Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Jel istina da je on bio anti-dverdzija?Nego, sad sam procito da je patrijarh German imao sina. Kako to moze? Zar visi crkveni cinovi nisu monasi, djeconeimavni?

Link to comment
Nego, sad sam procito da je patrijarh German imao sina. Kako to moze? Zar visi crkveni cinovi nisu monasi, djeconeimavni?
Dobio je sinove pre nego što se zamonašio, prvo je bio običan pop, pa se tek posle zamonašio, valjda kad mu je žena umrla, tako nekako, nempojma...
Link to comment
Jel istina da je on bio anti-dverdzija?Nego, sad sam procito da je patrijarh German imao sina. Kako to moze? Zar visi crkveni cinovi nisu monasi, djeconeimavni?
Pokojni Bigović je bio veoma razuman i pristojan čovek.Što se patrijarha Germana tiče, njegova priča je zanimljiva. Dvojica njegovih sinova su 1945. zarobljeni kao ljotićevci u Sloveniji. Jedan je streljan ali drugi nije... Navodno su nove vlasti planirale da ovo koriste kao materijal za ucenu i da poguraju njegov uspon na mesto patrijarha. Odnos "crvenog" Germana i države je bio opet veoma komplikovan, daleko od toga da je bio idealan ali je u mnogim pitanjima postojala dobra saradnja. Ponajviše u slučaju raskola između SPC i SPC u Americi...
Link to comment
zaista je bio retko razuman i pristojan čovek
+1 Stvarno mi je žao čoveka, kao i onoga što je predstavljao - oteletvorenje nade u jednu drugačiju i bolju SPC. Nadam se da ova nada nije umrla sa njim.
Link to comment

Ko je taj? Stvarno pojma nemam.Edit: sad sam video sliku, nisam upamtio da se čovek tako zove. Da, i ja ga pamtim kao koliko-toliko suvislog, a posebno u poredjenju sa drustvom u kojem se kretao.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...