaju pitanja. ali uglavnom u sushtini reshavaju, zele da reshe, mala deca tog uzrasta.opravdano pretpostavljam da ovu krizaljku detetu potura podnos roditelj hrishcanin, koji smatra da je to u redu, pa onda i ja smatram da je u redu. ne u smislu da se potura proizvoljnom nn detetu. nepoznate boje i oblika.na kraju krajeva, otpor je uzaludan.svinjsku glavu druga tita zamenila je (nekritichki) neka druga svinjska glava.vazno je da se drzimo pechenja.i to je neka tradicija ^_^edip. vidim da postoji shansa za neko masovnije uvredjivanje. dakle, pod svinjskom glavom podrazumevam obozavanje bez razumevanja. kao da postoji neko drugo, tj obozavanje :lolol: Edited by thermal bug
Link to comment

Meni je strasan ne sadrzaj, nego to sto je do krajnjeg resenja moguce doci, cak iako se ne zna odgovor ni na jedno pitanje. Pocetna slova (koja daju resenje) su data u svakom pitanju.

Link to comment
Meni je strasan ne sadrzaj, nego to sto je do krajnjeg resenja moguce doci, cak iako se ne zna odgovor ni na jedno pitanje. Pocetna slova (koja daju resenje) su data u svakom pitanju.
a pa to je do fantastichnih i dokazanih pedagoga, koji kreiraju te obrazovne materijale. prosto, njihov cilj je jasan, a sredstva su skoro nebitna. opet, ni u marksizmu to nije bilo mnogo bolje resheno ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
Koji je to njihov cilj ?
da deci ogade crkvu. vise od pola dece koja ide na gradjansko u skoli moje cerkke je izjavilo da veruje u boga a u razgovoru posle su rekli da nece da se smaraju sa verouciteljima. ko zna da li bi bilo drugog gradjaskog rata u exYU da deca nisu ucila za bombase u politikinom zabavniku.
Link to comment
ko zna da li bi bilo drugog gradjaskog rata u exYU da deca nisu ucila za bombase u politikinom zabavniku.
Deca bombasi je jedna posebna tema. Prosto je neverovatno da su se deca slala da jurisaju na bunkere.
smatracu da me u dokolici zavitlavash.
Ozbiljno te pitam, sta im je cilj ?
Link to comment
Ozbiljno te pitam, sta im je cilj ?
hajde da ozbiljno probamo sa drugog kraja: da im se smanji stado i da padnu u vechni zaborav?i dalje mislim da se zavitlavash. sori.
Link to comment
hajde da ozbiljno probamo sa drugog kraja: da im se smanji stado i da padnu u vechni zaborav?i dalje mislim da se zavitlavash. sori.
Ne razumem zasto smatras moje prosto pitanje da je neko zavitlavanje. Pitao sam te samo zato sti si napisala "prosto, njihov cilj je jasan", tj zbog onog jasan, tako da ni odgovor ne bi trebao biti tezak, jer je sve jasno.Medjutim meni zaista nije jasno, sta je to tebi jasno.Na zalost to sada zaista zvuci kao zavitlavanje, ali nije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...