Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ne znam da li je već bilo na nekom drugom topiku, ima veze sa religijom, pa sam mislio da možda može ovde. U svakom slučaju, bogougodna deseta gimnazija još jednom pokazuje zašto je pravo mesto da se normalni ljudi tamo školuju. :thumbsup:

Skandal: Profesor zabranio đacima da se krste!Siniša Vukadinović, nastavnik geografije, učenici prvog razreda koja se prekrstila pošto je čula crkvena zvona rekao da treba da se stidi i da mu se na času više ne pojavljuje
Puna podrška profesoru!
Link to comment

Zasto podrska profesoru?Ako se neko prekrsti, to mu uzmeo oko dve sekunde i nicim ali bas nicim ne ugrozava prava ostalih studenata niti ometa nastavu.Da li je nekim zakonom zabranjeno da se doticna osoba prekrsti za vreme casa ili je drug profa malo nervozan radi razlicitih verskih/politickih/ovih-onih ubedjenja?Na stranu sada da li se tebi svidja stav SPC, Islamske zajednice, stranke, licnosti; niko pa ni on nema prava da drugima uskracuje ljudska prava. Njegovo je da decu uci gradivo koje mu je zadato i za sta ga placaju poreski obveznici a ne da nekoga omalovazava, vredja ili zlostavlja na casu.Da li je student doneo kadionicu, pevao za vreme casa ili na bilo koji drugi nacin ometao nastavu?Pre ce biti da je doticni drug pomesao sekularna prava i da na ovaj nacin ustvari drugima uskracuje njihova prava kojima doticni nikako nije bio ugrozen.

Link to comment

Sedeo sam u basti kafica, u parku pored crkve. U 19 sati ili kad vec, nemam pojma koliko, krenulo sa zvonjavom iz crkve. U tom trenutku po automatizmu kod mladih krece talas sinhronog krstenja, bukvalno je to postalo najbitnija stvar na svetu za 80% mladih dusa u tom trenutku i nisu mogli da nastave sa ispijanjem kafica i caskanjem dok nisu obavili ritual. Stariji su uglavnom kulirali, sta uglavnom, skoro svi. Jedan od najbeznadeznijih trenutaka u mom zivotu. Profesor je car, ucenica je supljoglava.

Link to comment
Sedeo sam u basti kafica, u parku pored crkve. U 19 sati ili kad vec, nemam pojma koliko, krenulo sa zvonjavom iz crkve. U tom trenutku po automatizmu kod mladih krece talas sinhronog krstenja, bukvalno je to postalo najbitnija stvar na svetu za 80% mladih dusa u tom trenutku i nisu mogli da nastave sa ispijanjem kafica i caskanjem dok nisu obavili ritual. Stariji su uglavnom kulirali, sta uglavnom, skoro svi. Jedan od najbeznadeznijih trenutaka u mom zivotu. Profesor je car, ucenica je supljoglava.
Apsolutno nije bitno da li je mala supljoglava ili ne. Tebe da je baciti u New York pa da ukapiras koliko ima "supljoglavih jevreja, umotanih muslimana, ekstremnih hriscana sa Biblijama u rukama" ti bi im zabranio da udisu vazduh pored tebe/.Recimo meni su najbeznadezniji trenuci kada sam video gomilu balvana po beogradskim splavovima kako onanisu na najnovije hitove nepoznatih folk autora. pa opet nije moje da im ukinem muziku. Profesor je majmun ako misli da ima pravo da drugima uskracuje verska ubedjenja. U USA bi dozivotno izgubio akreditaciju, u vecini evropskih zemalja bio otpusten. U Srbiji dobija pohvale; jer u Srbiji je jos uvek u redu da udaris ucenika, da drkas kitu dok ispitujes ucenicu, i da pijan dolazis na casove. Zato Srbija i jeste u kurcu, zato sto je tolerancija na nivou neanderatalaca.
Link to comment
Upravo je on tim potezom obrazuje i oslobadja nametnute mode ili straha kad mora da se prekrsti svaki put kad cuje zvono.
On tako moze da vaspita svoju sopstvenu decu. Moje dete se ne bi prekrstilo; ali da je to uradilo ; i dozivelo zlostavljanje od tog idiopta; njegov licni opis bi bio poprilicno promenjen posle razmene "argumenata".
Link to comment

Ja imam mrznju? Taj majmun je navodno 25 minuta zlostavljao dete i omalovazavo pred drugim ucenicima. Da li si ti svestan kakve to posledice moze ostaviti na dete? Ja sam mozda isao u skolu u potpuno drugoj sredini gde su muslimani imali svoju sobu za molitvu, jevreji svoju; gde mene niko nije terao da se molim; ali gde i meni i slicni meni nisu bili ugrozeni zato sto to drugi radi, niti smo ih smatrali zatucanima.Jebiga Srbija je i dalje jedno drustvo neandertalaca gde svi ali bas svi misle; da su najpametniji i da znaju sve. Osecaj samouevernosti koji postoji u zemlji gde preko milion ljudi ima osnovnu skolu je zastrasujuci; gde idiot koji predaje geografiju tvrdi da je dva sekunda necijeg krstenja njemu ugrozilo drzanje casa. Sta ce mu sledece smetati; sto se neko pocesao po dupetu; pricace o hemoroidima? :frust: :frust: Ipak je to zemlja gde je predsednik kupio diplomu; gde izvor inteligencije predstavlja pijani Pera Lukovic; gde je premijer covek koji bi lako mogao biti ratni zlocinac. Zastrasujuca je slicnost srpskih ultra desnih i ultra levih.

Link to comment
Ja imam mrznju?Taj majmungde idiot koji predaje geografijuProfesor je majmunda drkas kitu dok ispitujes ucenicu zato sto je tolerancija na nivou neanderatalaca. Lik je ocito majmundozivelo zlostavljanje od tog idiopta; njegov licni opis bi bio poprilicno promenjen posle razmene "argumenata".
Na brzinu sam nasao ovih nekoliko pomirljivih reci. Prepun si razumevanja. I fino si vaspitan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...