Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Kviz pitanje za tebe: koja organizacija dobija najveci kolac iz cuvene "Linije 481", tj. kroz „dotacije nevladinim organizacijama“ iz budžeta RS?
Ali nisam ja ovde na kvizu. Nisam ja ovde problem. Budžet RS-a je jedna jako apstraktna i privremena kategorija, na koju utiču najrazličitiji faktori: od MMF-a, pa do nekog Paje iz opštinskog odbora DS-a iz Trgovišta. To je jedna velika promenljiva. Za razliku, recimo, od hrama.
da se nadovezem na hram... ne bih se upustala u to kako izgleda, ali bih duxa zamolila da baci pogled nekad i na onu stranu bulevara jna, ima tu nekih zgrada kojima bi bas godilo malo tog novca koji je isao na mermer i pozlate...
Ni ja se ne upuštam u raspravu kako to izgleda, već na činjenicu da se taj hram stavlja na razglednice, a turisti dolaze da se tu slikaju. Po meni je skandalozno da neko kaže da mu hram ne treba. Ko to kaže, taj je jedna obična zatucana Srbenda.Molim da se Srbende ne uvrede, to je samo jedna figura. Edited by dux
Link to comment
Po meni je skandalozno da neko kaže da mu hram ne treba. Ko to kaže, taj je jedna obična zatucana Srbenda.
laugh.gif ajde ovako, pokusacu ozbiljno da ti odgovorim: prostim poredjenjem originalnih planova Aleksandra Deroka i ovim sto umesto toga imamo na Vracarskom platou moze se videti da je posredi inferiorno arhitektonsko resenje u kome preovladava megalomanski resena kupola u ostrom kontrastu sa plebejski resenim proceljem (u originalnom resenju kupola je bila skromnija, a proceljem je dominirao spektakularan lucni ulaz). dobijeno je nesto genericki i bezvezno, sto niko ne zna kako ce uopste biti zavrseno, a ne postoji ni najmanja ambicija da se unutrasnjost resi na adekvatan nacin, tj. na jedini nacin koji istorija zivopisa poznaje: rucnim slikanjem i slaganjem mozaika ili sta vec. imali smo spektakularne predloge, od kompjuterski resenog mozaika, do Tadiceve idiotarije sa video-projekcijama umesto zivopisa, sto mi pokazuje da niko ni ne zeli da resi enterijer.takodje, Vracarski plato je dodatno kompromitovan ogavnim, sramotno ruznim Parohijskim domom. poenta price je da bi nesto bilo spomenik kulture - nije dovoljno napisati dekret da je to spomenik kulture nego da o tome odlucuju vreme, tradicija i strucna verifikacija. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ne ucestvujem u hajkama, ali bre ovo sto ti pricas stvarno nema smisla, a ja sam osoba sirokih razumevanja ;)zvucis mi kao Hella u pokusaju, rekla bih da se zajebavas, al ti ni to bas ne ide...(hellu mnogo pominjem lately, slucajnost, posto znam da sve prati, pa da zna da ja to bez agende ^_^)

Link to comment
ne ucestvujem u hajkama, ali bre ovo sto ti pricas stvarno nema smisla, a ja sam osoba sirokih razumevanja ;)zvucis mi kao Hella u pokusaju, rekla bih da se zajebavas, al ti ni to bas ne ide...
Pa objasni mi gde grešim. Ima vas toliko. Niti jedan da sroči nešto smisleno.
Link to comment
U editu sam napisao da se poštene Srbende ne uvrede. Pošto vidim ide hajka na mene.
gresis, evo objasnio sam ti u editu zasto mislim da Hram Svetog Save nije spomenik kulture.
Link to comment
(hellu mnogo pominjem lately, slucajnost, posto znam da sve prati, pa da zna da ja to bez agende ^_^)
Slucajnost my ass <_< Dunja, molila bih te da se kontrolises da ne bi morale da se svadjamo. Hella je moj!
Link to comment
gresis, evo objasnio sam ti u editu zasto mislim da Hram Svetog Save nije spomenik kulture.
Pa taj odgovor je strašno glup, jer se baviš formom, ali ne i njegovom sadržinom. Edited by dux
Link to comment
Pa taj odgovor je strašno glup, jer se baviš formom, ali ne i njegovom sadržinom.
a, ok Hail.gif pa ti si rekao da je to spomenik kulture. taj spomen-hram nema drugu vrednost osim formalne. za potrebe obelezavanja spaljivanja mostiju svetog Save mali hram je bio sasvim dovoljan, a i Derokovo resenje ne bi bilo lose. jednostavno ne mislim da je ogroman, faraonski hram potreban nasem drustvu, ali nemam ni nista protiv, sve dok njegovu izgradnju ne finansiraju oni kojima im je, da ponovimo, ovaj hram potreban, tj, vernici Srpske pravoslavne crkve i to dobrovoljno. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...