Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Podrška profesoru, nek' se mala krsti u svoja 4 zida.Inače, zanimljiv je baš taj talibanizam u mladih. Ja sam mislio da će celo to oduševljenje re-otkrivanjem crkve s kraja 80-ih jednostavno splasnuti u neko doba, umesto toga, izgleda da sa svakom novom generacijom dobijamo sve jaču mutaciju verskog zanosa koji se pre svega ogleda u ispraznim gestovima. Ništa ne kradi, ne čini drugome... bitno je da se prekrsti na svaki prikaz zvonika, a za božić bacaju bombe.

Link to comment

Potpuno se slazem sa delom gde govoris o zanosu mladih iako je jedna radikalizacija drustva pristuna u celom svetu.'Naravno da se ne slazem sa pokusajem da svoja uvrenjea preneses time sto imas autoritet nad detetom. Narocito ako to radis omalovazavanjem. zato je majmun.

Link to comment
Podrška profesoru, nek' se mala krsti u svoja 4 zida.Inače, zanimljiv je baš taj talibanizam u mladih. Ja sam mislio da će celo to oduševljenje re-otkrivanjem crkve s kraja 80-ih jednostavno splasnuti u neko doba, umesto toga, izgleda da sa svakom novom generacijom dobijamo sve jaču mutaciju verskog zanosa koji se pre svega ogleda u ispraznim gestovima. Ništa ne kradi, ne čini drugome... bitno je da se prekrsti na svaki prikaz zvonika, a za božić bacaju bombe.
Samo potvrdjuje o onome sto sam govorio koliko se radikalno levi i desni ponasaju isto. Obraz kaze, gay ljudi ljubite se u 4 zaida. Svi biste da ljude koji nisu kao vi, zatvorili u njihova 4 zida. Sta biste radili da postoje crnci oko vas?
Link to comment
On tako moze da vaspita svoju sopstvenu decu. Moje dete se ne bi prekrstilo; ali da je to uradilo ; i dozivelo zlostavljanje od tog idiopta; njegov licni opis bi bio poprilicno promenjen posle razmene "argumenata".
Ništa ti nisi naučio u toj Americi ili gde si već bio.
Link to comment

Ja u Americi nisam "bio" vec u Americi zivim vec 20 godina. Objasni mi malo o tolerantnosti. Zorgum kaze "neka se krsti u 4 zida" Obrazovci kazu "neka se ljube u 4 zida" . U cemu je razlika? nacisticki pogled na svet na dve strane, razlika je sto je jedan nas pa ga malo vise volimo? i cisto da ne bude zabune; ja nisam clan Pravoslavne crkve; trenutno a nikada nisam ni bio can ni nominalno kao beba kao sto ste vecina vas bili.@ Mali spin Zorgumu; koji se pravi smart; Crnci su pripadnici crne rase; izraz nije rasisticki ako si mislio da to kazes smart ass.

Link to comment

Cenim da je profesor mogao da prokomentarise taj 'gest', ali pored mnogo gorih problema (ne verujem da ti ucenici sede mirno na casu, npr.) koji postoje u skolama, izdvajati jedan takav je pomalo neprakticno.EDIT: @Concord Ucenici ne bi trebalo ni da se krste ni da se ljube na casu, zar ne?

Edited by jolanda.kirschner
Link to comment

A tek da ne govorimo koliko je pedagoski ismevati necija verovanja. Sta ce biti sledece? rugace se cigancetu jer se nije okupalo; uostalom Srbija je zemlja gde 80% ljudi ne zeli da ima roma za komsiju.I kakvo je to majmunsko opravdanje dao: sta bi radili da sada i muslimani rrade isto? pa ne bi radili nista; ili doticni misli da Islam treba zabraniti u Srbiji? Pokusava da prica o toleranciji a ustvari pokazuje svoju ogranicenost.

