Jump to content

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

najtezi FM do sada. ovo trazi da se gleda cela tekma, da se non-stop analizira igra protivnika i slicna jebavanja... 

 

ne postoji taktika koju uvezbas i picis makar jednu sezone bez drame. 

Link to comment

@Sundance Kid

Pa to i jeste realnije, taktike i treba da se menjaju i zato imas 3 "primarne" koje uvezbavas do Fluid nivoa. Taktike se menjaju i zbog igraca koji igraju/neigraju, na kraju krajeva ako picis samo jednu postajes lako provaljen. Pored uzasnih gresaka u samom ME, mislim da su pogresili kod instrukcija gde samo imas mogucnost da nesto ukljucis ili iskljucis, ono sa "klizacima" je bilo puno bolje.

 

Jel igra neko online? Mogli smo opiciti neki chalenge?

Link to comment

uzeo real, sastavio sam neku svoju taktiku na brzaka, cisto da vidim kakva je ekipa i evo sad je decembar i vodim 11 bodova ispred barse. ne znam jel do taktike ili do toga da ipak vodim real. pre ce biti ovo drugo. mada, vodio sam i monako pa nisam izlazio iz zone ispadanja sve dok nisam dobio otkaz.

Link to comment

Ja u svom prvom pokušaju krenuo sa leedsom i... Recimo samo da nije bilo naročito dobro.

 

Sad, sa najnovijim apdejtom uzeo Fiorentinu. Sa sad dobro ide, ali da, djeluje teže nego ikad, teško da se može naći neka savršena taktika i onda na autopilot...

Link to comment

Isti tim koji je imao Moyes + jedino pojačanje u vidu Ross Barkley-a. Instalirao sam samo da se uverim da ova sezona nije morala da se baci :P

 

Finale FA Cup-a i polufinale CL neću ni računati...

 

 

tabela_Copy.jpg

Link to comment

Portova realizacija suta na gol slicna kao u onih luzera iz arene juce :D . Koje si lige ucitao, ja kad ubacim eng,esp i ita i krenem nezaposlen mogu da biram izmedju engleskih sedmoligasa i spanskih cetrtoligasa, a nesto mi se ne igra sa poluamaterima ?

Link to comment

Is, bre grobaru :P

Ucitao sam ENG, FRA, GER, ESP, HOL, POR, ITA, SRB. Krenuo kao neuposlen™ i Groningen me oladio za posao, MVV takodje, a ovi sindikalci se ponudili i ja krenem u opasno lozenje.

Link to comment

Is, bre grobaru :P

Ucitao sam ENG, FRA, GER, ESP, HOL, POR, ITA, SRB. Krenuo kao neuposlen™ i Groningen me oladio za posao, MVV takodje, a ovi sindikalci se ponudili i ja krenem u opasno lozenje.

 

Report :fantom: , nazalost iako sam velikim delom ravnodusan, nekad me nesto strecne prema Zvezdi, valjda ne mozes toga da se otarasis tako lako.

 

Nego koju reputaciju stavis, ja oduvek namestim ono sunday league footballer ? Nece bre da me pogleda niko.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Report :fantom: , nazalost iako sam velikim delom ravnodusan, nekad me nesto strecne prema Zvezdi, valjda ne mozes toga da se otarasis tako lako.

 

Nego koju reputaciju stavis, ja oduvek namestim ono sunday league footballer ? Nece bre da me pogleda niko.

 

Sad je svejedno, i grobari su ispali :D

 

Stavim sunday league i uopste do ovog FM nisam obracao paznju na to. Posle procitam na nekom stranom forumu da i to utice na mnoge stvari. Kao SLF ce ti lakse dati otkaz i dovesti nekog sa boljom reputacijom, ali ce manje i ocekivati od tebe i imaces vise prostora za manevar i tolerisace ti losiji rezultat, ali ako ucitas vise liga i zelis da prelazis u druge/jace klubove imaj na umu da te nece zarezivati ni 5% (bar do nekog znacajnijeg uspeha). Kad stavis one vece reputacije onda ocekuju vise od tebe i non-stop si pod pritiksom (naravno govorimo o seriji losih rezultata, kad gazis boli te patka i za reputaciju i za board) da moras da ostvaris zacrtani/obecani rezultat.

Meni je ovo prvi put da sam krenuo kao nezaposlena, a pikam ga skoro 20godina, jos od Ultimate Soccer Manager iz 96/97 kad su rulali Kantona, Kolimor i Fauler. Igram petu sezonu u prvoj sam bio tacno na mestu koje mi je pisalo u media prediction 9. u drugoj sezoni sam osvojio Drugu ligu ispred Zil Visentea i sve to sa 0 transfer budzetom i nekom sicom manjom od 20k£ za plate. Trecu sezonu, prvu u prvoj ligi, zavrsim valjda 13. a 15. i 16. ispadaju, u prosloj sezoni budem 6. i izvisim za Evropu posto je P.Fereira igrala finale kupa protiv Porta (inace dovoljno bi bilo da je neko iznad mene odradio finale a ne usrana P.Fereifa koja je bila pet sest mesta iza mene i na sve to petoplasirana Akademika mi je bezala 1 bod-dakle 1 bod za Evropu :isuse: )

Sad krenuo petu sezonu stigao do januara i nalazim se u grupi timova koji su od 2. do 7. mesta u 4 boda.

 

Na kraju moj ti je savet da vidis infrastrukturu kluba koji bi da preuzmes, ja sam popusio stadion od 3300 i tek sad sam izboksovao prosirenje (radovi traju 9 meseci :isuse:), a jasno je da u nizem rangu ti novac mozes da nabacis samo preko prodatih karata i eventualno prodaje nekog igraca koji ti je pola tima (btw, uvek odigram bar 10 prijateljskih po mogucstvu sve na mojoj poljani ne bi li zaradio jos koji dinar -_- ).

Link to comment

Historijski™ uspeh UM i osvojeno cetvrto mesto, obezbedjena Liga UEFA :Hail:

 

portuguese-premier-leagu.png

 

Od igraca najvise briljirao Cassiano koji je od januara uspeo da postigne po gol na svakoj tekmi (u proseku), a podrzan sjajnim krilima Mauricio Alvesom i Del Valleom

 

unio-madeira-squad-playe.png

 

Evo i meceva u Ligi, samo me je Benfika tukla oba puta (i odvratna V.Gimaraes :rant: koja me je i kostala Lige Sampiona), dok sam i sampionu Portu i Sportingu i Braga skidao skalp :).

 

unio-madeira-fixtures-sc.png

 

Posebno ponosan na niz od 5 pobeda za redom kada su pali Porto i direktni konkurent za 4. mesto Braga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...