Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Irinej vs. Pukovnik, prva runda:

Irinej je ocenio kao "neverovatnu tezu da je Ministarstvo vera institucija koja oslikava značaj Crkve kao čuvara osnovnih vrednosti jednog naroda, jedne države..."Pri tom, dodaje Irinej, "autor te teze i ne živi u državi o čijim institucijama iznosi kritičke primedbe, a u državi u kojoj živi ne može ni da sanja ni o 'verskoj komisiji' iz Brozove ere, a kamoli o nekom evropskom i demokratskom modelu iz ove oblasti".
Link to comment

Ја говорим о овима који их данас славе као хероје борбе против комуниста и за слободу Русије-Герои РОА је песма о њима, група је Коловрат.

Link to comment
Bilo ruskih zarobljenika koji su umesto zarobljenickih logora izabrali da se prikljuce nemackoj vojsci.
oko milion Rusa (baš Rusa, bez Ukrajinaca, Tatara, Turkmena i drugih) se aktivno borilo na strani Rajha u II sv. ratu... većina su bili dobrovoljci (ROA i razni desni emigranti), manji deo je došao iz redova zarobljenih pripadnika Crvene armije.
Link to comment

to je papirni milion, koliko znam. Ruska oslobodilacka armija je bila propagandna fikcija, posto Hitleru nije palo na pamet da dozvoli Rusima da sluze pod oruzjem u vojsci Treceg rajha, osim kao topovsko meso namenjeno bratoubilackoj borbi na sovjetskom limesu. Brojka je dosta niza od miliona.

Link to comment

istini za volju nisam se udubljivao u tematiku ali mi se čini, po onome što sam čitao, da su Nemci ozbiljno računali na antikomunistički ustanak naroda SSSR-a, čak i Rusa... baš ću sad pregledati literaturu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...