Jump to content
IGNORED

Hajduk


Otto Katz

Recommended Posts

Jedina konstanta u mom navijackom zivotu je da od kad pamtim za sebe mrzim Dinamo.Nego kad smo kod Hajduka trebam da dodjem kolima ovih dana u Dalmaciju, bacate li jos uvek kola sa Rive?
Ja kolima ne bih išao u Split, Zadar, Šibenik i okolinu.
Link to comment
Brend Hajduk u bidnisu.Na red su tako ovih dana došli i Amerikanci, ozbiljni ulagači predvođeni nekakvom zvijezdom američkog nogometa, odmah za njima javio se i neki australski milijarder, naš čovjek iz Melbournea, ali novi splitski gradonačelnik Ivo Bladasar nije naivan čovjek, zna on da su sve to bjelosvjetski hohštapleri, vucibatine i konjokradice. Jedini je, kaže, ozbiljan investitor neki Rus što se obogatio na video-igricama - popularnoj zabavi za mlade, s tri kutijice i kuglicom od staniola, “ko je video gde je kuglica, dal je neko video?” - s kojim se, eto, večeras u osam nalazi kod Graše.
Link to comment
Prije svega, Rozic nije nekakav raznorazni lik, vec jedan od igraca sa najduzim igrackim stazem u klubu i dugogodisnji kapiten. Isti onaj kapiten koji je samo par godina nakon oplakivanja Tite (ne Kirigina, vec onog drugog) pohitao da ode igrati za ustaski klub, umjesto da kao i svi drugi igraci slicnog talenta poslije 28. godine ode u nekakav Standard iz Lijeza, i kako se tada govorilo "obezbijedi egzistenciju". Poslije je isto tako pohitao i da se jos uclani u HDZ cim je isti osnovan. Stavise, ne da samo da nije "raznorazni lik", vec ako se ne varam, je bio neko veliko mudo u upravi u trenutku koji upravo ti ovdje bastinis ('najveci evro-uspjeh od svih timova Velike cetvorke' poslije rata).Inace, mene kao i McCabbea, koji je ono sta je mislim ljepse rekao od mene, nervira ta prica o Hajduku kao simbolu "slobodarskog i crvenog Splita". Taj Velo misto mit je mogao da prodje u SFRJ (ali samo dok se ne razbije prvom posjetom istom kad ti razbiju auto ili ga bace u more ako ima pogresnu registraciju ili ti kamenuju voz ako ide prema pogresnom gradu), ali sada samo nervira.Kontam ja da svako u Hajduku vidi ono sta hoce da vidi, ali Vedran Rozic i ostalo sto je McCabe vec nabrojio je dio Hajduka isto koliko i reprezentiranje NOVJ. Cak je vjerovatno i autenticniji dio, sudeci prema onome kako se danas Hajduk (uprava, Grad, Torcida) odnosi prema toj svojoj ulozi.
naravno da si u krivu tipicno malogradjanski.zasto kod nas sa olimpa nije bio velo misto?rozic je otiso u klub hrvatskih emigranata al to ne znaci da je vedran ustasa.jel mozes to primiti k znanju?a je li torcida hajduk?je li zvezda sever ili je li partizan grobarski jug?dinamo isto.zato sam ja navijac partizana ne i grobar.ocemo li ceniti te klubove po najvernijima?isto mozemo tako za svaki klub na svetu.ovaj @tangodelta je nespretno govorio o nekom igracu koji se valda sliko sa salom partizana te su ga "navijaci" osudili.isto bi mu se desilo i da se sliko u dresu dinama ili rijeke.evo ovde zovu ex golmana zvezde mustafa zato sto je promenio stranu jednog nesrecnog brezuljka a za malo nije i stradao.hajduk je izbacio crvenu zvezdu iz amblema.sta bi trebala zvezda da izbaci?ili partizan?danas je svasta moguce.nije vedran bitan nego ta istorija ajduka je mnogo veca od njega.poslednjih 2jes godina je jedno blato
Link to comment
. Tako se recimo u mom kraju, ako nisi mogao po imenu da odredis ko je koje nacionalnosti, pitalo za koga navijas. I u 99% slucajeva korelacija je bila tacna: Hrvati za Dinamo, Srbi za Zvezdu. Za Partizan i Hajduk je bio nizi procenat.
ti si pretpostavljam rodjen ili u bajci ili u ludnici
Link to comment
ti si pretpostavljam rodjen ili u bajci ili u ludnici
I'm not crazy, but the voices in my head might be :-)Dakako da ne mislim da je 99% Hrvata navijalo za Dinamo, vec da su 99% navijaca Dinama bili Hrvati.
Link to comment
naravno da si u krivu tipicno malogradjanski.zasto kod nas sa olimpa nije bio velo misto?rozic je otiso u klub hrvatskih emigranata al to ne znaci da je vedran ustasa.jel mozes to primiti k znanju?a je li torcida hajduk?je li zvezda sever ili je li partizan grobarski jug?dinamo isto.zato sam ja navijac partizana ne i grobar.ocemo li ceniti te klubove po najvernijima?isto mozemo tako za svaki klub na svetu.ovaj @tangodelta je nespretno govorio o nekom igracu koji se valda sliko sa salom partizana te su ga "navijaci" osudili.isto bi mu se desilo i da se sliko u dresu dinama ili rijeke.evo ovde zovu ex golmana zvezde mustafa zato sto je promenio stranu jednog nesrecnog brezuljka a za malo nije i stradao.hajduk je izbacio crvenu zvezdu iz amblema.sta bi trebala zvezda da izbaci?ili partizan?danas je svasta moguce.nije vedran bitan nego ta istorija ajduka je mnogo veca od njega.poslednjih 2jes godina je jedno blato
Није Ведран усташа он је четник. :s_c: А да Кроација из Сиднеја...то је био интегрални југословенски клуб.
Link to comment
Није Ведран усташа он је четник. :s_c: А да Кроација из Сиднеја...то је био интегрални југословенски клуб.
sta si ti? branitelj sfrjot?stao beli orao na branik?
Link to comment
a je li torcida hajduk?
Jeste. Tj integralni deo celog hajpa. Ceo život slušam o prvoj ikad organizovanoj navijačkoj grupi, osnovanoj 1950.I otac i dida bili su Torcida Edited by henrik larsson
Link to comment
Može da se kaže i ćaća, isto lepše zvuči, ali ovako sam ja čuo na izvoru.
ћаћа је оно херцеговачки, право урбо далматински...са дишпетом. evilsmile.gif
Link to comment
Jeste. Tj integralni deo celog hajpa. Ceo život slušam o prvoj ikad organizovanoj navijačkoj grupi, osnovanoj 1950.I otac i dida bili su Torcida
i sta kaze torcida da li je i borisa djordjevic deo hajduka
Link to comment
Jeste. Tj integralni deo celog hajpa. Ceo život slušam o prvoj ikad organizovanoj navijačkoj grupi, osnovanoj 1950.I otac i dida bili su Torcida
Ubedljivo najveca stoka u bivsoj drzavi.

hajdukolimpija030319910.jpg

img0029r2.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...