Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

@ Arle

 

Pa lakse da si okacio 2 ss :D.

 

Volim ja ovako detaljno. :D

 

Lewa se kurči što ga nisam dao Cityju. Hoće da budem ambiciozniji, a City ni u Ligi prvaka ne igra. :isuse:

 

Da nisi isprobao Draxlera?

Link to comment

Volim ja ovako detaljno. :D

 

Lewa se kurči što ga nisam dao Cityju. Hoće da budem ambiciozniji, a City ni u Ligi prvaka ne igra. :isuse:

 

Da nisi isprobao Draxlera?

 

Nisam. Celo prosle leto sam proveo u razmisljanju koji je od DM najbolji iako sam imao skroz pokrivene pozicije. Na kraju me je zuljalo 170milki£ pa sam dovao Lucasa Romera, Gaston Gil Romera i obaska Matica na free :D.  Za 5 sezona sam uzeo 3 PL, 2 LS i po 1 liga i FA kup i skoro sve one propratne super kupove i WC za klubove.

 

Prosle godine je Draxler bio zver ali je meni vazda bio zanimljiviji Maximilian Meyer. Bacicu ti ss kakav je kod mene posto sam ucitao i Bundes ligu.

 

edit: y umesto i

Edited by John Coltrane
Link to comment

Nisam. Celo prosle leto sam proveo u razmisljanju koji je od DM najbolji iako sam imao skroz pokrivene pozicije. Na kraju me je zuljalo 170milki£ pa sam dovao Lucasa Romera, Gaston Gil Romera i obaska Matica na free :D.  Za 5 sezona sam uzeo 3 PL, 2 LS i po 1 liga i FA kup i skoro sve one propratne super kupove i WC za klubove.

 

Prosle godine je Draxler bio zver ali je meni vazda bio zanimljiviji Maximilian Meyer. Bacicu ti ss kakav je kod mene posto sam ucitao i Bundes ligu.

 

edit: y umesto i

 

Ja ga doveo juče. 45 miliona eura sam ga platio. U prijateljskim utakmicama mi je igrao lijevog IF - dvije utakmice, tri golčine, čista dominacija.

Link to comment

Krecem sestu sezonu, planiram da prodam TerStegena, Kagavu i mozda jos neke manje poznate klince koji nisu zadovoljili.

Savetujem ti Gaston Gil Romera, obavezno.

Link to comment

Krecem sestu sezonu, planiram da prodam TerStegena, Kagavu i mozda jos neke manje poznate klince koji nisu zadovoljili.

Savetujem ti Gaston Gil Romera, obavezno.

 

Hvala na preporuci no bold me brine jerbo sam za Švabu istovario 31 milion eura.

Link to comment

Bolji si nego moj drugar, on se izuo 77mil evra, pod izgovorom da niko nece da dodje u Milan :ph34r:  . Ja ga kupio za oko 12mil£ i posto je losiji od DDGee, a nece da glumi drugog golmana, ima da leti - zacepio sam 30milki£ ali po ponudi mislim da cu i sa 25 moci da se udaram nogom u dupe. Sva sreca Humberto Franco (regen) je vec sad skoro u klasi TerStegena pa cu njega gurati u kupovima i grupnoj fazi LS.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Ukupno 50milki£ od Kagave, TerStegena i Evansa. Nije lose, mada sam se nadao vise. Doveo sam malog Will Hughesa iz Derby i imam Strotmana (28god) za 50mil£ :). Naravno moja pohlepa me moze kostati obzirom da imam pregrst MCova (WardProwse, GGRomero, L.Romero, Felaini) a da mi u stvari najvise trema DM gde forsiram Jonesa. Bojim se da cu opet sa previse igraca napraviti od nekog bundziju koji ne igra dovoljno, a cesta rotacija ce me kostati rezultata. Sto sam svinja ?! :cry:

Link to comment

Zasitio se sa UTD, sacekao novi patch i transfere, ucitao 7-8 liga i krenuo kao nezaposlen. Na celu Uniao Madeire izugrao prvu sezonu na poziciji broj 9. sa 0 budzetom za transfere, sa samo jednim trenerom i jednim fiziom. Uprava prezadovoljna, ponudili mi novi ugovor i sad je 1 vrelo leto pred "sindikatom".

Link to comment
  • 3 weeks later...

resio sam da isprobam '14. uoipste mi se nije svidela na prvo igranje. me je sranje (to i dalje mislim) dok za neke stvari sam se navikao. 

 

sudbina je htela da preuzmem inter. 

 

ocajna ekipa na pocetku. jedva da ima nekog potencijala. pola ekipe gerijatrija. morao sam bas da napravim nekoliko dobrih poteza kako bih vec posle prve sezone bar u neko evropsko takmicenje usao.

 

u prvoj sezoni doveo klinca pugliesea za buducnost. odmah sam ga poslao na pozajmicu u belenenses. doveo sam richaira zivkovica za sicu (650k). skaut kaze da je ekstra potencijal. i doveo sam javi garciju iz sitija na loan. prodao ricarda alvareza koji je vec ranije bio na transfer listi. obicno ne prodajem ni jednog igraca u prvoj transfer prozoru. bar dok se ne upoznam sa igracima. ali ovaj jako hteo da ide pa sam ga pustio (2,3m).

