Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Well, mislim da je Aion pokusao dobronamerno objasniti. Mene isto kao agnostika zaista ne zanima sta crkva radi u svojim krugovima dokle god to ne krsi ljucka prava i zakone zemlje. Ali pocinje da me zanima kad krsi zakone (npr. popovske price o homoseksualizmu) i takodje kad moj novac kao poreskog obaveznika koga boli racku za pravoslavnog boba ista ta crkva trosi za izgradnju novih hramova, dvorova, placanje penzija itd.A da li ce da se menjaju obredi ili organizacija crkve mene nit zanima nit mislim da se za to pitam, no rado bih cuo.Jasnije sada? :)

Link to comment

pošteno, jane...ja, kao navijač (ne mogu reći vernik u punom smislu, ne idem u crkvu), bih jako voleo da spc angažuje sredstva u neke druge svrhe, a ne samo "gde god nađeš zgodno mesto, tu crkvu posadi", npr. prihvatilišta za napuštenu decu, a da ne pričam o, nažalost, danaspotrebnim svratištima, kuhinjama, itd

Link to comment
Imas apsolutno i neotudjivo pravo da menjas drzavu i odnos drzave prema crkvi, prema tome nemam nista protiv, cak sta vise, sta god gradjani Srbije zele, ali insistirati na menjanju SPC je po meni jako neozbiljno i pokazuje sustinsko nepoznavanje i SPC i religije uopste.
U svom postu sam upotrbio veznik 'ili' (ne 'i'). Tvoj odgovor moze mozda da se odnosi na ovo oko finansiranja (mada i tu prenebegava karakter nase drzave). U svakom slucaju, nisi odogovorio nista na prvi deo moje teze, a to je da ako neka organizacija ciji ja nisam clan, pokusava da utice na moj zivot, ja imam pravo da se tome suprostavim - recimo javnim iznosenjem stava o tome.Konkretno: Ako neki svestenik SPC, sa pozicija svestenika, a ne privatnog lica, pokusava da utice na stvari koje se ticu mog zivota (i privatnog i drustvenog), ja imam pravo da izrazim svoje protivljenje, recimo pisanjem na ovom forumu. Na stranu to sto su istupanja jednog broja clanova (svestenika i vernika) SPC, cesto za mene krajnje uvredljiva i sto se ja stvarno ustezem da svoja javna nastupanja (na ovoj temi) zadrzim u granicama pristojnosti.
Link to comment
  • 2 weeks later...

ovaj ludak je ubio dvoje ljudi i neko se usudio da traži blaže postupanje... a taj neko je duhovni poglavar...a država mu to omogućila...

Link to comment
goloruki komentator | 07/08/2012 12:12Mediji upravo javljaju:"Upravnik iz Crne Reke ubio štićenikaPeranović je žrtvi zadao udarac šipkom u glavu i usmrtio ga na licu mesta"Da li ce i on dobiti poseban status????Petar | 07/08/2012 13:46Peranovic je odavno iskljucen iz crkve, i zbog njega ne treba suditi ovom Grku. Saobracajne nesrece se desavaju, i to je zivot, sigurno da ce Grk biti osudjen. Ovo je samo privremenena mera, i ja mislim da je to lepo.Д. М. | 07/08/2012 14:45Верујем да се овај грчки свештеник сам од себе више мучи због несреће која се десила него што би га било ко други могао мучити. Исто тако верујем да неће покушавати да избегне затворску казну која му следи. Напротив, примиће је кротко и захвално, као нешто што му следи. И окајаваће је на свој молитвено-покајни начин. Верујем и да је то већ почео чинити, тако да и ако буде "притворен" у манастиру, он ће тамо сам себи одредити строги пост и покајну молитву.А Перановић је једна сасвим друга прича која се не може поредити са овом. Перановић је још одавно уклоњен из свештеничких редова.
:ziga:
Link to comment

Članak o vinovniku udesa je idiotski. Pritvor nije kaznena mera, već je poslednja u nizu mera za obezbeđenje prisustva okrivljenog, izbegavanje uticaja na svedoke ili ponavljanja dela, i sl, a određuje se pre suđenja. Šta ako nije kriv, imao nesvesticu, otkazalo vozilo, itd?Uopšte ne postoji obaveza izricanja istog, doduše naši sudovi ga obilato koriste. Ukoliko mu je oduzet pasoš, i zabravljen je tamo, to se može upodobiti sa sudskom zabranom napuštanja mesta boravišta, koja je najčešće i dovoljna u saobraćajnim deliktima, po pravilu nehatnim.

Link to comment

Rekoh več, za te slučajeve je dovoljna mera zabrana napuštanja boravišta. Saobraćajni izvršioci retko beže u praksi. Kako nikom nije zasmetalo što ona voditeljka, kako se zvaše Petra, koja je zgazila pešaka, nije ni bila u pritvoru, već normalno živi, odaziva se na suđenje, itd. Ono za Peranovića je drugi slučaj, sasvim

Link to comment
Još jedan primer alavosti i nezajažljivosti SPC.U tekstu se ne nevode neke bitne svari. NPR. rehabilitacioni centar nema grejanje, pa zato zimi pacijenti koji boluju od reume i sličnih oboljenja, a kojima prija termalna banja, bukvalno cvokoću u svojim sobama. Na 10 metara od centra potok od 70l/s vode od 37 stepeni teče u reku Lim. Crkva ne dozvoljava da se voda iskoristi za grejanje centra.Iznad zgrade centra koja se vidi u tekstu crkva je izgradila dva bloka sa po desetak soba za komercijalno izdavanje. Nije još završeno, ukrovljeno ove godine. Za to vreme centar može da se sruši svakog momenta jer je pre par godina proradilo kluzište, a sanaciju ne dozvoljava, pogađate, SPC.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...