Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Vasudevo i ostali, je l zna neko da mi kaze kakav je faks Bogoslovija? Je l ima tamo ucenog sveta ili je jadiluk ko po vecini fakulteta od vaznosti za poredak? Tu mislim na Pravni i Ekonomski, na prvom mestu..

Link to comment

o tom faksu ti govori dovoljno to sto je na njegovom celu bio pokojni Bigovic. ako hoces da tragas za izvorom tuposti i mraka u SPC, trazi ga u neformalnim molitvenim kruzocima koje predvode opskurni duhovnici nalik na onog Peranovica, kao i u monaskim krugovima. sto se nivoa strucnosti tice, on je izvanredno visok. ne znam da li irinej bulovic jos predaje starogrcki, ali sam cuo da je polozen ispit kod njega znacio da si full blown helenista.Sent from my iPod touch using Tapatalk

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Moj neki utisak je da je prosečan student bogoslovije natprosečno načitan u odnosu na studente drugih fakulteta i da s njim možeš voditi zanimljiviji razgovor. To im priznajem. Neretko se dešava da završe dva faksa.

Edited by Bakemono
Link to comment
ali nije zahtev za promenom dogme odricanje od hrista, nego kreativno tumacenje par biblijskih stihova, koje hriscanskoj crkvi nije strano. imalo bi smisla tako nesto uciniti...
Mozda, ali to je na vernicima da procene, a ne na meni koji ni krsten nisam.
Link to comment

ne treba generalizovati.meni je jedan svršeni student bogoslovije, na moje pitanje šta misli o ekumenskom dijalogu, bukvalno odgovorio da na to gleda kao na dijalog bolesnog sa zdravim.ima levih a ima i desnih.

Link to comment
crkva ih menja kada mora. to jest, kada je naterana od strane drzave i vernika. ona je sustinski nazadna, konzervativna i inertna tvorevina, te je potpuno iluzorno ocekivati od nje da prema nekim pitanjima zauzme progresivan stav. a pogotovo je necemo mi naterati da to uradi ubedjivanjem i zahtevanjem i apelima. popovi nas nece slusati, nemaju zasto. slusace drzavu kad pocne da ih hapsi kad naprave neko sranje, i vernike kada prestanu da idu u crkvu. samo ih to moze liberalizovati, sve ostalo je dangubljenje i pisanje uz vetar.
Sto samo govori koliko su kanoni bitni, sveti i apromenjivi :fantom:
Link to comment
Зашто мислиш да постоји дилема Наука или православље? Немогуће је без мистицизма разумети православну науку, не и Науку уопште.
Zakasnio na zurku, al ako nije problem, mozes li objasniti sta je to pravoslavna nauka i u cemu se razlikuje od one druge ?
Link to comment
Zakasnio na zurku, al ako nije problem, mozes li objasniti sta je to pravoslavna nauka i u cemu se razlikuje od one druge ?
Mogu ja? To je ona koja stavlja glavu u pesak kad god se susretne sa činjenicama ili hipotezama koje joj ne idu u prilog.Nešto ovako:bible_colored_glasses.jpg
Link to comment
Zakasnio na zurku, al ako nije problem, mozes li objasniti sta je to pravoslavna nauka i u cemu se razlikuje od one druge ?
Наука о вери, односно веронаука: православни катихизис, а не нека псеудо наука паралелна овој правој.Много сте, бре, параноични. :D
Link to comment
Много сте, бре, параноични. :D
+1a nisi ni ti cvecka, sa svojim implicitnim tvrdnjama da pripadnost veri automatski daje licencu za tumacenje numinoznog, i oduzima je nepripadajucima.sto je najgore, siguran sam da ne mislis tako, nego ti je to neka fora za obracun sa radikalnim ateistima. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Наука о вери, односно веронаука: православни катихизис, а не нека псеудо наука паралелна овој правој.Много сте, бре, параноични. :D
I sta kaze ta pravoslavna nauka, kako i kada je nastao covek?P.S. intelektualne masturbacije "koliko andjela moze na vrh igle" nisu nauka Edited by braca
Link to comment

au vidim kuda ovo vodi: bukvalisticko natezanje sa ociglednim alegorijama. suitable for ages 3-7.obljavljujem evakuaciju sa topika.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
au vidim kuda ovo vodi: bukvalisticko natezanje sa ociglednim alegorijama. suitable for ages 3-7.obljavljujem evakuaciju sa topika.
tvoje pravocovek kaze da "pravoslavna nauka" nije paralelna sa onom pravom, ja bih samo da vidim koliko je to istina
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...