Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

:DNe zezam te, naravno. Mislio sam da ti je to promaklo, jer ne znam sta bi drugo moglo da fali.
Tacno mesto gde treba otpakovati fajl da bi HUGE database radila, na primer :wub:
Link to comment

Uzeo Everton, uzeo prvenstvo u prvoj sezoni :D Zadnje kolo imao bod više od Chelsea, i gostovao kod njih. Za razliku od ostalih utakmica gde sam uvek igrao na napad (pa kom opanci tom i jerry), ovde sam izabrao govnjivu taktiku Contain (take less risks, udri po nogama fudbalera, exploit the wings). I dobijem 0:2 na kontre :D Yakubu kralj. Jo se vratio u Man City sa pozajmice, junoša odigrao fantastično, dok mi moja uprava nije dala pare da otkupim ugovor (ima klauzulu da mogu da ga kupim tokom pozajmice za 9,7 m €). Naravno, kad su mi pred početak sezone dali novce, pederi ga ne daju ni za 17 m €. Glupa uprava. Onda sam doveo Miguela Velosa (preporuka - odličan playmaker), i Kačara (zamena za Veloso-a), dok sam prodao Baines-a Man City-ju. (u trenutku teškog ludila, jer sam mislio da ću moći da kupim Kolarova za te pare, al' ga Lazio ne da ni za 25 m €.. puno para za levog beka.) Težak je početak sa Evertonom, jer je dosta ključnih igrača povređeno, pa igraš polusezonu bez njih. Na početku sezone maler.. Joseph Yobo slomio nogu.. (bio u idealnom sastavu Premier lige na kraju sezone). 6-8 meseci bez njega.Dobio tešku grupu za ligu šampinjona, ali u prvom kolu dobio Milan 1:2 u gostima (Ronaldinho im je povređen, dok je Kačar silovao Pato-a). Sad imam problem zato što zamena za Jo-a Cristaldo, igrač sa jako finim ocenama nikako da "proradi". 7 utakmica - 1 gol, i to u poslednjoj :/.Edit. Imam gomilu jako dobrih midfieldera.... Arteta - cayhill- osman- Bilyatedinov - Pienar - veloso - kačar - Fellaini i još gomilu mlađih koji dolaze...

Edited by Santa
Link to comment

osvojio govno kup u cetvrtoj sezoni :Hail: i super kup posle, dobio juve 2:0 :Hail: stameni car :Hail: mendoza i defrederiko legende :Hail:post-1365-1258542588.jpgpost-1365-1258542727.jpgali pazite gde se igralo finale :wub: inace toletovo pravilo me ubija pa u prvenstvu imam par omladinaca gotovo uvek, ili u timu ili na klupi. desavalo se da puknem kuci 6:2 od banata ili 4:0 od kolubare. :lol: prodao kastilja(3.5), i gaxu(3.8) i kumala(2.5), reprezentativce juzne afrike, gde ima fenomenalnih igraca za male pare i svi hoce da dodju... doveo ganjanina™ dc tompsona iz cluja i egipcanina dr salhija iz etoile du sahel za 3.8 i 4.1m... dobio sam transfer budzet od 8.7m za ovu godinu :o i nakupovao gomilu klinaca iz afrike i juzne amerike... imam jedno 100 igraca pod ugovorom :D u cl iz drugog sesira(imam koeficijent 69) dobijem celzi, villareal i psg :isuse: tako da idem opet na govno kup verovatno...uglavnom za jeftina a odlicna pojacanja pravac afrika. i to na prvom mestu u juznu afriku, pa ganu, nigeriju, tunis i egipat...

Link to comment

Jel si ucitao i dodatak uz Large bazu ili odes na reprezentaciju i samo "dodelis" skauta?Meni odjednom mogu da se setaju po Svetu i da skautiraju koga oce, jel to bag ili tako treba?

