Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Nocas je gol za kolumbijski Atletiko Nacional protiv Sevilje u prijateljskoj utakmici dao - Sherman Cardenas :0.6: Kakva je to igracina bila na Fm 0... nesto.

Link to comment

Gotova i druga sezona sa Leverom. Opet treci ali ovaj put Ajntraht mi je bio takmac za LS, dok je Bajern opet izdominirao a BVB ga pratila u stopu.Kukao sam celu godinu za neku kintu i nista nisam dobio, na kraju sam u januaru doveo Jaime iz Udinezea za 3.4milki funti, a zbog malog wage budgeta ostao bez Felipe Mela kog sam mogao dovesti za 1.9milki. Jaime se pokazao odlicno 10tak ass i 3-4 gola (za 17kola vise nego zadovoljan) ali je ipak Kolo Toure bio potpis godine (i meni a i u Bundes ligi).Bernd Leno je na golu dobio konkurenciju i od januara je Renan Ribeiro branio, a Barovera (takodje doveden na free) sam zavaljao Monaku za nesto malo preko milke funti.Odbrana uglavnom preko 7 average, Carvahal:Toure,Wollschied,DeScigilo, uletali su Boenish i Shwab, a proslosezonski car na DC Reinartz je vise bio backup za Bendera na DMC (Toprak proveo sezonu u Milanu na loan)Veza nezamisliva bez Bendera i Rolfesa (Bender sa 8.09 nabolje ocenjen igrac sezone), dok su ofanzivna krila Shurrle, Jeferson Montero i G.Castro drzali ledja haubici od Kislinga i otkrovenju Arkadiusu Miliku koji je skoro imao dabl-dabl™ golova i ass.Rekoh da sam bio treci u Bundesu, ali u Pokalu sam ispao od Shalkea i to sramno :rant: Posle 2 ponistena gola odemo u produzetke i penale gde se brojalo do 9 i ispadnem. Vec 2 puta sam sluzio kaznu i vodio tim sa tribina :( .U LS se epski dignem sa 4mesta u prvih 3 kola do pozicije broj 2 i uz Celtic prodjem dalje!!! (Milan i OM ostanu iza, uz 2 luda meca sa Milanom 5:5 na Bay i 2:4 za mene na Meaci). U nastavku izvucem Porto kog dobijem kuci sa 3:2 a tamo puknem 3:1.Najveca zamerka je sto me ne jebu ni 2% za nov/prosirenje stadiona. 30k je kapacitet i pun je svaku tekmu, ali Board je neumoljiv.Trecu sezonu pocinjem sa fantasticnih 22milki funti za transfere (obecao sam im titulu evilsmile.gif ) i skoro milion za plate. Doveo sam na free Mbokanija iz Anderlehta, golmana Ochoa (koji u reportu stoji egal sa Lenom) i Garmasha iz Dinamo Kijeva na DM/MC. Za ovih 20+milki (planiram prodaju Rensinga i Sama) bih doveo pakleno krilo da moze i levo i desno i onda teraj za BVB i Bajernom.

Link to comment
Garmasha iz Dinamo Kijeva na DM/MC.
ovaj je ubica. lagano se moze dovesti na free transfer poslije 2 sezone, raznosi koju god ulogu da mu das na DMC / MC. kod mene kad sam ga dovodio nije imao nijedan atribut ispod 15. kad sam filtrirao po atributima koga da dovedem, redovno mi je on izlazio, koju god kombinaciju da sam stavljao. drza' sam ga i na dmc support i na mc ballwinner support, odlican je bio, a vjerujem i da ga probas na anchor man i central mid attack da ce da razbija.
Link to comment

s Totenamom™. osvojio Premiership vec u prvoj sezoni kad sam doveo transfer-listovanog Radamela u januaru. ali igraci su malo precijenjeni u odnosu na stvarnost cini mi se. Kaboul i Dawson su reinkarnirani Scirea i Gentile, Huddlestone je podjednako dobar i kao plejmejker i tenk, Gylfi ne promasuje slobodne i namjesta po 20 golova, Dempsey igra solidno sve od MC do SC, a Adebayor je na 8 utakmica dao 10 prije nego se povrijedio i otisao na Kup Nacija. Dobro, Gareth je masina, to je realno. Malo mi se cine prenapucani, nisam ja toliko dobar.Poslije sam konstantno imao dobre pare za transfere, kad sam pocerao ove sto zaradjuju masu i zacepljuju wage budget. Obecas titulu, Levy se otvori, odlijes od plata i dovedes Jamesa Rodrigueza za 25 miliona i on bombuje™ :isuse:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Napokon je i "salatara" osvojena, u trecoj sezoni su Bayern i BVB gledali u ledja mocnom Leverkuzenu :D. Pocetak nove ere pod dirigentskom palicom mladog Miljkovica.Celo prvenstvno sam bio prvi uz poneku smenu na vrhu sa Bayernom zahvaljujuci mojoj slabijoj gol razlici. Pravi fotofinish se desava kada 4 kola pre kraja bivam nadojen na Alianzu, a zatim slede 3 Hickokovska kola: 1:0 vs Hoffe a Bayern gubi od M'gladbaha, kolo pred kraj Stutgart me masakrira 3:1 (uz crveni karton taze oporavljnog Bendera koji je glavni igrac i koji je odsustvovao od januara) a Bayern je dobio Kajzer sa 3:1 i onda zadnje kolo i "mocni" Bochum koji od samog starta vodi sa 1:0 i meni, uz trijumf nad VfLW od 2:0 obezbedjuje titulu i 27milki funti.Garmash odusevio, nije dzabe zaduzio 10, ali je Jaime definitivno best buy za moj tim, prvi asistent lige.

