Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

a "evroslinavci" su ih od 5. oktobra do sada drzali samo tvrdo? ili su ih oni najvise tetosali..
+1. posle ovakvih vesti još više zameram DS-u što su se uvlačili u popovska dupeta i što su ih mazili, pazili i zvali ih Đole. a ovi ih otresli kao sline...
Link to comment
koncentrišite se na jednu temu aman
Izvini, tek sad vidim da se o ovome raspravlja na još dve teme...
+1. posle ovakvih vesti još više zameram DS-u što su se uvlačili u popovska dupeta i što su ih mazili, pazili i zvali ih Đole. a ovi ih otresli kao evro-sline...
a "evroslinavci" su ih od 5. oktobra do sada drzali samo tvrdo? ili su ih oni najvise tetosali..
Ma naravno da nisu, ali se nadam da će im ovo zapamtiti i da u sledećem krugu neće biti tetošenja. Edited by Syme
Link to comment
Ma naravno da nisu, ali se nadam da će im ovo zapamtiti i da u sledećem krugu neće biti tetošenja.
Ako su im oprostili seirenje na Djindjicevom grobu, mogu da im oproste i ovo "evroslinavci".
Link to comment

Pa sad se i ja toga setih. Ali u međuvremenu su učinili toliko toga da se omile bradonjama - doveli dijete-Vuka, vodili borbu za Kosovo pred međunarodnim institucijama, zallinjali se da nikad, nikad, nikad, neće dati kolevku, itd. Pa opet nije pomoglo.A i ne treba zaboraviti da je Irinej došao na čelo kao umereni igrač blizak DS-u.

Link to comment

Imate instituciju u koju Srbi imaju najviše poverenja, koja je neposlušna, svesna svoje moći i na koju ne možete da utičete nikakvim dozvoljenim sredstvima ubeđivanja jer znaju da su daleko uticajniji od vas i da mogu da sruše vladu kad požele.Kako bi vi postupali sa njima?

Link to comment

Realno, ovako kako postupaju ovi novi.A uopse nisam siguran da je SPC mogla da rusi vlade.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ma daj, nemojmo im pripisivati magijske moći. SPC je bila i ostala zavisna od državne moći. Zavrni im slavine državnog finansiranja i olakšica i biće kao ribe na suvom. Samo što srpske vlade vole da kupuju politički legitimitet za jeftine pare poštapajući se onim verskim, pa im zato i titraju.

Realno, ovako kako postupaju ovi novi.
Pa da.Edit: Samo da malo razvijem tezu. Brak između crkve i države u Srbiji se održava ne zato što je crkva užasno moćna - jer nije, nego zato zato što tako odgovara državi. Onog trenutka kad se državna vlast bude odlučila na razvod, druga strana neće moći ništa da učini da to spreči. Edited by Syme
Link to comment

mislim da pored nekog poštovanja po navici, crkva nema toliko veliki uticaj na konkretne događaje i ponašanje. meni je pozivi Irineja da se izađe na izbore koji su svi ignorisali otvorio oči.nisu morali da guraju SPC u sve moguće institucije (RRA, vojska i slično), nisu morali da im daju toliko prostora u medijima, nisu morali da štite kojekakve Peranoviće i Pahomije ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Ja se slažem da su žuti morali biti oštriji prema mantijašima i manje popuštati, samo ne mislim da su imali preveliki prostor za manevrisanje. Današnje saopštenej samo potvrđuje kako su ih mantijaši doživljavali svo ovo vreme, još su i dobro prošli.Sada ispada da su žuti stvorili SPS, stvorili SNS i stvorili SPC. Jebiga više, nešto od toga je stvorio i ovaj glupi narod.

Link to comment

Čuj, narod kao narod ne postoji. Postoje različite snage koje artikulišu "glas naroda". Glupo je kriviti "narod". To je besmisleno.Drugo, već se pričalo nedavno o tome da je naša post-petooktobarska elita bila mnogo bolećivija prema SPC, nego što su to bili SPS i SRS. Oni su uveli crkvu u politiku u velikom stilu. To je jedna stvar za koju zaista nije kriv Sloba.

Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...