Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

verovatno nije mislio na milion u 1 trenutku, nego da je oko milion ljudi tokom rata bar u nekom periodu odrađivalo posao za vermaht.vaso, za ovo oko roa i propagandne fikcije bi se građani praga mogli i naljutiti:

The ROA defectionAt this crucial moment, a division of the anti-communist Russian Liberation Army (ROA, also known as "Vlasov Army") under the command of General Sergei Bunyachenko turned on the Germans and joined Czech insurgents in the fight against the Waffen-SS. Unlike the Czech forces, these forces were relatively well equipped (including armoured vehicles and artillery) and experienced veterans of the Eastern Front. However, the ROA did not plan to stay in Prague during the entire uprising. Vlasov did not have the full support of the Czech leaders and he was afraid that they would betray him and his soldiers to the approaching Soviets. Thus, the Russian soldiers soon left the city in order to try to reach the American lines.
ima i na ruskom detaljnije, znam da znaš da čitaš ;) naravno, ne treba od ovoga izvlačiti šire zaključke, samo pokazuje šarenilo rata.
Link to comment

po nemačkim podacima, krajem 1943. godine u sastavu Vermahta je oko 500.000 građana SSSR-a i to bez ljudi koji su uposleni u administraciji, policiji i nemačkoj ratnoj privredi.prema:Мюллер-Гиллебранд Б., Сухопутная армия Германии 1933–1945 гг, Москва, 2002, стр. 342.onda kaže, ukupan proj građana SSSR-a i emigranata koji su bar neko vreme služili u Vermahtu, SSu, policiji ili paravojnim jedinicama je oko 1.200.000 ljudi - oko 700.000 Slovena, 300.000 pripadnika baltičkih naroda, 200.000 pripadnika tatarsko-turkmenskih, kavkaskih i drugih manjih naroda, s tim da se maksimalna jednovremena brojnost kretala oko 800-900.000 ljudi, prema:Дробязко С. И., Под знамёнами врага. Антисоветские формирования в составе германскихвооруженных сил. 1941–1945, Москва, 2005.

Link to comment

Sama tema je besmislena i jako glupa, jer crkvu bi menjali ljudi koji ne idu u crkvu :isuse: Ne mozes da menjas nesto sto nije tvoje i cemu ne pripadas, osim silom naravno.

Link to comment

Ово и није тема о мењању цркве, него о цркви. А верујем да на овој теми пишу и људи који иду у цркву.А одређивање ко сме да пише а ко не сме није баш овде прихватљиво

Link to comment
Ово и није тема о мењању цркве, него о цркви. А верујем да на овој теми пишу и људи који иду у цркву.
Kako se liberalizacija bilo cega moze sprovesti bez menjanja istog ? Ako to mozes da dokazes onda si u pravu.
А одређивање ко сме да пише а ко не сме није баш овде прихватљиво
Ovo vidim kao neku vrstu pretnje i to zasnovane na cistoj izmisljotini, jer ja nigde niti spominjem ko sme da pise, niti me je briga. Edited by CrniRok
Link to comment
Ne mozes da menjas nesto sto nije tvoje i cemu ne pripadas, osim silom naravno.
Mozes, odnosno imas na to moralno pravo, ako to utice na tvoj zivot ili ako to finansiras.
Link to comment
Kako se liberalizacija bilo cega moze sprovesti bez menjanja istog ? Ako to mozes da dokazes onda si u pravu.
Наслов говори (вероватно саркастично) о претпостављеном процесу и посматрању истог а не означава бојни поклич и позив на либерализацију. А у ствари је само шаљиво име за генерални топки о СПЦ
Ovo vidim kao neku vrstu pretnje i to zasnovane na cistoj izmisljotini, jer ja nigde niti spominjem ko sme da pise, niti me je briga.
Није претња, него упозорење и то изговорено са позиције модератора. Зато је и болдовано. Пост ти је био на "шта ћеш ти на нашем топику" нивоу.
Link to comment
Mozes, odnosno imas na to moralno pravo, ako to utice na tvoj zivot ili ako to finansiras.
Imas apsolutno i neotudjivo pravo da menjas drzavu i odnos drzave prema crkvi, prema tome nemam nista protiv, cak sta vise, sta god gradjani Srbije zele, ali insistirati na menjanju SPC je po meni jako neozbiljno i pokazuje sustinsko nepoznavanje i SPC i religije uopste.
Link to comment
Наслов говори (вероватно саркастично) о претпостављеном процесу и посматрању истог а не означава бојни поклич и позив на либерализацију. А у ствари је само шаљиво име за генерални топки о СПЦ
Procitao sam uvodne postove, pozivanje na uvodjenje konkurencije SPC itd, sto je za mene blago receno besmisleno.
Није претња, него упозорење и то изговорено са позиције модератора. Зато је и болдовано. Пост ти је био на "шта ћеш ти на нашем топику" нивоу.
OK, idem onda sa topika, kad vec ne mogu da napisem sta mislim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...