Link to comment

jc, nije ti dobar link.ja batalio 13 i nastavio moj najbolji sejv mozda ikada (ili mozda drugi najbolji) na 12ici. vodim volendam i trenutno sam u oktobru 2021. trenutno sam dvostruki uzastopni sampion holandije. poslednje sezone sam uzeo i kup i stigao do polufinala ls, gde sam nesrecno ispao. u prvoj utkamici u londonu protiv arsenala sam izgubio 3-0 i to sve golove primio u drugom poluvremenu (zajebo sam team talk...). u drugoj utakmici povedem sa 3-0, imao brdo sansi i onda mi sanogo metne za 3-1 i gotovo. da sam ih prosao, mislim da bih osvojio i ls.taktiku sam skinuo sa jednog fm sajta jer mi dosadio ovaj sto sam ja napravio. iako, mi se cini da je moj bio bolji. promenio sam samo da vidim kako ce izgledati nova taktika i ostao na tome.uvek sam igrao sa jedim napadacem i uvek cu. jednostavno, mislim da je 5 igraca u sredini bolje od cetiri.treninge sam naravno skinuo jer mislim da ih je previse tesko napraviti da budu dobri a i previse dugo traje da se testiraju. ne znam ni da li su dobri treninzi ili su mi coachevi dobri. a traznja i izbor coacheva je najsmorniji posao u fm.nabudzio sam koliko sam mogao sve infrastrukture koje imam u klubu, pa dobijam vrlo solidne klince svake sezone. ali posto svake sezone sve vise napredujem, sve manje i manje ih koristim jer mogu dovesti bolje mlade argentince i brazilce. trenutno imam 10 argentinaca, 7 brazilaca, 5 juznoafrikanaca, 2 holandjana i 1 cileanca.najbolji igrac mi je ovaj decko:

diego-overview-profile.pngdiego-history-career-sta.png

odlican regen. mislim da boljeg nisam imao. radi sve sto treba i sto je moguce uraditii. u ovoj novoj sezoni igra dosta slabije jer je hteo otici u neki od vecih klubova <_< ali ga ispod 40 milki nisam ni hteo prodati (jedan od nekoliko cheatova u menadzeru...).drugi najbolji igrac mi je ovaj:

diego-parisi-overview-pr.pngdiego-parisi-history-car.png

covek je nominalno bio napadac, ali posto pored diega nije bilo mesta i za njega, morao sam ga premestiti i nauciti za amc poziciju, naravno i zbog nove taktike. lik deli asistencije kao lud. i to bez kornera i slobodnih. pored toga zna vrlo lepo i da trese mreze.ostali igraci su takodje dobri, ali pored ove dvojice tesko da moze neko da se izdvoji. golmana sam kupio za deset milki i sasvim dobro odradjuje posao. bekove imam na izvoz. 5 ili 6 komada koji mogu u svakom trenutku da zamene drugog. jedan odskace kvalitetom ali ne primecuje se razlika ako ne igra. stoperi su takodje vrlo dobri. pred proslu sezonu sam kupio argentinca za 16,5 milki i nije bas opravdao novac za ovu sezonu i po. ali, bez obzira, odbio sam ponudu od 20+ milki za njega, jer mislim da ima potencijala da bude bolji a ni pare mi nisu bas potrebne. drugom stoperu istice ugovor na kraju tekuce sezone pa sam sacekao kraj transfer prozora pa da ga prodam. odlazi u januaru a ja sam vec doveo zamenu i cini mi se da sam dobro izabrao.sredinu terena drze brazilci tj. dve cm pozicije. mada cu jednog verovatno prodati na kraju sezone jer su vec dostigli maksimum potencijala i mogu se lepo unovciti. vec sam im nasao zamene tako da nema zime. krila su takodje odlicna, mada mi igra ne zavisi mnogo od njih, znaju da odigraju fantasticno. jedan brazilac koji je vise amc (ali zbog onog parisija ne igra tamo) se rotira sa nekim argentincem. desno krilo je najkriticnije mesto u ekipi jer je tu najslabija konkurencija. imam nekoliko solidnih igraca ali nista vise od toga...za sada. nisam zeleo da kupujem desno krilo (mada sam mogao za lepe pare da kupim odlicnog igraca) jer nisam hteo da gusim ovu dvojicu. ko zna, mozda ce biti nesto od njih.evo jos nekoliko slika:finansije

