Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ima neka tajna veza.

Mitropolit Kiril Kovačev potvrdio da je radio za DBAutor: (Beta)SOFIJA/BEOGRAD - - Mitropolit Varne, KirilKovačev, potvrdio je da je bio saradnik državne bezbednosti (DB)Bugarske, javila je danas Versko-informativna agencija (VIA).Kiril, koji je važio za jednog od pretendenta za sledećeg patrijarhaje, rekao je da nije ispunjavao "nikakve zadatke" i da nije bio saglasan sa saradnjom, ali da ga je DB "uvela u spisak". Prema njegovim rečima, i posle demokratskih promena u Bugarskoj, neki političari su na njega vršili pritisak da traži ostavku patrijarha Maksima, koji je izabran 1971. godine, na predlog tadašnjeg komunističkog vođe Todora Živkova. Kako navodi VIA, status saradnika tajne službe imalo je još 11 mitropolita u Bugarskoj. Kiril Kovačev rođen je 1954. godine, a pre skandala zbog saradnje sa tajnom službom važio je za najvažnijeg pretendenta za sledećeg patrijarha. Kako se navodi u njegovom dosijeu, koji je za javnost otvoren u januaru ove godine, Kiril je pod pseudonimom Vladislav, za tajnu službu radio još kao student teologije u Atini, odakle je zbog toga proteran. Izveštaje je dostavljao odeljenju tajne službe, koje je između ostalog bilo zaduženo za unapređenje ateizacije. Crkvena karijera mu na zahtev Službe tekla veoma brzo, pa je tri meseca posle monašenja, 1989. godine postao mitropolit, za šta se zahvalio jednom generalu tajne policije. Poznat je i po neprestanim smenama i preseljenjima sveštenika. Voli luksuzne automobilie i rado putuje po Evropi, između ostalog i u Srbiju, piše VIA.
Link to comment
Prevrtljivi Srbi pišu latinicomBijeljina -- Čuvajte svetu ćirilicu i učite iz slavne srpske istorije naših predaka, poručio vladika zvorničko-tuzlanski nakon arhijerejske liturgije u Karanovcu.Vladika Vasilije naveo je da "Srbi koji se potpisuju i pišu latinicom nisu Srbi već prevrtljivci".
Ovi popovi su potpuno poludeli...
Link to comment
Пресвета Богородица Утешитељка туге, несагорела у великом пожару 1722. својим молитвеним заступништвом угасила је ватрену буктињу која је 5 дана гутала све пред собом и дошла на 1300 м до Хиландара. У суботу је манастирско братство одржало литију и молебан на самој линији пожара, уздајући се у заштиту Пресвете Богородице којој је посвећена цела Света Гора или "Богородичиним врт", како се још назива. Монаси су носили икону Богородице "Утешитељку туге", копију иконе Богородице Тројеручице и део Часног Крста. Чудотворна икона је, благословом Божијим, још једном била јача од разарујуће ватрене стихије. [/color]]
da li ovi ljudi stvarno veruju da je kiša pala zbog njihove molitve, odnosno da ne bi pala da oni nisu doneli kopiju ikone u šumu ?
Link to comment
U senci ove priče o Peranoviću jedna vest se provukla ispod radara...
Dodik na velika vrata vraća sve najgore iz asortimana srpskog nacionalizma. On bi kanda stvarno da postane srpski Putin.
Link to comment
Dodik na velika vrata vraća sve najgore iz asortimana srpskog nacionalizma. On bi kanda stvarno da postane srpski Putin.
Svesrpski Putin.A patrijarh, šta traži u vili od 200 m2, i to još na Dedinju (prvi komšija američki ambasador)?
Link to comment
A patrijarh, šta traži u vili od 200 m2, i to još na Dedinju (prvi komšija američki ambasador)?
pa ocigledno - spijunira neprijatelje srbskog roda.
Link to comment
:lolol:
Zasto ovaj smajli? Ja mislim da je autor ovoga potpuno u pravu. Ne toliko za ovo sa podelom na zemlje koji su bile protiv Srbije i onih koje nisu, vec sa nespojivoscu opisanog koncepta godisnjeg odmora i pravoslavlja (i ne samo pravoslavlja).
Link to comment
:lolol:
Meni je ovo jače
По канону Православне Цркве, забрањено је да се на истом купалишту купају мушки и женске.Прва купалишта у Србији су се појавила после првог светског рата, а увезена су, наравно, из болесне Европе. У почетку су била посебно мушка, посебно женска купалишта, а купаћи костими су покривали цело тело. И на купалишта није ишао верујући народ, него српска господа која су се удаљила од вере. А онда је ђаво уз помоћ комунизма све више удаљавао народ од Православља што је резултовало да народ све слабије може да расуђује шта је врлина, а шта грех, шта је нормално, а шта ненормално, шта је морално, а шта неморално. И постепено је преко телевизије, штампе, моде народу све више рекламиран неморал из Европе и Америке, и обезбожени народ је све више то прихватао. И тако је постепено дошло до данашње крајње болесне ситуације да полуголи или скоро сасвим голи и неморално обучени људи шетају улицама и купалиштима и то се сматра за нешто нормално. Људи су изгубили осећај за стид и за срам и за грех.Православни Хришћани не треба да се разголићују пред другим људима. Грех је и неморал да се девојке и жене облаче тако да се им се виде голе ноге, груди, стомак, или да им се преко одеће истичу телесне облине. Грех је и да носе мајце без рукава. Овакво неморално и срамно облачење саблажњава мушкарце на блуд. А грех је и да мушкарци буду у шорцевима, мајцама без рукава, као и да буду у уској одећи. Овакво облачење саблажњава женске на блуд. А још је горе кад се људи скидају скоро голи па иду по купалиштима и саблажњавају једни друге на блуд. Данашња купалишта нису ништа друго, него БЛУДИЛИШТА.Замислите шта би се десило кад би људи који су живели пре рецимо стотинак година видели данашње људе како су обучени док шетају по улицама и купалиштима... Они би данашње несрећне људе сматрали за лудаке и морално и душевно поремећене особе. Данашњи људи су изгубили осећај за стид и за срам и за грех.
Link to comment

