Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Posle sam skontao da si promenio boje. Inace scenario odlepljivanja me prati i cetvrtu sezonu za redom, nekako i uspem da se odlepim od BVB, ali od Bajerna nema shanse, sve se ceka kiks protivnika. Videcu da okacim par ss, neku rekapitulaciju ovih sezona.

Link to comment

popusio sam i u ligi i u ls...a i u kupu. u zimskoj pauzi sam zakazao tri prijateljske da mi igraci ostanu u formi i da ne gube na kondiciji i povredi mi se oba najbolja igraca (ove koje sam skrinovao u onom postu) i to je vec za 60% slabiji tim. bio sam u velikom problemu. doveo na loan jana ananidzea koji ni blizu nije ispunio svoj wunderkid potencijal da bude neka opcija na amc. prvi mec drugog dela sampionata i povredi mi se najbolji cm u ekipi. jos jedan baksuzluk i jos jedan veliki problem, uz to odigrao sam tek 1-1.treci, cetvrti mec u drugom delu i povredi mi se i najbolji odbrambeni igrac. tu sam vec ispizdeo i posto sam spiskao 7 bodova prednosti u odnosu na fejenord predao sam se sto se tice lige i ciljao na ls. to nikada nisam radio jer je meni uvek prvi i osnovni cilj titula u domacem sampionatu ali posto sam znao da cu samo uz kiks fejenorda doci do titule onda vec nisam ni pokusavao nesto. rotirao sam koliko sam mogao i onda sam u jednom trenutku vezao 5 poraza za redom. 4 u ligi i 1 u osmini finala ls od psg. za revans se vratio diego, mamojebac i nekako sam ih izbacio. u ligi je fejenord pobedjivao sa 5,6 razlike tako da je jasno bilo da nemam sansi.u kvorteru ls sam dobio lion. poraz u prvoj utakmici tamo 2-0 ali u revansu 5-1 za mene. prolaz u polu finale gde me cekala barsa. pobedili su sa 2-1 tu a tamo je bilo valjda 4-1. opet sam stao u polufinalu. u ligi sam bio drugi sa bodom zaostatka jer je fejenord u zadnja dva kola osvojio samo jedan bod.na leto sam prodao najboljeg igraca za 55 miliona sitiju. nisam mogao verovati kad sam dobio ponudu. prodao i najboljeg defanzivca za 20 miliona (klauzula <_<). prodao krilo za 24...neke rate i kurci. prodao golmana za 7,5. dobro sam zaradio. plan je bio da prodam svakoga ko zeli da ide a i za koje dobijem normalne ponude. uz to sam zeleo da pojacam ekipu na svakoj poziciji. promenio sam politiku kluba, nisam vise hteo da kupujem sedamnaestogodisnje argentince pa da ih prodam za 5 puta vise para, nego sam kupio legit igrace u ovom trenutku. oni koji vec sada mogu pruziti 100% ili bar priblizno. minimal requarments je bilo da imaju 3,5 zvezdice. kupio dva centarfora, zamenio golmana za boljeg (mada ni raniji nije bio los), 1 stopera, dva krila, jednog cm i jednog desnog beka na loan.na kraju kad se sve podvuce bio sam u plusu 30 miliona. rate na davno kupljene igrace mi silaze ove godine tako da cu imati jos vise para za godinu dana. promenio sam i taktiku. vratio sam svoju staru taktiku s kojom sam davao brdo golova ali i primao veliki broj. zato sam je i promenio jer je odbrana uvek na prvom mestu. bar kod mene. a i zato sto sad imam 3 odlicna napadaca i jednog koji je tu da popuni prostor ako je neko povredjen ili suspendovan. taktika je savrsena za sada. pobedjujem sa nekoliko golova razlike. pobedio dortmund 4-0 tamo. sa celzijem sam igrao 1-1 tamo (dobio gol u '90) i pobedio neki kopenhagen sa 5-1. u toku utakmice promenim dve taktike. ako vodim sa dve razlike, vratim staru taktiku s kojom imam veci posed i nemoram da brinem da cu primiti golove.na kraju sezone se javljam opet :)

