Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

sinoć gledao Vranjkovića uživo u Požarevcu.

ekipa iz detinjstva odlučila da ove godine ne idemo na veliki koncert u Beogradu već da se vratimo kući i slušamo u mnogo intimnijoj atmosferi. i to se ispostavio kao pun pogodak. klupske svirke uvek odnose pobede nad velikim koncertima.

nisam ni sumnjao da će perfektno da odsviraju i da će atmosfera da bude odlična.

ono što nisam očekivao je da će i tu da odsviraju preko 3 sata koncert što su uradili :hail:

i nisam očekivao pun prostor (200+ ljudi) zbog cene karte koja je bila 1200 u pretprodaji, a 1500 na ulazu.

to je za manji grad baš preterana cena. uz 2 piva za veče to je već izlazak od 2k što je van Beograda... pa, zajebano.

al izgleda da većina bar onih koji su stvarno želeli da dođu su platili, plus je dosta ljudi došlo sa strane (Gradište, Petrovac...).

mada bih ipak očekivao od izvođača neki osećaj društvene odgovornosti i da ipak prilagode cene.

 

ne znam šta još da kažem o samoj svirci. a da ne ponavljam do iznemoglosti kako je bila vrhunska atmosfera.

masa koja peva većinu pesama od početka do kraja. kultne pesme su mu već, i Block Out period i nove.

zanimljivo da su prva dva redo skoro samo žeMske bile i da su u par navrate imale nešto nalik šutki :D 

mi muški pozadi hendbengovali i širili ruke u vis u ekstazi.

 

meni je posebno prijalo jer se ekipa, i mi koji smo otišli i ovi koji su ostali u gradu, skupila u broju skoro kao nikad u poslednjih 10ak godina.

u klubu u kom smo odrasli.

a na bini ko nekad Block Out, ok skoro ko nekad - jer je glavna faca bila i tad nekad i sad.

tako da sam imao taj žal za mladost momenat.

 

e, da - zabavni momenti, naravno, s ekipom - dobacivanje u pauzama da se svira "Ima nešto u tvojim očima" ili "Moja zubarka". prozivka na Vranjkovićev kraći izlet kada je svirao u Grupi Ruž :D :unsure: :evil: 

 

edit: ovo je možda moglo na topic o koncertima, al neka ga ovde jer tamo su uglavnom koncerti van Srbije.

 

Edited by Svarog
  • +1 8
Link to comment
13 hours ago, wayfaring stranger said:

Svetski mega car muzike angažovao tera cara stripa za artwork. 

 

Vidi ovo:

https://ribafish.com/dubravko-matakovic-monografija-640-stranica-i-tri-i-pol-kilograma-prica-o-malom-ivici-protmanu-lutajucem-reporteru-zdeni-tetku-trinaestom/

 

Nažalost, domaće striparnice neće uvoziti ovo izdanje. Trenutno ne smeju da uvoze albumska izdanja iz Hrvatske zbog monopolskog klana Čarobne knjige. Imaš o tome na "Stripovi".

 

  • +1 1
Link to comment

Insajder je javio još kada je bilo u pripremi. Poslao Mataković link za narudžbine. U pitanju je Gradska knjižnica Djakovo. Odgovor na upit za narudžbinu:

"Poštovani,

nemojte uplaćivati ništa dok ne vidimo možemo li slati u inozemstvu." 
 
Ovo je bilo 1.12 a od tada nisam dobio nikakvu poruku. Pašće neka improvizacija.
Link to comment
On 11.12.2022. at 19:48, Svarog said:

 

masa koja peva većinu pesama od početka do kraja. kultne pesme su mu već, i Block Out period i nove.

 

 

 

A koji repertoar on peva od Block Outa, kako su to regulisali?

Link to comment

@Kampokei

nemam pojma kako su regulisali, iskreno.

naročito znajući da se nisu baš lepo rastali.

sad ovako iz glave, svirao je: Čarobni akord, Majdan, Beltaine, Težak slučaj pakla, SDSS, Zvezdane staze, Dan koji nikad nije došao...

  • Hvala 1
Link to comment
Quote

 

Kako to da je ime Block Out na sebe registrovao čovjek koji nije bio član benda kada je osnovan?

 

Kada smo se razilazili, to jest kada mu je saopšteno da više nije član benda, jedino što je postavio kao problem su “njegove” pjesme. Citiram: “Moraću da konsultujem moje advokate u vezi mojih pjesama”. Kada sam mu rekao da to ne mora da radi jer ima moju riječ da nećemo izvoditi nijednu “njegovu” pjesmu i kad sam ga pitao da li imamo još nešto da razjasnimo, rekao je: “Ako je tako, onda nemamo nikakav problem, ime je ionako tvoje, to je tvoj bend”. Ubrzo poslije toga otišao je u Zavod za zaštitu intelektualne svojine i bez stida i srama stavio svoje ime pod ime Block Out. Da razjasnimo, mi bismo svakako promijenili ime benda jer nam je lakše tako nego da objašnjavamo pred svaki nastup da nećemo svirati stare pjesme. Mi smo naš dio džentlmenskog sporazuma ispoštovali i nismo izvodili te pjesme, niti ćemo. Nama je ipak stalo do čistog obraza. Za sve gore navedeno sva četvorica smo spremni i na poligrafsko ispitivanje ako za tim ima potrebe.

 

 

Milutin Jovančić za Vijesti

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, klimt said:

 

Vidi ovo:

https://ribafish.com/dubravko-matakovic-monografija-640-stranica-i-tri-i-pol-kilograma-prica-o-malom-ivici-protmanu-lutajucem-reporteru-zdeni-tetku-trinaestom/

 

Nažalost, domaće striparnice neće uvoziti ovo izdanje. Trenutno ne smeju da uvoze albumska izdanja iz Hrvatske zbog monopolskog klana Čarobne knjige. Imaš o tome na "Stripovi".

 

Kao da su pročitali moj post. Danas stigao odgovor. Pošto može da posluži zainteresovanima, prenosim u celosti. 

 

Dobra večer!

Javljam se iz strip knjižare Babilon.
Mi smo preuzeli distribuciju Monografije Dubravko Mataković.
Iz Gradske knjižnice Đakovo smo dobili vaš email s narudžbom od 1.12.2022.

Ako ste još zainteresirani za knjigu, možete ju kupiti preko našeg web
shopa:
https://babilon-strip.com/product/monografija-dubravko-matakovic/

Knjiga je težine 3,5 kg, a paket ukupno 4 kg.
Poštarina za paket od 2-5 kg u Njemačku je 110,00 kn (14,60 eura).
Evo i link za poštarinu:
https://babilon-strip.com/product/paket-europa-2-2-1-5-kg/

Knjigu i poštarinu, osim mogućnosti plaćanja karticom preko našeg web
shopa, možete platiti i u eurima na naš IBAN.
Ukupno za knjigu i poštarinu u njemačku je 79,60 eura (65,00 + 14,60),

IBAN:
HR7423400091160250914
Babilon
Matije Gupca 27
Đakovo
Hrvatska

SWIFT:
PBZGHR2X

I treća mogućnost...
Ako imate nekog da ovdje kod nas preuzme i plati ili da šaljemo na
adresu u Hrvatsku, javite.

Pozdrav iz Babilona,
Zlatko

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...