 

zavrsio sam kao 4. za mene iznenadjenje sto sam toliko postigao. ls mi izmakla za 3 boda. gol razlika 39-22 :lol: atalanta bila druga btw. igrao ovaj sumanuti 5-3-2 (tj 3-5-2 sa dva wb). 

 

druga sezona. prvo i prvo promenio taktiku u 4-5-1 sa amc. zavrsio sam kao drugi iza neprikosnovenog juventusa. za mene uspeh.

 

jos sam u januaru obezbedio dva free transfera. vitinho (cska mosc) i candreva iz lacija. za vitinha sam morao nesto doplatiti jer mu je agent imao 40%. doveo sma jos girouda za 6.25. neka dva klinca talijana za buducnost. negreda na loan. deulofeu iz barce za 33 milke i jos dva klinca koje sam sada se vidi papreno platio i preplatio. deulofeu i vitinho krila za buducnost. uigravao sam ih. napadaci negredo i giroud. ovaj potonji nije imao srece sto sam naleteo na negreda jer je jedva igrao (negredo sabijao). 

skoro cela gerijatrija otisla na free (osim zanettija koji je jedva igrao ali sam mu produzio ugovor jer je legenda i cekao sam da ode u penziju u interu). oslobodio sam veliki deo iz plata igraca. pustio sam (prevideo) i wunderkida cristeiga u parmu. ali nebitno. ranocchia otisao u monako za 18.25m. kao sto rekoh sezonu zavrsio kao drugi i izborio ls.

 

treca sezona. e sada malo iskusnija ekipa. pre svega vitinho i deulofeau, kojima je jos trebalo utakmica da se priblizu ispunjavanju potpunog potencijala. igrali su mi svaki mec. rizikovao sam to na ustrb rezultata ponekad jer su velika buducnost. i dalje sam koristio istu taktiku. 4-5-1.

 

kupio taidera, icardia back-upovi. i to vrlo dobri. mladi igraci. suareza sam kupio za 24 miliona. nekoliko klinaca za buducnost i kakutu u oktobru na free. nisam imao amrl igrace za klupu. otisli belfodil. solidan aml/fc back-up za cak 14.5m dortmundu. i jos kilo nebitnih igraca na loan i na free. 

sezona pocela dobro. vezao sam 6 pobeda na pocetku i vodio sam sa lepom razlikom. usput, sezonu poceo sa povredom kovacica sve do novembra. tu vec bio jedan hendikep i jos jedan na krilu gde mi povredio jedan univerzalan igrac. e tu, kad je doslo do sitnijih povreda i zamora materijala, poceli su slabiji rezultati. u ls sam bio u grupi sa galatom i bayernom. bio na kraju drugi iza bayerna. poslednji mec u minhenu odliucivao prvog u grupi i izgbuio sam. nebitno zaista jer su svi najbolji timovi prosli u drugi krug. sve u svemu, povrede, los odradjen transfer, nekoliko smesnih meceva i borio sam se za ls. suarez sabijao u napadu. do februara imao proske gol po utakmici ali je posle i on stao. velike amplitude su bile od utakmica do utakmica. pobedim milan sa 0-3 i u sledecem kolu kod kuce izgubim od brese ili tako nekog tima. 

na kraju mi se drmala stolica ali sam ipak izdrzao. ali sezonu zavrsio na razocaravajucoj 5. poziciji.

 

nesto se moralo menjati i odlucio sam da menjam taktiku. previse golova sam primao. jeste napad funkcionisao odlicno. pre svega candreva je bio najbolji. 20+20 u dve uzastopne sezone. alose za igraca kojeg sam doveo za 0 eura. suarez i guarin igrali dobro. kovacic tu i tamo. dok ova dva mlada krilca su vise skupljali iskustva nego da su nesto doprinosili rezultatima. tu sam pre svega i bio najtanji i zbog toga sam ispusio u ligi.

 

sledecu sezonu pocinjem sa novom taktikom. standardni 4-4-2. sa dva krila na am poziciji. doveo (sad se ispostavlja) jednog od najboljeg dm/mc-a u igri lucasa romera za 0 eura. golman zamena ruffier. van ginkel iz chelsea. nekoliko klinaca i back-upova. i doveo partnera suarezu u napadu - muniaina. mada tek kad je stigao sam skontao da u ovoj verziji je vise levo krilo nego napadac ali je ipak bio odlican. candrevu sam prodao za 20-tak miliona mancesteru. kupio i zoumu u zimskom prozoru. lik dao 10-tak golova ladno i poljujao standardni stoperski par caulker - juan jesus.

