Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Tim mi je k'o casa, 100% ostajem u ligi. Produzene pozajmice sa Potts (WHU), Pereira (ManUTD), Romagna (Juve), plus stigli Luka Jovic (Real), Roberts (Fulham), Bentivegna (Palermo). Na free Salih Ucan (ex Roma), Alblas ( GK iz Ajax II) i Cleiton GK iz Atletico Minerio za neverovantu sumu od 3milke £ (naravno na dugorocnu otplatu) .

 

1 mocan DC i to je to.

Edited by John Coltrane
Link to comment

nisam ga primetio. nije mi bio potreban dr. danilo se nije povredjivao a doveo sam wallacea iz chelsea na pozajmicu i on je bio dobar back-up. sad posto su mi ukrali bekove, odlucio sam da igram sa tri stopera odbranu. taktika tipa 3-3-3-1 ili 3-6-1. za sada zanimljivo deluje. dobio sam npr. real 2-1 a odma u sledecoj utakmici izgubio kod kuce od estorila 0-5 i popizdeo i alt+f4. ne moram ni reci da iz 5 suta su mi dali 5 gola. treba jos posla sa ovom taktikom ali deluje obecavajuce. 

Link to comment

Odlično sam krenuo, jedva sam pobedio jednu od 5 pripremnih, u prvom kolu me odvalio west ham na trafordu, drugu dobijem Čelzi u gostima 1:0 statistika šuteva bukvalno ovakva: 40-10, 6-1, tako nešto :lol: To mi je malo bustovalo moral pa sam dobio dve, 3 sledeće.

Inače, kao i uvek poslednju deceniju i jače igranja, prvo na transfer listu Flečera, c ya mate!

Dok sam igrao ranije, znao sam sve žive i mrtve igrače i u svakom momentu po x varijanti za svaki budžet, poziciju i sl. Sad više nisam u toj comfort zoni, pa moram da nabadam.. Doveo sam N'Kouloua iz Marseja i stiže Bony iz Swansija. Raspali Falcao se povredio na sto godina. 

Link to comment

55e4d4ffc6.jpg

 

 

kako je skolovana barcelona. retko sa kojom taktikom se ovako moze dominirati protiv brutalnih ekipa. nadam se da ce biti dovoljna prednost za sledeci krug.

 

 

i onda u sledece dve utakmice ne mogu pobediti guimaraes i setubal ;D 

 

osecam da sam tako blizu da napravim nepobedivu taktiku a ipak tako daleko

Edited by 189-
Link to comment

Опет сам десет минута тражио где је пдф Игре, јебала их Наука. :mad:

 

Елем...

 

Is being addicted to Football Manager a medical condition? http://gu.com/p/483vy

 

Мајсторски га је слагао да му не утиче на друге обавезе, али браћу наркомане не може да исфолира. ;) Још 50 дана и враћам се адикцији на велика врата малог екрана мог таблета. Лето проводим у викендици уз сок од зове и минимум 10 чука менаџера дневно. После вишегодишње паузе рачунам да је то неки минимум који ће да ми премости бар до нове верзије. :)

Link to comment

189

 

A koju taktiku igras?

Ja sam probao ovu u finisu sezone u Ligue2 obzirom da sam hteo jacu sredinu terena protiv ozbiljnijih protivnika, a obzirom da je dala rezultat furam je i u provj ligi.

 

tactics-overview-overvie.png

 

@ glas razuman

 

Prvi sejv sa UTDom od 8 sezona je iza mene, tako da vici ako ti zatreba nesto ;)

 

@ praslin

 

Uplacujem letovnaje kod tebe na vikendaji :0.6: .

 

Jutros sam bukvalno u sekund tempirao termin 20avgust (posle tekme protiv Monaka) da prestanem da igram i da izadjem malo na ovih +30. Znao sam da tih 10 dana transfer roka mogu biti krucijalni a takodje sam znao da ih ne smem zbrzati (posto je kod mene kafa u 12 svetinja). Ali kriza je usledla posle kafe i predomisljanja da li da od 1 do 3 (kada vozim sestrinu klinku u vrtic) skoknem kuci po jos 2 sata ronjanja ili da tih 2 sata ubijem napolju. Uspeo sam da izvozam bajs i na kratko "pobedim bolest".

