Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

wooow hvala razotkriven sam; iskreno me sramota sada :frust: :frust:SPC svakako treba liberalizacija i izbacivanje sopstvenih fasista; ali hajde da prestanete biti nojevi i kazete nam kolika je vasa odgovornost za period fasizma 1992-1999? Ko je i gde bio u tom periodu, pa nije SM bio predsednik Srbije sa podrskom koju danas ima Dacici vec je imao 70% glasova.

Edited by Concord
Link to comment

Ponasas se kao da smo dosli ovde ispaljujuci parole ko se krsti muda mi obrsti podrske profesoru. Prvi si poceo bezocno da optuzujes ljude da su druga strana medalje fasistickog olosa koji se namnozio ovde, a u stvari se samo blago likuje nad jednim minornim incidentom, prvim u ko zna koliko vremena a da je jedan iz reda vernika zaustavljen u svom pohodu.

Link to comment

Sasvim slucajno "taj jedan iz reda vernika" je maloletno dete,. Neka se bezmudovic ustane i prekine tribinu olosa iz Dveri; mozda ga i tamo prepoznaju kao bivseg clana.Jbg kada mi neko napise da bi bazukom srusio crkvu u svom kraju; definitivno cu dobiti utisak da su to ljudi koji su na istim talasnim duzinama.

Edited by Concord
Link to comment
Tvoj post pokusati i analizirati je nemoguce
Nije teško, potrebno je da samo opovrgneš moje teze. Ljudi ovde nemaju problem sa bogom (neki znaju da ne postoji, neki misle da postoji) već sa njegovom ovozemaljskom administracijom.
Stereotipi osobe koja se nije makla dalje od Malog Knjazevca; i koji upravo pokazuje na primeru kako izgleda netolerancija.
Počeo si tako rano sa ličnim uvredama? Nema više argumenata? Ja sam po svetu počeo da skitam od svoje petnaeste godine, a od USA nisam video verski zatucaniju naciju. Nadam se da nikada nećemo doći do nivoa da imamo televanđeliste ili da na novcu štampamo slogane Mi verujemo u boga. Srećom, tamo ima dosta obrazovanog sveta koji se bori protiv te pošasti.
Vama preterano ispoljavanje necije religije moze da ide na spolovilo; ali vam ne daje pravo da im to oduzimate dok giod niste ugorzeni i dok god vas niko ne tera da idete u Crkvu.
A kada se to desi, žalićemo se Strazburu. Do tada ćemo smerno plaćati poštanske marke za obnovu Hilandara.
SPC svakako treba liberalizacija i izbacivanje sopstvenih fasista; ali hajde da prestanete biti nojevi i kazete nam kolika je vasa odgovornost za period fasizma 1992-1999? Ko je i gde bio u tom periodu, pa nije SM bio predsednik Srbije sa podrskom koju danas ima Dacici vec je imao 70% glasova.
Ovaj, kako da ti kažem, Sloba je čitajući bibliju upotrebio onaj deo o umnožavanju pa je umnožavao glasove podrške. Ili si propustio deo kada ljudi šetaju po ulici zbog toga?
Link to comment

@ Concord: Prvo, a vec ponovljeno previse puta, prica je izasla u Kuriru, sto logicno dovodi do zakljucka da je 90% neistina ili jako iskrivljena, ako nije jasno zasto citaj njihov portal par dana pa ce ti se kasti samo. Dalje, niko pri zdravoj pameti ne odobrava dranje na ucenike i maltretiranje ostih. Kako nisi u Srbiji izgleda da si propustio novo doba za ucenike gde profesor/nastavnik nema prava da ih opominje, udaljava sa casa, salje kod direktora, a ako se usudi moze dobiti batine, pretnje smrcu i sl.Apropo profesora i ucenika, jedna realna prica. Prijatelj je radio godinama kao veroucitelj. Pretprosle godine pred paradu pita ga dete na casu sta misli o vezi izmedju dve zene i dva muskarca? On pita da li dete misli na prijateljstvo ili kao mama i tata sto se vole? Dete kaze ovo drugo. On zaobilazi uvlacenje u pricu o tome da li je gej ok ili ne, i odgovara da svi problemi medju ljudima nastaju iz mrznje a da kada se ljudi vole problema nema i da je to sustina svega. Odmah nakon toga roditelji se zale kako je on njihovom detetu rekao da je gej ok i kako to propagira. Dobio je otkaz i oduzeta mu je licenca za predavanje veronauke.