 

igrao sam fluidan fudbal, sa mnogo kratkih, brzih dodavanja. muniain, vitinho, suarez i deoluefau su u napadu bili fantasticni. brdo golova na asistencije. na kraju mi levo krilo vitinho bio najbolji strelac sa 25 gola + 15 as. suarez isto 25+15. delufoau 15g+25as, muniain isto otprilike 15+20. vitinho i delufeau su napredovali brutalno i sad su vec skoro formirani igraci. nosioci. 

kovacic i romero drzali sredinu. uz van ginkela koji je mogao na svaku poziciju u sredini. rishairo back-up napadac zajedno sa gaudettijem (loan). sve je funkcionisalo odlicno. u le sam stigao gde sam ispao od liona. 0-4 kod kuce. previse su dobro, da ne kazem nerealno uradjeni francuski klubovi i igraci.

ipak, calcio sam osvojio 5 boda ispred udinesea.

 

i eto stigao sam do prezenta. dobio veliku podrsku boarda i dosta para. u pocetku nisam hteo mnogo menjati ekipu. ali sam ipak odlucio pojacati ekipu na svim delovima ekipe da ne bude praznog hoda kojeg je bilo i prosle sezone kad sam osvojio ligu.

kupio sam meyera i goretzku iz salketa. zajedno za nekih 30 milki. pojacali konkurenciju u sredini (dobra stvar u calciu sto se moze staviti 12 igraca na klupu). usput svi mladi igraci sa velikim potencijalom. ovaj dvojac iz salkea nije ispunio svoj potencijal koji imaju i zbog toga su tako jeftini. valjda ce se pokazati kod mene. uzeo sam jos i benziu iz liona. takodje nekih 15-tak miliona. poslao zivkovica u porto na loan.

za romera i vitinha dolazile ponude i do 50 milki ali nisam hteo da ih prodajem. cilj je ls i moram ostaviti najbolji tim na okupu. tim koji se dobro poznaje i popunjuje.

inace, bekovi su mi najslabiji. desni bek mi neki klinac talijan kao veliki talenat - videcemo. a levi bek kuruzawa iz monaka. isto veliki potencijal kojeg su iz nekog razloga prodali za 10-tak miliona. 

 

sve u svemu dosta mlad tim. osim suareza svi izmedju 20-25 godina. znaci jos 4-5 sigurno na okupu. e sada treba to uklopiti. 

 

opet prelazim na 4-5-1. sa mnogo dodavanja i prostora kreaciji. dobra stvar sto mi svaki igrac moze igrati bukvalno na tri mesta pa cu ih lepo rotirati. kako pre utakmice tako i kao taktika tokom utakmice. 

 

sto se tice igre ne svidja mi se naravno corner bug. skoro svaki drugi mec primam gol posle kornera. nema nacina to da se brani. odbrana mi ispada redovno kao iz voza. bez obzira kako ih postavljam i kakvu taktiku da igram. jebiga, jedan osrednji talijan iz katanije bolji od world-class stopera. da ne pricam o tome da svaki sut kad su imalo sam sa 15-tak metara to zavrsava u golu. standardna stvar je da mi protivnik ima 2-3 suta na gol i po jedan primljen gol. no, svako ko igra menadjer na to je vec naviknut. ima jos cudnih stvari i bugova ali o tome drugi put. odoh sad da nastavim save.

Link to comment

Inter bas deluje kao zanimljiv tim na FM14. Trenutno su kanta, imaju par dobrih klinaca, a kasnije dobijes i brdo kesa tako da mozes da radis sta hoces.

Moja preporuka, za neki novi save, su ti Doria (Botafogo) i Eder Alvarez Balanta (River) na pozicijama DC a dovode se za oko 15tak milki £. Lucasa Romera sam i ja dovodio u ManUTD i stvarno je zver od igraca.

 

Ja uveo Uniao Madeiru u Prvu Portugalsku ligu, da stvar bude bolja osvojio sam Drugu ligu ispred Zil Visentea i Aruke. Prvu sezonu zavrsio na ocekivanom devetom mestu, a drugu sezonu izdominirao. Simao Sabrosa mi se prikljucio u januaru druge sezone i na 11 tekmi dao 13 golova :Hail: . Sad krece pakleno leto i magija koja se zove "dovedi igraca sa 0£ i platom do soma £ nedeljno" (raspisacu se popodne ako stignem, sad samo sturi izvestaj).

 

Inace dobra odbrana kod korenera (i slobodnjaka) je da stavis u treningu da pred mec treniraju def. set pieces. Dakle u onoj opciji sta da treniraju dan pred mec. Ja sam to forsirao pogotovu protiv ekipa sa dobrim skakacima.

Link to comment

mnogo mi ide na onu stvar sto komp sa dva dodavanja izbaci citavu moju odbranu, nebitno da li se radi o messiju i xaviju ili o dva igraca katanije uvek se stvori bar 2-3 takve sanse po mecu. a ja moram da se drkam pred njihovim golom za 1 polusansu. realno u picku materinu.

Link to comment

Joj od 18h ne mogu da predjem iz maja u jun. Uprava odlucila da mi ponudi nov ugovor, a rezultat dobre saradnje i osvajanja druge lige je "astronomski budzet" od 289k £ i budzet za plate od oko 40k £- bojim se necu do utorka poceti trecu sezonu, prvu u POR 1.

 

189 ti igras sa novi patchom? Ne znas ti sta su muke, ako nisi igrao FM14 pre kraja januara.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...