Link to comment

Kad ste kod bolesti.. Već osetim simptome i rado ih se sećam kada sam veslao posle treninga 10, 11, pa do 7, 8 ujutru na faks par puta nedeljno... Al uvek vuče, mene najviše kada mi loše ide pa da "oživim" tim, tada mi je i najslađa svaka pobeda i svaki bod. 

@John Neka, idem lagano sam pa šta bude, moram da se kalim po pitanju scoutinga i navikavam se na novi interfejs koji je posle par sati akanja tj prilagođavanja dosta dobro odrađen tj svuda se brzo stiže. Imam par nekih sitnih zamerki, npr kod profila igrača u osnovnom meniju mislim da je bila statistka u dnu, pregledna sa svim takmičenjima, ocenama, asistencijama, golovima... Sada ima samo ona forma u obliku grafikona i mora dodatni klik na stats. Samo mi nemoj reći da si osvojio titulu u prvoj sezoni :D

Link to comment

To je i meni islo na zivce, ali se da resiti.

Ovo je default izgled

luka-jovic-overview-prof.png

 

a ovo je ono sto vise prija oku i sto je funkcionalnije inace bi svaki put morao da ides na History-Carer stats

 

luka-jovic-overview-attr.png

 

A to se resava tako sto u Preferences ides na Interface pa desno imas meni zelenim slovima Landing page pa tu izaberes Attributes.

 

E mislim da sam u prvoj sezoni bio 4. :( Ali sam posle gazio redom, kacio sam ovde bas kako sam uzimao titule na gol razliku 2 puta.

Link to comment

barcelona je u drugoj utakmici povela 4-0. za 15 minuta bilo dva nula, mesi mi dao dva gola posle kornera (realno a)...u drugom poluvremenu ubacim keitu i da mi car dva gola i prodjem dalje. posle me psg razbio 5-1 sveukupno.

 

9d7f9a12ca.jpg

 

584049aa41.png

 

 

igram fudbal sa velikim posedom lopte, puno kratkih pasova, pokusavam nesto slicno kao bayern/barcelona. samo sto ne pravim previse ccc a i nemam legit laznu devetku. ovaj leo je dobar ali ne dobar za f9, a jovic pogotovo nije dobar. zivkovic mi je mozda i najbolji igrac ali mi mnogo ide na kurac sto sutra iz svake pozicije.

kapiram da ove instrukcije mozda i nisu najbolje. pokusavam sve vrste taktike i ponekad imam seriju od 4,5-0 tri-cetiri utakmice a ponekad imam serije da ne mogu pobediti nikoga u ligi.

Link to comment

jc ili neko ko igra vec 4,5 sezona, pogledajte kakav je igrac ispao ruben neves? upravo sam ga prodao manchesteru za 50 miliona

Link to comment

Doveo sam N'Kouloua iz Marseja i stiže Bony iz Swansija.

Бони код мене прву сезону дао 25 голова у свим такмичењима, у другој 4-5. Па сам га продао Кардифу за милион, пошто је имао најјачи уговор.

Link to comment

jc ili neko ko igra vec 4,5 sezona, pogledajte kakav je igrac ispao ruben neves? upravo sam ga prodao manchesteru za 50 miliona

 

Ruben Neves je zivotinja, ima opasan potencijal.

 

btw, probaj da iskljucis ''overlap'', nema smisla bez bekova. takodje, ''retain possesion'' i ''pass into space'' ne idu zajedno, ja bih ugasio i ''play narrower''.

Link to comment

da, bas sam glup sto sam ostavio overlap.

 

a ovo ostalo cu testirati.

 

 

 

mozda sam pogresio sa rubenom nevesom. ali jebiga mislim da je 50 miliona dobra cena. takodje sam prodao lea i zivkovica za po 30 miliona. mozda sam se i sa zivkovicem zajebao. dobra je stvar sto imam dovoljno dobrih igraca na njegovoj poziciji.

 

 

kasnije cu napraviti i drugu taktiku bez napadaca ali sa 4 am. na '14 sam igrao tako jednu taktiku gde sam sa metalistom pobedjivao sve zivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...