Link to comment
Niko iz Crkve je osudjen za neku pomoc ubiama i kriminalcima iliu je to tvoje subjektivno misljenje?Reci mi kako si glasao 1989 g. ?Kako su glasali tvoji roditelji?Ti znas da to nije preterano ispoljavanje religioznosti vec nesto sasvim trece; sve sto znam da je takvima vlast, ne bi ste razlikovali od ovih fasista koji su sada na vlasti. I kad smo vec kod njih; ko je uopste od njih clan SPC?
Zašto se služiš jeftinim forama, Malagurski style?Pričaš kao Amerikanac koji prvi put dođe u Srbiju pa se čudi "a zašto niste smenili Miloševića na izborima kada je bio tako loš?". Da li je tebi 20 godina u Americi ispralo mozak, ili pokušavaš da nas ispreskačeš glumeći naivnog pravednika?Da ne trolujem dalje, neka ti bude:U pravu si kad kažeš da je svako ko je 1989. dao glas Slobi, za sve što se kasnije desilo podjednako odgovoran kao na primer Filaret iz Mileševe.U pravu si kad kažeš da sam, u suštini, prikrivieni fašista.
Link to comment
mora da se šališpa danas u Srbiji nema političara koji ne ide kod popa po savet, svi se guraju koji će prvi u crkvu, da ne pričamo o slavama koju svaka stranka ima (usput, voleo bih da mi neko objasni verski koncept ovoga)na vlasti su "posle patrijarha se ne govori", a ti bi da oni nešto jadni zahtevaju...
istini za volju, sadasnja vlast je, izuzmemo li velju, na vecoj distanci od crkve od ovih "nasih"... jebo im pas mater. ako je neko kriv za ovakvu situaciju to su zoran™ i kostunica. ne tomi i daci, niti slobo i seki pre njih.drugo, kakvi god da su, politicari jedini raspolazu mehanizmom koji crkvu moze da odvoji od drzave. ili ih spoji. oni donose zakone, oni su uveli veronauku i oslobodili popove poreza, jedino oni mogu te odluke i ponistiti. nema ko drugi- mi i nevladin sektor mozemo samo da apelujemo i zahtevamo. i ako smo dovoljno tupavi ocekujemo da se spc iz nekog nepoznatog razloga liberalizuje sama od sebe, a do tada da se nerviramo i zgrazavamo.
Link to comment
al gledaću da se raspitam od insajdera, baš me zanima šta jeste bilo...
raspitala se.osim sto sam od bivseg profesora navedene skole cula da je ispoljavanje religijskih osecanja na casu zabranjeno (pitala gde to pise pomenut mi neki red skole ili tako nesto), cula sam i ponesto o profilu profesora.radi u dve bgd gimnazije, ima ogromno radno iskustvo te nema teorije da ga je 1 krstavanje devojcice isprovociralo da urla na nju i vredja je pola sata. ali jeste neko ko ce napomenuti da se to na casu ne radi. opisan kao pomalo nadobudan, jako elokventan i kao neko ko se odlicno kontrolise.
Link to comment
Nije teško, potrebno je da samo opovrgneš moje teze. Ljudi ovde nemaju problem sa bogom (neki znaju da ne postoji, neki misle da postoji) već sa njegovom ovozemaljskom administracijom.Počeo si tako rano sa ličnim uvredama? Nema više argumenata? Ja sam po svetu počeo da skitam od svoje petnaeste godine, a od USA nisam video verski zatucaniju naciju. Nadam se da nikada nećemo doći do nivoa da imamo televanđeliste ili da na novcu štampamo slogane Mi verujemo u boga. Srećom, tamo ima dosta obrazovanog sveta koji se bori protiv te pošasti.A kada se to desi, žalićemo se Strazburu. Do tada ćemo smerno plaćati poštanske marke za obnovu Hilandara.Ovaj, kako da ti kažem, Sloba je čitajući bibliju upotrebio onaj deo o umnožavanju pa je umnožavao glasove podrške. Ili si propustio deo kada ljudi šetaju po ulici zbog toga?
Naravno da mislim na stereotipe kada kazes " Amerikanci su" i pod tim pojom podrazumevas da su isti ljudi Alabame, Misisispija, i stanovnici Njujorka ili San Franciska. Ili kada izvalis jos vecu glupost i kazes " na novcu pise : U Boga Verujem" jer mozda si cuo da postoji nesto sto se zove tradicija a zbog koje je himna Srbije Boze Pravde; sto da smo je pisali 2012 nikada nista slicno ne bi ni bilo.Sloba je umnozavao svoje glasove ali svakako to nije radio 1989 pa ni na sledecim izborima. Bas kao sto ni sada izbori nisu lazirani a Dacic, Grobar, Dveri i Kostunica su uzeli ladno preko 50 % glasova.@ Frile:Naravno da pricam kao Amerikanac koji se pita zasto Sloba nije smenjen? Zasto nije pao 9 marta? Zato sto nije bilo dovoljno ljudi da ga zadrzi na sviom manijakalnom putu. A ja se recimo secam da je tada na demonstracijama ucestovavala SPC a onaj Jevtic na Studiio B javno rekao da je Milosevic ludak.Bas kao sto i znam da je odgiovornost onih koji su 1989 glsasali za Slobu ista kao odgovornost "Filareta iz Mileseva" jer je on te 1989 bio samo obican pop negde u vojvodjanskim zabitima; au Milsevea je dosao godinama kasnije kada se SM ucvrstio na vlasti. Ali da ne skrecemo sa teme; ja sam samo hteo da kazem da svi koji pozivaju na lustraciju u Crkvi se zapitaju ko je predsednik Srbije, ko je premijer i zasto je jednoj Vesni Pesic bilo vise OK da je predsednik Srbije nepismeni ratni zlocinac iz Vukovarskog pokolja a ne Boris Tadic?
Link to comment