Edited by Concord
Link to comment
Cenim da je profesor mogao da prokomentarise taj 'gest', ali pored mnogo gorih problema (ne verujem da ti ucenici sede mirno na casu, npr.) koji postoje u skolama, izdvajati jedan takav je pomalo neprakticno.EDIT: @Concord Ucenici ne bi trebalo ni da se krste ni da se ljube na casu, zar ne?
Poljubac je akcija dve osobe; i kao takav mogao bi se nazvati ometanjem casa. Ako se neko prekrsti i potrosi dva sekunda na to on ne ometa ama bas nikoga.Poenat mog poredjenja je njegova tvrdnja da bi vernici trebalo da svoja osecanja iskazuju u "4 zida" apsolutno isti izraz koji nacisti iz Dveri upotrebise da opisu pride. Jedni ce reci "namece nam se veronauka" koja je by the way izbiorni predmet; a drugi ce reci "namece nam se gay kultura". Ni jedni ni drugi posle krstenja jedne strane ili drzanja za ruke druge nece postati vernici ili gayevi. otlkud vam tolika netolerancija? Otkud vam zelja da drugima ugrozavate njihova ljudska prava? Dveri=SrekNasi=Atesti SrbijeMatija Beckovic=Pera Lukovic
Link to comment
Poljubac je akcija dve osobe; i kao takav mogao bi se nazvati ometanjem casa. Ako se neko prekrsti i potrosi dva sekunda na to on ne ometa ama bas nikoga.
A ako poljubac traje samo 2 ili 3 sekunde?
Poenat mog poredjenja je njegova tvrdnja da bi vernici trebalo da svoja osecanja iskazuju u "4 zida" apsolutno isti izraz koji nacisti iz Dveri upotrebise da opisu pride. Jedni ce reci "namece nam se veronauka" koja je by the way izbiorni predmet; a drugi ce reci "namece nam se gay kultura". Ni jedni ni drugi posle krstenja jedne strane ili drzanja za ruke druge nece postati vernici ili gayevi. otlkud vam tolika netolerancija? Otkud vam zelja da drugima ugrozavate njihova ljudska prava?Dveri=SrekNasi=Atesti SrbijeMatija Beckovic=Pera Lukovic
Ne znaci da je neko gay, samo ako drzi osobu istog pola za ruku. To kao prvo. Kao drugo, ono sto profesor proceni da je ometanje casa, je ometanje casa. Ni onaj ko cita novine ili slusa muziku na casu ne ometa nikoga, i?
Link to comment
Samo potvrdjuje o onome sto sam govorio koliko se radikalno levi i desni ponasaju isto. Obraz kaze, gay ljudi ljubite se u 4 zaida. Svi biste da ljude koji nisu kao vi, zatvorili u njihova 4 zida. Sta biste radili da postoje crnci oko vas?
:isuse: . Obraz ne govori, Obraz maltretira i bije.inače, u mom najmultikulti bloku, a to je naravno 70., u poslednje vreme se primećuej dosta crnaca, ne znam kako efikasno da ih pošaljem u njihova 4 zida :blink:
Link to comment
Zasto podrska profesoru?Ako se neko prekrsti, to mu uzmeo oko dve sekunde i nicim ali bas nicim ne ugrozava prava ostalih studenata niti ometa nastavu.
Voleo bih da vidim sta bi bilo da u predvidjeno vreme neki ucenik muslimanske vere, na casu, prostre cilimce, okrene se meki i pocne da se klanja. U tisini naravno, da ne bi ometao cas. Ili da neki mali satanista, na zvuk crkvenih zvona podigne ruku sa ospruzenim kaziprstom i malim prstom.Skola ipak neije najbolje mesto da se izrazavaju verska osecanja.
Link to comment

Profesor je ispravno postupio, religiji i politici nije mesto u obrazovnim institucijama. Talibanizacija mladih je direktna posledica uvođenja "veronauke". Uopšte me ne čudi da u USA postoje različite bogomolje po školama, tamo pola stanovništva misli da je kreacionizam nauka i da je teorija evolucije pogrešna. Rezultat je njihov stav da su moderna reinkarnacija Periklove Atine i da "Bog ima poseban plan za Ameriku". To se dešava kada državu osnivaju verski fanatici.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...