volendam-boardroom-finan.png

team report i kako igram protiv odredjene taktike i kako mi deluje taktika protiv drugih ekipa

fc-volendam-team-report-.pngfc-volendam-team-report-.png

tabela i prethodni pobednici

eredivisie-overview-stag.png

da pokazem buducnost kluba. dva ekstra klinca, koja ce ubrzo dobiti sansu da igraju u prvom timu:

julio-marcucci-overview-.pngmischa-macdonald-overvie.png

dobra stvar sto se tice holandske lige je da nema ogranicenja stranaca. jedina stvar je da ne smeju igrati strani igraci ispod 18 godina.ima nekoliko glitcheva u ovom menadjeru. npr, cim napravim neku osetniju razliku na tabeli, nikako ne mogu da se odlepim na nekih 10+ poena. pa cak i ako igram protiv poslednjeg, tu moram napraviti kiks i izgubiti bodove. a nedelju dana pre toga sam pobedio neki mamojebacki klub iz ls sa 2-3-4 gola razlike. kontam motivacija i ponekad los izbor team talka ali nije bas toliko realno. drugo, bio sam prosle sezone u polufinalu ls i sad u ovoj novoj sezoni igram u grupi sa fulhamom, portoom i juventusom. prvi mec protiv fulhama u gostima i oni su izraziti favoriti. nema logike nikakve. i samo igracima kazem da nemaju sta da izgube, da budu relaxirani i bice nekako. sa ovim team talkom 9/10 slucajeva pobedim. tako sam i juventus dobio 3-0. prilicno jeftina i laka fora koju koristim tokom citavog sejva protiv jacih. dominiram holandskim fudbalom vec 3-4 sezone i uvek sam underdog i protiv ekipa iz sredine tabele. ovo je jedan veliki fail menadjera po mom misljenju.druga stvar - transferi. na partizanovo sejvu sam imao nekog mamojebaca na cm. prodao ga nekoj sevilji ili slicno za 20 milki cini mi se. tamo odigra ocajno. ratingu mu bio oko 6.70 i odma nakon jedne bedne sezone bude prodat sitiju za 30+ miliona. gde je tu logika jebote. kod mene imao prosecan rating od oko 7.50 i jedva sam izvukao za njega 20 miliona. isti slucaj imam sa ovim diegom. po njegovo statistici i ocenama trebao bih ga prodat za minimum 50 miliona ali najvise sto sam dobio za njega je 28 miliona. kontam da tu ima stvari i do reputacije mog kluba, ali i onda velika glupost.nastavicu ovo jos da igram verovatno dok ne izadje sledeci menadjer. cilj je naravno titula ls i da budem klub sa najvecom reputacijom u evropi (to mi je jedom uspelo sa partizanom ali sa partizanom je mnogo lakse igrati).softver ne dozvoljava da sve slike budu prikazane <_< a imao sam jos nekoliko slika...zaboravio sam napomenuti jednu zanimljivu stvar. u trecem kolu holandskog kupa igram protiv volendam reservsea :D

Edited by 189-
Link to comment

odlican gol. brazilski maradona ;Dpa prosle sezone sam na kladionici najvise igrao holandsku drugu ligu i tu mi je omiljena ekipa bila volendam. davali golove ko ludi. i posto mi je vec fm bio dosadan sa ovim jacim timovima probao sam sa holandskim drugoligasem. holandsku ligu pre nisam ni igrao tako da je ovo sve bilo novo. skin je cini mi se dark fm 12 ili tako nesto. ima ga u igrici. a boje za atribute sam sam namestio.inace, danas se bas desio onaj scenario™ da ne mogu da se odlepim od ostalih ekipa. imam sest bodova prednosti i igram kod kuce protiv twentea koji je na sredini tabele i izgubim 0-1 :D a fejenord koji je drugi, bez po muke ubacuju 6,7,8 golova na svakoj drugoj utakmici. poludeli su.u ls trenutno prvi u grupi posle pet kola, verovatno i na kraju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...