Ipak meni najveći car.

Мало бих се успротивио теорији да је пливање у мору најздравија активност.Мој деда није видео море-доживео 92Стриц није видео море-сад има 83Отац-70Други деда-доживео 86Да станем овде.Ја се у селу купам у бурету у коме је загрејана бунарска вода.Море сам видео пре 37 година и верујте то је нешто одвратно.Није ме Бог ставио да се родим у Дубровнику и имао је разлог за то.Држимо се Боље господње
Link to comment

@aionKako nespojivo sad ove godine sam na moru bio sa našim popom iz Bosne, čovek je došao crnim audijem, malo starijim al opet crnim audijem, u mantiji i u pratnji ženske osobe koja mu može biti žena, ćerka, riba..ne znam ni ja...na plažu je dolazio u pantalonama i majici dugih rukava i tamo se skidao u kupaći. On i partnerka su se istakli u razmenjivanju nežnosti, što na plaži, što u vodi...znači sve po tipiku.

Edited by Hartmann
Link to comment
Ipak meni najveći car.Мало бих се успротивио теорији да је пливање у мору најздравија активност.
Мој деда није видео море-доживео 92Стриц није видео море-сад има 83Отац-70Други деда-доживео 86Да станем овде.Ја се у селу купам у бурету у коме је загрејана бунарска вода.Море сам видео пре 37 година и верујте то је нешто одвратно.Није ме Бог ставио да се родим у Дубровнику и имао је разлог за то.Држимо се Боље господње

Vesti | četvrtak 16.08.2012Čovek koji se nije okupao 38 godinaKajlaš Sing je jedna od osoba koju verovatno ne biste želeli da upoznate. Ovaj čovek ponosan je na činjenicu da se nije okupao punih 38 godina.Sing sada ima 65 godina i nije se kupao niti šišao od 1974. odnosno od kako se oženio.Objašnjavajući svoju neobičnu odluku, Sing kaže da mu je sveštenik garantovao da će dobiti sina ako u širokom luku bude zaobilazio sapun i vodu.Uprkos tome što se njegove komšije šale da je prava sreća što je ubedio ženu da uopšte imaju dece, sveštenikova garancija je očigledno bila bez pokrića – Sing je dobio sedam kćeri.Dane provodi radeći na njivi i brinući o kravama na temperaturi od 47 stepeni Celzijusa, a “kupa se vatrom” tako što svake večeri puši marihuanu i moli se hinduističkom bogu Šivi.Njegova porodica kojoj očigledno ne prijaju Kajlaševi mirisi kaže da su jednom čak pokušali da ga gurnu u potok.“Odgurnuo nas je i pobegao”, kaže njegova hrabra žena Kalavati Devi (60).“Kaže da bi radije umro, nego se okupao i da bi jedino sin mogao da promeni njegovu odluku. Prošlo je već toliko godina, da sam se potpuno navikla”.Ipak, nisu svi u porodici protiv Kajlaševe odluke. Najmlađa kćer Poja (16) kaže da je zbog oca postala veoma popularna u školi.“Moji drugari iz razreda žele da upoznaju tatu. Stalno me pitaju kako može da živi tako dugo, a da se ne kupa i hoće da se uvere svojim očima”, kaže ona.“Kad je ovako toplo, tuširam se barem dva puta dnevno, ali on ne želi ni jednom. Ne znam kako opstaje”.Kajlaš ne haje za to i samo povremeno pere ruke i usta.“Nemam sina, pa se neću više nikad oprati”, kaže on. “Možda u sledećem životu”.

Ipak je u pravu ovaj Indus: ko nema mušku decu ne treba da se pere. Na kraju će Indus ipak da dobije sina, u devedesetoj. Dokazano na našem primeru. :isuse:

Edited by slow
Link to comment
@aionKako nespojivo sad ove godine sam na moru bio sa našim popom iz Bosne, čovek je došao crnim audijem, malo starijim al opet crnim audijem, u mantiji i u pratnji ženske osobe koja mu može biti žena, ćerka, riba..ne znam ni ja...na plažu je dolazio u pantalonama i majici dugih rukava i tamo se skidao u kupaći. On i partnerka su se istakli u razmenjivanju nežnosti, što na plaži, što u vodi...znači sve po tipiku.
Pa što ih nisi opomenuo da se ne ponašaju neprikladno. Ja bih :P Edited by slow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...