Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

a vidis kolko sam igro, do sept 2013.par tekmi svega, sa arsom. kupio drogbu koji sumanuto dobro igra, unistio psv, i taman trebao da pocnem sa sezonom.inace vidim dosta bagova, tipa, ogulim psv tamo sa 4-1, i pred revans doma, stizu vesti kako su navijaci skroz pesimisti :Djos je bilo nekih gluposti, tipa zamenim igraca a on i dalje u igri, ili tako nesto slicno. nisam se na srecu puno zalaufao.

Link to comment

Pa to je ipak do gusara. Ali ja igram original i pizdim. Vec sam pisao na prethodnoj strani koliko je lose uradjeno i da 2 dosadasnja patcha nisu resila skoro nista.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pantelia, daj neki info sejva sa Zvezdom. Ja pocinjem sestu sezonu sa UTD pa sam se uzeleo da promeinim tim. Prvi pik Roma, mada razmishljam i o Feynordu.

Link to comment

Hiljade i hiljade regena pogledanih i skautiranih, to ti je u principu sav posao :)Trenutno sam selektor Italije, smorio se vise od liga, ovo je mnogo opustenije. Da izguram 20 sezona i krecem novi sejv, nema mi komp snage za ovoliku bazu podataka, sve se ucitava po pola sata.Ako uzimas Zvezdu, forsiraj Marka Grujica i Rajkovica, vratice ti se visestruko :D

Link to comment
  • 3 weeks later...

Igram sa Arsenalom, krenuo sam ispočetka nakon prvog crash dumpa. Sad sam u trećoj sezoni.

 

Zanimljivi momenti:

 

-doveo sam Lewandowskog koji je ispočetka bio loš, a poslije je sabijao;

 

-Liverpoolu sam ovog ljeta nudio 40.000.001 funti 120.000.000 KM za Suareza no odbili su to; posljednjeg dana prelaznog roka su ga prodali Schalkeu za 40.000.000 KM (oko 20.5 miliona eura);

 

-Real je puštao Balea za 81.000.000 KM no on je tražio nenormalnu visoku platu pa ga nisam doveo (oko 40-ak miliona maraka);

 

-Özil rastura kao advanced playmaker no igra je nerealna jer je dosad sve penale zabio;

 

-Riberyja sam doveo za 6.000.000 KM u trećoj sezoni, čisto da imam jedno iskusno krilo - ozlijedio se oba puta kad sam ga stavio u prvih 11, a nakon druge ozljede je fasovao u reprezentaciji slomljeno stopalo pa ga neće biti 3 mjeseca; tokom iste reprezentativne pauze sam izgubio i Wilsherea (2 mjeseca) i Oxlade-Chamberlaina (mjesec dana);

 

-protiv Newcastlea tokom druge sezone je Özil dao gol koji nije poništen, ali nije ni priznat - na timelineu uredno stoji Özilov gol, ali je rezultat ostao 0:0;

 

-Joel Campbell - trenutno na posudbi u Olympiacosu - rastura;

 

-Chamberlain je bolji od Walcotta;

 

-igrači prilično nerviraju sa biranjem pucanja umjesto da dodaju igraču u puno boljoj poziciji;

 

-Wenger je vodio Liverpool i popio pedalu, Klopp vodi City koji je doveo Cavanija i Ivanovića.

Link to comment

Jel igras V ili 4-2-3-1?

Isti scenario za Lewu koji je u prve 2 sezona dao ukupno 15 golova :isuse:, ali je zato naredne 2 najbolji strelac lige. Igraci i sa finisingom preko 16 nemaju realizaciju u sansi 1na1 vecu od 30% . Svi cekamo 14.3. kao ozeb'o sunce.

Link to comment

Jel igras V ili 4-2-3-1?

Isti scenario za Lewu koji je u prve 2 sezona dao ukupno 15 golova :isuse:, ali je zato naredne 2 najbolji strelac lige. Igraci i sa finisingom preko 16 nemaju realizaciju u sansi 1na1 vecu od 30% . Svi cekamo 14.3. kao ozeb'o sunce.

 

Ja igram sa 4 odbrambena (dva FB-a na automatic, jedan stoper je LD sa zadatkom stopper, a drugi CD sa zadatkom cover), dva centralna vezna (jedan BWM sa "defend"-mentalitetom, jedan BBM-tu je support automatski - e sad, tu nekad igram i sa DLP, zavisno od zdravlja igrača), jednim krilom (desno krilo, doveo mašinu za asistencije Deulofeua :heart: ) dočim je na drugom krilu IF (tu, recimo, Campbell igra odlično) te sa AP Özilom. Samo Mesut ima A-mentalitet, ostali su na S, uz još neke dodatne instrukcije. Lewandowski je najčešće u špicu mada sve češće koristim i mladog Brazilca Gabriela Barbosu (ubiva). Lewa igra DLF, A-mentalitet, dao sam mu mogućnost da malo odluta sa pozicije, da šutira što više i da ganja džepove. Ima svake sezone suh period, ali je češće nezadrživ po pitanju golova.

 

Roster:

 

golmani Szczesny, Fabianski i Amofa (regen),

 

desni bekovi Sagna, Jenkinson i Bellerin,

 

CD-stoppers Papadopoulos i Vermaelen,

 

CD-covers Koscielny i Cassasola (mladi Argentinac),

 

lijevi bekovi Gibbs i Monreal,

 

BWM-veznjaci Flamini, Kondogbia, L.Bender (bio na transfer-listi u Barci, doveo sam ga za 16 miliona eura), Coquelin (poslao ga na posudbu u Everton iako je jako, jako dobar ove sezone), Arteta,

 

BBM-veznjaci opet Kondogbia, Flamini, Ramsey,

 

DLP-veznjaci Ramsey, Arteta, Wilshere,

 

RW-krila Deulofeu, Walcott, Oxlade-Chamberlain,

 

IF-krila Campbell, Oxlade-Chamberlain, Deulofeu, Podolski, Ribery (ovo samo teoretski obzirom da je stalno ozlijeđen),

 

AP-Özil, Wilshere, nastojim osposobiti Gnabryja i Zelalema za tu ulogu,

 

AM (u odsustvu Wilsherea i Özila zbog dugotrajnih povreda) - Ramsey, Deulofeu, Oxlade-Chamberlain te mladi Argentinac Vadala,

 

DLF-napadač Lewandowski,

 

AF-napadač Barbosa,

 

TM-napadač Giroud.

 

 

Imam odličnu vijest za Sektaše: Moyes nije dočekao kraj ugovora u Unitedu. Obzirom da nije osvojio ništa (čak je i Community Shield izgubio od Wigana :D ) dobio je otkaz. Loša vijest: otkaz je dobio u decembru 2015.godine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...