Link to comment

nista nisam ucitavo, a sam sam skaut :D odes lepo u u21, u19 i biras... mada sam uposlio mazu™ vasilijevica da se tako seta po svetu, i nasao je neke opake ukrajince...dobio sam partizan 8:1 :) post-1365-1258562226.jpg

Edited by ΟΛΥ
Link to comment

primio sam 22 gola (Chelsi samo 16 a delimo prvo mesto) i rotirao VDSara i Fostera te doshao na ideju da na zimu uzmem golmana...ako zanemarimo situaciju da je Kasiljas golman koga je najteze dovesti, a da je Bufon star, koga bi preporucili na FM10?...izbor sam sveo na Akinfeeva, Nojera i Adlera mada je Loris najbolji ali je i najskuplji...Akinfeev je bio dobar od sedmice pa na ovamo, Adlera sam pod obavezno dovodio na 09, ali kad idem na opciju Poredjenje Nojer figurira kao najbolji (ako zanemarimo 1 ekscentricnost)...moje staro pravilo (sa UTD-om) je da pokusham bez novih igraca u prvoj sezoni i zadnjih par menadzera sam josh u julu prodavao Flecera, Oshea i Brauna, dok sam na pocetku FM10 prodao samo Brauna (kupila ga Vila za 8mil funti i to u januaru) i stavio Kushcaka na listu, medjutim nije bilo konkretnijih ponuda osim opcija pozajmice do kraja sezone uz nadoknadu i mogucu buducu kupovinu, a Kushchak se razbranio kao matori i primio je samo 1 gol u 5 tekmi (racunajuci i pobedu na Emiratima 3:0)...

Link to comment

ako je ochoa dobar kao na prethodnim menadjerima, uzmi njega :)ja sa leedsom na pola druge sezone u sredini championshipa. za golmana doveo szczesnija iz arsenala, za nekih 50k. fino se razvija, vidjecemo.doveo i nekog taoulija iz hiberniansa za 50k, poluspic marokanski. odlicno mi igra u ove dvije sezone. nije za veliki klub, ali ko igra sa slabijim timovima moze mu dobro doci.naravno, najveci car je i dalje ebi smolarek. dao je oko 50 golova za sezonu ipo..koliko mi je napad dobar, toliko mi je odbrana krsh. u jednom trenutku sam bio tim sa najvise datih i najvise primljenih golova u ligi.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Probaj sa Asenjom iz Atletika...
i on je na "shirem" spisku al mi je josh zelen...btw skidoh onaj fp od 2.6GB i sve slike su standardne kao shto postoje u Championshipu i ESP ligi (samo glava igraca, nisu oni fp gde su igracu u pokretu i gde se vide novi dresovi) pa se lomim da li da ih sve ubacim...
Link to comment

Prodao Perovica i Ninkova za po 6 miliona pred mec sa Spartom iz Praga za ulazak u LS. Em sam postupio kao prava uprava Zvezde, em nema sanse da dovedem zamenu za Perovica. Ova sezona ce verovatno biti najteza do sada.

Link to comment

izgubio sam finale euro cupa od wolfsburga na penale, srecom produzio sam ugovore sa svim kljucnim igracima pa ce biti jos prilika za uspehosei razbija ali ne moze da dobije drzavljanstvo jel ne prica tecno srpsli malo je piglu :)

Link to comment
Prodao Perovica i Ninkova za po 6 miliona pred mec sa Spartom iz Praga za ulazak u LS. Em sam postupio kao prava uprava Zvezde, em nema sanse da dovedem zamenu za Perovica. Ova sezona ce verovatno biti najteza do sada.
Nedostatak Perovica i Ninkova se uopste ne oseca, lagano sam izbacio Spartu 2:0, 1:1. U LS me cekaju Mancester, Valensija i PSV, bice teska borba za 3. mesto sa PSV-om. Sto se tice pojacanja, doveo sam Veljovica kao zamenu za Perovica i za sada odlicno igra na 4 utakmice 5 golova, i kao backup Kezmana :lol: . Prethodne sezone sam hteo i Sasu Ilica da dovedem, ali nije hteo da dodje, za razliku od Keze.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...