Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

6 hours ago, namenski said:

 

Nema potrebe da se ista radi po tom pitanju. Jbg, desava se.

 

Idemo dalje.

 

Ne znam sto su se uopste i trudili da ih bezbedno transportuju dotle. Ionako je sve to na nivou statisticke greske.

Link to comment

Dođete kući da nešto pojedete, par minuta kasnije vruć auspuh zapalio lišće ispod auta i sad nemate auto.

 

Onda kupite električni auto koji nema auspuh i rešite problem zauvek. Nije ni čudo da se električni automobili toliko manje pale, kad je konkurencija iz tehnološke praistorije. Pali vatru u mašini da bi je pokrenuo unapred, idi jbt. Skoro pa parna mašina, fali samo prikolica s ugljem i hepo kocke u rezervi.

 

 

S druge strane EV stisneš gumb polako, nježno ne gubavim prstima i sve radi, elektronika.

Edited by Venom
  • Haha 1
Link to comment

Ovaj problem je izgleda toliko čest da je postao deo pop kulture. AJ sad vozi električni auto koji puni iz solarnih panela, em jebe em je smanjio dependency on foreign oil.

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

Makar će manje da se dešava. Idemo dalje u svetliju budućnost.

 

Screenshot_20240925-182046.thumb.png.c2a2afe746d0c5df6a429365e32985df.pngScreenshot_20240925-182020.thumb.png.024159629275f7b43ddc615b5664f6e1.png

 

Venome, Venome... hoćeš li izvlačiti iste neproverene, nedokazane, a u slučaju ovog reddit posta i neproverljive navode za nekakve dokaze svakih par stranica?

 

On 24. 9. 2024. at 17:10, zorglub said:

Uzrok se, kao što video prilog kaže, još uvek istražuje. Takođe, postoji velika šansa da je ovo bio hibrid, šta ako jeste i šta ako je uzrok požara bila baterija? Ali ok, i to su samo nagađanja - primer odbačen.

 

Reddit useru izgoreo auto i to treba da dokaže šta tačno? Kako je izgoreo, da li ga je neko zapalio, da li je prčkao oko instalacija? Ne znamo ništa, primer odbačen.

 

A i ovaj primer sa lišćem... malo je glupo da neko drugi do kraja gleda klipove koje ostavljaš - na lišće se još uvek sumnja, sve ostalo su nagađanja vrhunskih stručnjaka za auto-požare... voditelje lokalne TV stanice.

 

Na Soprano argument neću trošiti vreme.

Link to comment

Zorglube, AJ Soprano nije stvaran lik, pa sam se očigledno zajebavao da danas vozi EV.

 

Na lišće se samo sumnja :lolol:. Pa ne pričamo o lišću ovde nego o automobilima. Jel izgoreo sam od sebe u po bela dana ili nije? Baš me boli uvo šta je uzrok, tim gore po tebe ako nije lišće nego se samozapalio kao neki nedaj boze električni auto :lol:. Ti k'o da si s kruške pao.

  • Tužno 1
Link to comment

U Venomovoj verziji realnosti, SUS automobili gore po ulicama na sve strane dok prestrašeni ljudi trče u EV autobuse da se spasu. 

 

Nisu EV toliko zapaljivi koliko je svaka nova tehnologija daleko podložnija kritici. Naročito ako se (potpuno neopravdano) propagira kao rešenje za sve ekološke probleme.

 

Nemci isto tako recikliraju kao pomahnitali, čitaj eksportuju đubre u Kinu gde ga Kinezi naravno ne recikliraju jer je to slabo isplativo nego ga odlažu na deponije. Evo me trenutno u Danskoj, koja je daleko ekološkija i čistija država od Nemačke. Nisam video niti jedan reciklažni kontejner u Kopenhagenu al je voda u vodovodu toliko čista da je ne hlorišu a voda u luci toliko čista da se ljudi kupaju. 

  • +1 2
Link to comment

U mojoj verziji stvarnosti ne postoji objektivni razlog za strah od toga da će se EV zapaliti, jer je to manje verovatno od običnog automobila. U vašoj verziji stvarnosti treba svi da drhte od EV koje samo što nije eksplodiralo i sad moramo da čitamo ovaj copium za narod, jer vam teško pada da to nije tako. I onda imamo red cherry pickinga, evo Tesle koja gori. Pa kad se postuje drugi auto koji gori, onda se to ne računa. Jer je policija rekla da sumnja da je zbog lišća, ali se ne zna, pa je to kao da nije izgoreo, ili šta je već hteo da kaže zorglub.

 

Kakve bi tek gluposti pisao da si funkcionalno nepismen.

 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Venom said:

U mojoj verziji stvarnosti ne postoji objektivni razlog za strah od toga da će se EV zapaliti, jer je to manje verovatno od običnog automobila.

 

Našao Venom na internetu...

 

Još jedan slučaj web data supremacy sindroma, poput onih što su svoja "istraživanja" o kovidu sproveli na wc šolji, pa sa šolje ustali kao eksperti za virologiju.

Link to comment

To nije cela rečenica. Ne menja stvar da su ti mišljenja izvučena iz guzice, nije ni čudo što si se odmah setio wc šolje.

Edited by Venom
  • Tužno 1
Link to comment

Meni je fascinantno koliko si u stanju da budes uporan silujuci sa kompletno suludim poredjenjima cak i u situaciji kada se ne sporimo oko sustine.

 

I da nijednog trenutka nemas poriv da zaista procitas kako zapravo baterijski moduli funkcionisu.

Link to comment

A mene fascinira koliko ti se, i ne samo tebi, ruši svet izjavom da EV manje gore od ostalih automobila, što je činjenica. Pravo silovanje je kad onda kreneš da pomeraš stative, pa onda postane važno kako mogu da se zapale parkirani. Jedino što kad ispadne da to mogu i drugi, onda ... Ne znam ni ja šta, onda moram da čitam ove praktično tantrume petogodišnjaka jer nije sve kako ste ti i tvoji drugari zamislili, odnosno kod nekih čuli kod Patricka. Tough luck, ali na forumu sam radi diskusije, a ne da bih bio bejbisiter. Što ste diskusiju sveli na diskusiju o činjenicama, jer ne možete da ih prihvatite je samo vaš problem.

 

Nesha taxista je napisao da za sad deluje da manje gore, ali da kad gore prave veći problem. To mi deluje kao razuman presek trenutnog stanja, i gle čuda nisam se prepucavao s njim. Možda je do tebe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...