Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

taj sam gledao, a za kasparova je bio koristan vememah. iskreno nadao sam se nečemu domaćem, sa smatranjima ovdašnjih šahista. :)

  • +1 1
Link to comment

taj dok nisam mogao da nađem ni kad je bio aktuelan. trejler nenormalno obećava sa pričom da je 85% ljudi u usa '72 navijalo za spaskog i balkan info ludakom džonom bosnićem :rolleyes:  ko zna šta je namlatio autoru pa se našao u filmu.

Link to comment
Just now, utilitarist said:

taj dok nisam mogao da nađem ni kad je bio aktuelan. trejler nenormalno obećava sa pričom da je 85% ljudi u usa '72 navijalo za spaskog i balkan info ludakom džonom bosnićem :rolleyes:  ko zna šta je namlatio autoru pa se našao u filmu.

 

'72 85% ljudi u usa nije imalo pojma da se igra taj mec. :)

 

btw od nasih savremenika karpova/kasparova/fishera ziv je valjda samo jos ljuba. on ih je tukao sve, stvarno bi bilo zanimljivo cuti njegov tejk o njima. 

  • Hvala 1
Link to comment

Bilo je toga. Ljuba je lud za Fišerom, mada nisam siguran da li su igrali. Nešto sumnjam da ga je dobio.

Link to comment
16 minutes ago, kralj said:

Bilo je toga. Ljuba je lud za Fišerom, mada nisam siguran da li su igrali. Nešto sumnjam da ga je dobio.

 

da, da, ipak je tesko moguce da su igrali, ljuba je izbio u vrh 71-72 taman kad je fisher zavrsio.

Link to comment

magnus je grajnder, karpov na steroidima, nije on najbolji jer je najtalentovaniji vec zato sto je najvise radio. ima dosta tih videa gde pogadja partije. a ima i ono gde ga neki matori u intervjuu pita dal ikada ne razmisljate o sahu, dok njemu na faci vidis sa nije 100% tu. i onda se nasmeje i prizna da razmislja o pripremi za partiju sutra. to je negde pre 10ak godina, i tu kazu da pamti preko 10k partija, taj broj je sada sigurno dosta veci.

Link to comment

Meni je zao sto Magnus nije kao Hikaru, pa da javno analizira svoje partije...

 

Kod drbelog je super sto lepo obrszlaze svoje greške, i sta je mislio u kom trenutku... Bilo bi super videti Magnusa kako razmislja...

Link to comment
30 minutes ago, radisa said:

Meni je zao sto Magnus nije kao Hikaru, pa da javno analizira svoje partije...

 

Kod drbelog je super sto lepo obrszlaze svoje greške, i sta je mislio u kom trenutku... Bilo bi super videti Magnusa kako razmislja...

 

nisam siguran koliko hikaru u tim analizama otkriva karte do kraja, tj sigurno ne jer 99% subova ne bi razumelo skoro nista

hikaru se istrenirao da svede analizu na nivo koji je lako razumljiv a u isto vreme ultra fascinantan amaterima. 

 

hocu da kazem da magnus gotovo sigurno ne bi umeo da analizira svoje partije tako.

Link to comment
Just now, nenad said:

 

nisam siguran koliko hikaru u tim analizama otkriva karte do kraja, tj sigurno ne jer 99% subova ne bi razumelo skoro nista

hikaru se istrenirao da svede analizu na nivo koji je lako razumljiv a u isto vreme ultra fascinantan amaterima. 

 

hocu da kazem da magnus gotovo sigurno ne bi umeo da analizira svoje partije tako.

Ja jesam amater i super su mi njegove analize... :)

 

Ma svestan sam ja da on kaze samo deo, ali i to je meni sasvim.dovoljno i zanimljvo... Zao mi sto i magnus ne radi slicno...

Link to comment
Just now, radisa said:

Ja jesam amater i super su mi njegove analize... :)

 

Ma svestan sam ja da on kaze samo deo, ali i to je meni sasvim.dovoljno i zanimljvo... Zao mi sto i magnus ne radi slicno...

 

ma i ja sam amater i slazem se, dobar je debeli, jako jako dobar. ali to je rezultat hiljada i hiljada sati strimovanja, ne bi magnus bio ni blizu toliko dobar da to sad pocne da radi. on bi objasnjavao strategiju sto bi bilo too much za sve ispod fide majstora, hikaru je to skapirao i uglavnom pokazuje takticke zamke koje su mnogo lakse za razumeti. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...