Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Da li si to spreman da kazes i za ove na vlasti koja su jos 2000 neke otela tj nacionalizovala zdravstveni i penzioni fond bez ikakve nadoknade osiguranicimauprkos tadasnjem Ustavu i sa njima oko 30 rehabilitacioniih centara sa kojima otad ne znaju sta da rade i sad ih budzasto privatizuju? Ni to ne umeju da rade kako treba.

Link to comment

Ne palamudi. Alava stoka otima jednu od dve banje u Srbiji namenjene osobama sa povredama kostiju ne bi li je pretvorila u kupleraj za bogatu klijentelu i zgrtala za nove dzipove. I opismeni se.

Link to comment

Skup je to sport za sirotinja da lomi kosti. Mene bole qrc dobro znas da sam zastupnik slobode govora i da me jako zabole ispiranje mozgazvano politicka korektnost da bih te upozoravao da vodis racuna sta pricas i kako iskazuje svoje nezadovoljstvo ukidanjem neki nakaradnihstvari iz proslosti. Prosto vraceno im je od strane suda. Interesuje me zaista taj mentalni sklop da su neki navodno za EU, a podrzavaju raznorazni posleratnibanditizam. MPjac je tu jedini donekle cist. Agrarne reforme su radjene u mnogim zemljama i vlasnici nikad nisu bili srecni kada im se oduzimama kakva nadoknada bila pa radila ih je i kraljevins SHS i tad je vec bilo lomova, ali posle '45 u exYu je bilo bas katastrofa. Jedna od osnovnih stvari koja nam je trazena je da sredimo zemljisne knjige i imovinskopravne odnose jos tad narusene pa bi se i tamosnji ateisti prekrstilida se to naziva otimanjem.

Link to comment

Pa to je vase shvatanje pravde po kome su sve nepravde pocele 45. Kao da je bog licno osmog dana dodelio neke parcele SPCu, kao da to isto nije nekome oteto ili im dodeljeno necijom samovoljom. Olos alavi lopovski.I da se opismenis, jescuo? Prejadno je da neko toliko nacionalno osvescen i neko kome je toliko stalo do Srba i Srbije ne zna pravopis maternjeg jezika.

Link to comment

Ja nemam nista protiv vracanja imovine, ali koliko uspevam da primetim samo SPC dobija nazad svoje parcele i zgrade, ostali osteceni ako budu dobili neku crkavicu bice dobro, no oni su potomcu burzujskih izdajnika pa je to valjda u redu. Ispravite me ako gresim.

Link to comment

Nema sta da te ispravljaju. Imovinu moze dobiti nazad samo onaj ko ima moc a SPC je definitivno bitan igrac tako da se mogu nadati necemu. Obicna raja moze da se vuce po sudovima.

Link to comment

Kakvo fantastično odlepljivanje:

Beograd -- Sinod SPC, u oštro intoniranom pismu, zatražio od predsednika i Vlade da odbiju predlog o upravljanju prelazima i izneo svoj plan za rešenje kosovskog problema.

57944568250c0510b5566f021684909_orig.jpg

Foto: Fonet, arhiva

Taj predlog sastoji se od osam tačaka - od poništavanja granice Petra Stambolića do zahteva za uklanjanje Bondstila.

Ovim dokumetom, koji prenosi magazin Nedeljnik, od države se zahteva da ne "učestvuje u samoubistvu zemlje".

"Od sadašnje Vlade i Skupštine očekuje se da umesto prihvatanja 'integrisanog upravljanja granicom' preispita sve dogovore prethodne Vlade o 'prelazima' koji nisu potvrđeni Skupštinom", navodi se u pismu. Od državnig organa se traži i da se pre bilo kakvih drugih razgovora - od međunarodne zajednice zahteva garancija povratka hiljada prognanih sa Kosova, obnovu kuća i hramova i donošenje Zakona o restituciji društvene i crkvene imovine na Kosovu i Metohiji.U pismu dalje stoji:

"Ovome da dodamo i sledeće, nimalo beznačajno: onima koji sprovode korak po korak stvaranje nezavisnog Kosova, nije svejedno koja vlast u Srbiji će to aminovati. Zato taj "vruć krompir" samorazaranja, utrampljuju, ne "svojim" evroslinavcima, nego onima koje je narod izabrao zbog njihovog nacionalnog opredeljenja. Kad Kosovo predaju, misle takvi, oni koje je narod izabrao smatra, a i sami to tvrde, naslednicima oslobodilaca Kosova, i to baš na stogodišnjicu njegovog oslobo|enja, ko će onda moći u budućnosti dovesti pod znak pitanja pravdu i pravednost tog čina?!"

Jedan od retkih razloga zbog kojih se nadam povratku DS-a na vlast jeste da im se najebu svega za ove "evroslinavce". Pa dosta je bilo tetošenja, treba ih malo pričvrljiti, da znaju gde im je mesto. Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...