Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

Ne znam kako se zove taj film ali se sjećam da sam ga gledo nekoliko puta na 3K kad su krajem osamdesetih davali one filmske maratone. Uz Mogambo i Veliku Avanturu i taj film je obavezno tad puštan.Sad zanima i mene i baš bi mi leglo ponovno gledanje ali osim tih nekoliko scena ništa više o tom filmu ne pamtim.
Ne znam originalni naziv (kao i za ostale kineske i hongkongške filmove) ali sam siguran da ga je TVB prikazivala kaoSMELI
Link to comment
  • 4 weeks later...

jednom sam pitao no, ostalo je bez odgovora. ruski film, po temi identičan zavetu - the pledge sa nikolsonom. policjac islednik odbija zaključak o ubistvu devojčice i čeka ubicu. u ruskoj verziji, mahom na železničkoj stanici u nekoj nedođiji. možda ovog puta budem imao više sreće.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da ne bude da svi traže neki film, samo ja ne.Elem, film koji tražim se kod nas prikazivao pod nazivom "Hotel Drakula". Radi se o komediji, po gruboj proceni snimljenoj sedamdesetih ili ranih osamdesetih. Sniman je u pravom zamku (dakle nije film sličnog imena "Motel..."). Radnja opisuje događaje po konverziji starog zamka u hotel (sa sve disko klubom), a da osoblje nije znalo da su u zamku sarkofazi sa par vampira, koji se bude i počinje pitschweiss.Pretražio sam na IMDB-u sve što podseća na to i ništa nisam našao. Znam da se film kod nas duže davao, čak je doživeo i ponovno prikazivanje par godina kasnije (osamdesetih). NIsam siguran da li je film američki ili evropski, moram da priznam. Liči na Mel Bruksov rad i vrstu humora. Sećam se x scena, ako pomaže, mogao bih da opišem par njih.

Link to comment

Jok, bre - komedija se traži.Tipična scena je kad vampir (ili beše vampirica) prvi put vidi TV u hotelskoj sobi (valjda beše nakon ulaza kroz prozor) i na TV-u ide reklama - tip žvaće sendvič, a aorta na vratu mu seva ko srpska javnost na poziv na homofobični protest. Vampir(ica) onako izbezumljen(a) od gladi krene da "gricne" i u tom trenutku se slika na TV-u menja u tubu paste za zube i tu provaljuju kako je to dobro za zube. Pa se brzo smenjuju scene kako grizu nekome vrat, pa ribaju zube, grizu pa ribaju.Pa kad za disko klub naruče skulpturu srebrnog plastičnog đoke od oko metar visine, pa dođe do zamene pošiljki i disku klubu u hotelu stigne baštenski patuljak, a (valjda) pastorovoj ženi (ili beše upraviteljica nekog crkvenog internata) stigne ogromna qrčina. I još joj naiđe neka komšika,a ova samo prebaci svoju haljinu preko stojka i samo se smeška dok komšika melje.

Link to comment
jednom sam pitao no, ostalo je bez odgovora. ruski film, po temi identičan zavetu - the pledge sa nikolsonom. policjac islednik odbija zaključak o ubistvu devojčice i čeka ubicu. u ruskoj verziji, mahom na železničkoj stanici u nekoj nedođiji. možda ovog puta budem imao više sreće.
Da nije "Citizen X"?Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Link to comment
Da ne bude da svi traže neki film, samo ja ne.Elem, film koji tražim se kod nas prikazivao pod nazivom "Hotel Drakula". Radi se o komediji, po gruboj proceni snimljenoj sedamdesetih ili ranih osamdesetih. Sniman je u pravom zamku (dakle nije film sličnog imena "Motel..."). Radnja opisuje događaje po konverziji starog zamka u hotel (sa sve disko klubom), a da osoblje nije znalo da su u zamku sarkofazi sa par vampira, koji se bude i počinje pitschweiss.Pretražio sam na IMDB-u sve što podseća na to i ništa nisam našao. Znam da se film kod nas duže davao, čak je doživeo i ponovno prikazivanje par godina kasnije (osamdesetih). NIsam siguran da li je film američki ili evropski, moram da priznam. Liči na Mel Bruksov rad i vrstu humora. Sećam se x scena, ako pomaže, mogao bih da opišem par njih.
Snimio je Mel Bruks jednu takvu komediju Dracula: Dead and Loving It (1995), ali posto pominjes osamdesete mozda se ipak radi o ovom filmu Transylvania 6-5000 (1985), plus je valjda sniman na ex-yu prostorima... Edited by keksi krem
Link to comment

Nije bre, Dead and Loving It je poznat film, lako se locira i prepozna - em je Mel Bruks, em Lesli Nilsen, em smo gledali skoro svi. Ovo je "ređi" film, inače bih ga odavno identifikovao, mada je radnja sasvim prepoznatljiva - zamak od kojeg su napravili hotel i vampiri koji ordiniraju po njemu - i teško može da se zameni za bilo koji od ovih sižeova. U suštini me jebe naš prevod naslova, koji najverovatnije veze nema sa originalom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...