A i kratko guglovanje govori da zajednickog stava SPC prema ratu nije bilo. Ovo su izjave date u vrlo kratkom vremenu od razlicitih ljudi:Tamo gde se prospe srpska krv i gdje padnu srpske kosti to mora biti srpska zemlja.[13]—Vladika NikanorSvešteno lice koje danas uzima mitraljez, po mom mišljenju, duboko greši. Ono se ogrešilo o svoju savest i o savest bližnjih koje sablažnjava. To su egzibicionizmi - po mom mišljenju sasvim neprilični i nedostojni sveštenog lica.[9]Irinej BulovićSrbi pod ovakvom političkom i vojnom komandom čine zločine. Posle borbe, koliko znamo, u Zvorniku je pobijeno oko 400 Muslimana, a čuje se da je i u Foči bilo toga. Nije srpski običaj da se posle borbe ubija, pljačka, a čini se da nećemo izaći iz ovog rata čista obraza, pa makar je to trebalo i po cenu naših većih žrtava.[26]Atanasije JevtićSrpska crkva se otvoreno ograđuje i distancira od ove i ovakve vlasti i njenih nosilaca.

Saopštenje arhijerejskog sabora SPC, maj 1992.U ovom trenutku, našu dušu, kao što je naš jezik čuvao i sačuvao Vuk Karadžić, jedan njegov prezimenjak sa Plavšićkom, novom kosovkom djevojkom, sa Krajišnikom - čuvaju nas i našu dušu, jer su ove noći krenuli svetolazarskim putem. Opredijelili su se, kao i car Lazar... za carstvo nebesko.[9]mitropolit Amfilohije

Link to comment

Ipak da neko pogresno ne shvati; SPC mora da prodje kroz "liberalizaciju" i odstranjivanje fasistickog tkiva iz iste; samo se pitam zasto vam to ne smeta kod drzavnih vlasti; kada celu vlast Srbije danas cine fasisti iz devedesetih?

Link to comment
Ipak da neko pogresno ne shvati; SPC mora da prodje kroz "liberalizaciju" i odstranjivanje fasistickog tkiva iz iste.
Ne mora SPC da prolazi ni kroz sta. Pravo svake nevladine organizacije je da zastupa kakve god hoce stavove. Moj je problem sto se ne slazem sa tim stavovima i sto se ne slazem da drzava podrzava (ne samo materijalno) organizacije sa takvim stavovima. Ovo znaci da imam pravo da se borim protiv tih stavova i onih koji ih podrzavaju, neosporavajuci im pravo da se i oni bore za te stavove. Naravno mislim na borbu (u oba smera) koja je u okvirima zakona. Edited by Aion
Link to comment
Ipak da neko pogresno ne shvati; SPC mora da prodje kroz "liberalizaciju" i odstranjivanje fasistickog tkiva iz iste; samo se pitam zasto vam to ne smeta kod drzavnih vlasti; kada celu vlast Srbije danas cine fasisti iz devedesetih?
ti si na osnovu toga sto se na temi o spc ne kritikuje vlast zakljucio da nam (pretpostavljam mislis na forumsku vecinu ili bar na sagovornike) ne smeta trenutni drzavni vrh?! a na temi o kuvanju ces, pretpostavljam, zakljuciti da nas boli kita za polozaj invalida jer svi misle samo na klopu.ako zelis da znas sta ljudi ovde misle o vlasti i da li je i koliko kritikuju, idi na politiku pa izlistaj, iscitaj i zakljuci na osnovu napisanog. ovako je bezveze...na temu - meni ovo deluje kao jos jedan kurirov senzacionalisticki spin. profesor rekao ucenici da se ne krsti na casu (problem, zaista) a novina to iskarikirala i slucaj potura kao uskracivanje prava na veroispovest. moz misliti... tako su i meni ugrozavali slobodu izrazavanja kad mi nisu dali da zvacem zvaku i duvam balone na casu. doduse - mozda zato nisam razvio svoj potencijal do kraja i postao bogatun...
Link to comment

Ja sam ovde pokusao da pitam zasto su ovi koji su dosli na vlast dosli i dobio dve nedelje bana jer sam spoimenuo neke svete krave sa liberalne strane a koje ne smeju da se spominju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...