Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Inace hajde da se ne zalecemo sa ovim pismom. Izvor je Nedeljnik, a ne Informativna sluzba SPC i moguce je da je neki vladika svoj predlog utrapio novinama kao stav Sinoda.

Link to comment

kao sto rekoh:

Irinej bački osporava autentičnost pismaBEOGRAD, 6. decembra (Tanjug) - Portparol Srpske pravoslavne crkve vladika bčki Irinej osporio je danas u izjavi Tanjugu autentičnost pisma kojim Sinod SPC navodno od državnog vrha traži da odbije predlog o upravljanju prelazima na severu Kosova.Na pitanje Tanjuga da li je dokument, odnosno pismo koje danas objavljuju beogradski mediji, autentično, vladika Irinej je kratko odgovorio: "Nije".
medjutim, mislim da pismo nije medijski falsifikat, vec plod intrige unutar Sinoda.u svakom slucaju pismo nije sastavljeno u redakciji Nedeljnika. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

To je baš utešno, što ne misle sve vladike tako o nama, pro-evropski orijentisanm stanovnicima Stradije i političkim partijama koje zastupaju pro-evropske stavove, nego samo neke... I to one najpodlije, očigledno...Sreća naša, šta bi tek bilo kad bi svi to mislili...

Edited by radisa
Link to comment
To je baš utešno, što ne misle sve vladike tako o nama, pro-evropski orijentisanm stanovnicima Stradije i političkim partijama koje zastupaju pro-evropske stavove, nego samo neke... I to one najpodlije, očigledno...Sreća naša, šta bi tek bilo kad bi svi to mislili...
dobro, a sta mi mislimo o njima? ptice i cvece? ne bih se ja odmah mnogo mlatila oko ovoga sad, tim pre sto verujem da ce biti josh interesantnije.
Link to comment
kao sto rekoh:
Irinej bački osporava autentičnost pismaBEOGRAD, 6. decembra (Tanjug) - Portparol Srpske pravoslavne crkve vladika bčki Irinej osporio je danas u izjavi Tanjugu autentičnost pisma kojim Sinod SPC navodno od državnog vrha traži da odbije predlog o upravljanju prelazima na severu Kosova.Na pitanje Tanjuga da li je dokument, odnosno pismo koje danas objavljuju beogradski mediji, autentično, vladika Irinej je kratko odgovorio: "Nije".
medjutim, mislim da pismo nije medijski falsifikat, vec plod intrige unutar Sinoda.u svakom slucaju pismo nije sastavljeno u redakciji Nedeljnika.
e, ovako je i 1 memorandum ugledao svetlost dana :whistle:edit: aram već postavio paralelu Edited by buffalo bill
Link to comment
Inace hajde da se ne zalecemo sa ovim pismom. Izvor je Nedeljnik, a ne Informativna sluzba SPC i moguce je da je neki vladika svoj predlog utrapio novinama kao stav Sinoda.
Svakako.A moguce je da i vladika bude sluzbenik sluzbe.Tj. napise se nebulozno ostro pismo koje niko ne moze da podrzi i tako denfuje otpor prema sporazumu. Tema je odjednom SPC i memorandum a ne da li su Daci i Toma izdali ili ne.
Link to comment
Srpska pravoslavna crkva nedavno je objavila aplikaciju “Svetionik” za Apple mobilne uređaje koja sadrži pravoslavni kalendar za 2013. godinu i podsetnik.53235601550cb41dd4b36c608912295_orig.jpgZa sada je ovaj program dostupan na srpskom jeziku. Planirano je da naredne verzije budu i na engleskom jeziku i da sadrže korisne informacije o našim najznačajnijim manastirima i crkavama na Kosovu i Metohiji (adrese, kontakti, istorija, živopis, praznici i važni datumi...), navodi se na sajtu Srpske pravoslavne crkve. Deo prihoda od prodaje Svetionika namenjen je obnovljenoj Bogosloviji Sveti Kirilo i Metodije u Prizrenu. Aplikaciju, koja je urađena sa blagoslovom Svetog Arhijerejskog Sinoda Srpske Pravoslavne Crkve, u saradnji sa Eparhijom raško-prizrenskom, možete preuzeti OVDE.
Link to comment
Strasno! Sta li deca misle o odraslima koji sastavljaju ovako idiotske pitalice?
ne misle nishta. deca tog uzrasta reshavaju ono sto im potpurish pod nos, iz zadovoljstva shto reshavaju. ili ne reshavaju nishta, pa morash da ih terash. nema tu mislenja.
Meni je pitalica OK...to je časopis za vernike, nije za ljubitelje hortilkulture
meni isto ne smeta. nije da biju. njihova stvar.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...