Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Mozda neki najveci vernici u parohiji jedva krpe kraj sa krajem - ali nema veze, njih ce crkva da smatra neozbiljnim...
neka da 100 dinara, svako ima 100 dinara. ja zaista mislim da covek mora da stavi money where the mouth is, bilo da je u pitanju crkva, S&M klub, ogranak satanske sekte, golubarsko drustvo ili klub drustvenih igara. ucestvovanje u zajednickom finansiranju je osnova svakog dobrovoljnog okupljanja ljudi.mozda sam pristrasan, ali me nerviraju Mirijevci kako sa ponosom govore o svojoj lepoj i vrlo staroj crkvi, i ne mrdaju kurcem da je obnove. zao mi je gospodo, nije na listi prioriteta ni drzave ni mitropolije beogradske. ako ne finansiramo mi, nece niko drugi i na kraju ce je potpuno podlokati podzemne vode.
Link to comment
ja zaista mislim da covek mora da stavi money where the mouth is, bilo da je u pitanju crkva, S&M klub, ogranak satanske sekte, golubarsko drustvo ili klub drustvenih igara. ucestvovanje u zajednickom finansiranju je osnova svakog dobrovoljnog okupljanja ljudi.
Slazem se sa time - meni je samo zasmetao recnik.
Link to comment

Ja sam vernik ali je ova poruka tako nepismena, idiotska da im ne bi dao.Pokusavam da zamislim facu osobe koja je ovo sastavila; pretpostavljam da je bio sretan svojim umecem.

Link to comment
Ja sam vernik ali je ova poruka tako nepismena, idiotska da im ne bi dao.Pokusavam da zamislim facu osobe koja je ovo sastavila; pretpostavljam da je bio sretan svojim umecem.
za mirijoeeeevo sta fali?
Link to comment
Slazem se sa time - meni je samo zasmetao recnik.
Meni je rečnik indikator da je tamo nekome ozbiljno frka za pare. (To ne mora da bude nužno ništa loše, zavisi našta pare odu). Možda finoća nema baš stimulativni efekt na one kojima je zmija u novčaniku. Meni je ipak njesra da ako je u pitanju objekt od kulturnog značaja isti nema podršku svih poreskih obaveznika. I mi bezbožnici volimo da vidimo lepu, arhitektonski dizajniranu, građevinu, još sa patinom prošlih godina, radije nego neke funkcionalne kocke/mašine za življenje i rad (JMS će se s ovim verovatno lako složiti).
Link to comment

Ja koliko znam Crkva u Mirijevu nije bas kulturni spomenik i to je jedna novija gradjevina, ili gresim? Cinjenica je da je OK da crlva se obraca vernicima i trazi prilog; ali je ovo vrlo nepismeno i sastavljeno da vise ismeva i vredja nego budi zelju da se donira. Ako cu da trazim pandan ovome sa vase bezboznicke strane; onda mi mogao da se pozovem na kukaknje Pere Lukovica alkosa; na americku ambasadorku zato sto ga je pustila sa vodokotlicem :) cool.gif

Link to comment
Ja koliko znam Crkva u Mirijevu nije bas kulturni spomenik i to je jedna novija gradjevina, ili gresim?
Ne znam ja ništa o dotičnom objektu, ali kad su u pitanju te stvari, verujem Vasi.
... ta crkva je oaza prave arhitekture u ovom mirijevskom urbanistickom ludilu ...
Ako je tako, onda 1 oaza prave arhitekture zaslužuje podršku ne samo onih koji su korisnici datog objekta/institucije.
Link to comment

Vrlo vrlo lepo izgleda crkva na ovim slikama. A šta je ustvari rešenje za ovu vodu koju zid vuče, jel bi pomoglo da se iskopa neki kanal pored koji će to da odvlači?

Link to comment
Ne znam ja ništa o dotičnom objektu, ali kad su u pitanju te stvari, verujem Vasi.Ako je tako, onda 1 oaza prave arhitekture zaslužuje podršku ne samo onih koji su korisnici datog objekta/institucije.
ma jok, crkvica skroz u skladu sa starim delom mirijeva, kome i pripada.nema uopste veze sa novim mirijevom, tj novogradnjom.meni inace gotivna zbog 1 popa koji je tamo radio, a bio zesci car, bivsi reprezentativac u rvanju grcko rimskim, i dzokej.
Link to comment
Ja koliko znam Crkva u Mirijevu nije bas kulturni spomenik i to je jedna novija gradjevina, ili gresim?
mislim da u mirijevu postoje dve crvke, od kojih je jedna podignuta pre 2-3 godine.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...