Link to comment

Koju taktiku igras?Inace odlika ovog FM je da uz dobar trening mozes napraviti i od npr. Evansa najboljeg DL na igrici. Samo mu dati sansu vise od 10 vezanih tekmi i definitivno je kontinuitet sve&svja. Isto kao sto samo 1 povreda moze da te unazadi i razjebe. Ja u cetvrtoj sezoni sa Leverom opet imam scenario kao iz trece-Bender koji je zver i najbolje ocenjeni igrac u svim sezonama do sad se povredjuje u januaru i ovaj put pauzira "samo" 3 meseca (u trecoj je pauzirao jebenih 6 meseci) i to se odmah odrazi na rezultate.Meni je trenutno balans na 30milki £ a trenutno forsiram Allionea i Halilovica, koji su placeni manje od petice (za sta imam prilicno debele zivce). Mislim da cu od ove sezone ipak malo vise odresiti kesu za 15+milki transfere i vec formirane igrace.

Link to comment
Koju taktiku igras?

fc-volendam-tactics-over.pngfc-volendam-tactics-team.png

ovu taktiku sam ja uradio. ne znam. za sada mi je uradio posao. kad samo jos gradio ekipu, tmao neke 4-5 sezone, koristio sam ovu. imao sam nekog napadaca bogaoca koji je sipao ko lud. kao sto sam ranije rekao, dajem puno golova, ali zato i primam. ne toliko kao ranije zbog boljih odbrambenih ali znatno vise nego na onoj drugoj taktici koju sam skinuo sa fm-basea.poenta je je li, golovi. nema nekog velikog poseda, ali zato kreiram puno sansi. i idem logikom, valjda ce neki od ovih napadaca koji su znatno iznad nivoa holandske lige zabiti koji gol.trenutno sam inace drugi sa 4 boda zaostatka. ajax jednostavno ne kiksuje (jos jedna stvar sto mi ide na kurac <_<). prethodnih sezona se nisu mogli sastaviti a sada niko ni remi da izvuci protiv njih. igrao sam nedavno protiv njih, ispusio 4-1 uz crveni karton mog levog beka, dva autogola i jos jednog povredjenog levog beka kojeg sam uveo umesto ovog prvog. cetiri boda se mogu nadoknaditi ali jedino bude malo realnije i ovi pocnu malo da se sjebavaju.u ls, drugi iza celzija. cekam zreb..

Link to comment

ja ispusio prvenstvo opet za 1 poen. ovog puta se ajaks povampirio. koje sranje. u jednom trenutku su imali 12 pobeda za redom. u ligi sampiona opet ispao u polufinalu. ovog puta od rome.

Link to comment

Poceo petu sezonu- na free dosao Tassi iz Intera (perspektivan klinac na DM/MC) levi bek Bernard iz Chelskija za 2.8milki funti i u spicu Volland iz Hoffea za 12milki funti (sto je i rekord Levera). Tezak raspored (Bajern i Shalke u prva 3 kola) i malo experimentisanje sa novim formacijama me kostalo izgubljenih bodova, ali sada sve konsolidovano.

Link to comment

volendam-v-feyenoord-inf.png

1 od najneverovatnijih utakmica koje sam odigrao. povredi mi se prvi igrac, pa drugi u 57. minutu pa onda izvrsim sve tri izmene. zatim se povredi jos 1 igrac. nekako ga dam sa igracem manje u 94 minutu za produzetke. onda odma na pocetku prvog produzetka dam gol i herojski se borim do nove povrede igraca i do poluvremena u produzecima. posle toga jos 1 nocna mora - crveni karton i igram sa tri igraca manje....sve do gola u 123 minutu za penale....na kraju samo castan poraz sa 3 igraca manje od 115 minuta.

Link to comment
  • 3 weeks later...

И ја форсирам Халиловића лијево, игра добро, али му и даље стоји да је само competent.

Link to comment

Kakav je FM poslednjih sezona sa procenama nadolazecih igraca?Po nekim prastarim (cini mi se da su se jos zvali CM) su ova dvojica trebali da postanu vrhunski igraci. Cini mi se da su i Moukokoa i Adua gurali kroz par delovahttp://en.wikipedia....wiki/Freddy_Aduhttp://en.wikipedia....on_Zola_MoukokoA zahvaljujuci ovom coveku sam pre nekoliko godina osvojio LS sa Vlasinom :Dhttp://en.wikipedia.org/wiki/Evandro_Roncatto

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...