Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

U sustini, to je sve jako slicno. Znam ovde neke koje izgledaju skroz fit a rade po "muskom" programu, sa sve bench potiscima i ostalim "muskim" vezbama. Izgled najvise zavisi od ishrane.

Edited by Zli Gli
Link to comment

draga matilda, i pored barem 3godisnjeg staza zene na forumu veze s vezom nemate :)rado bih ojacala taj misic jer imam nekako malo oveca koljena. dosta je jadan sada, sumnjam da je i teorijski moguce da preceram.

Edited by morgana
Link to comment

nikad od mene zena, dzaba se trudim. meni palo na um neko medicinsko stanje, gde je vazno ojacati ga da bi drzao kljakave kolenske veze. mozda sam estetiku zanemario pod utiskom nepotrebnosti korekcija na tom planu

Link to comment
edit, jel ima smisla za vastus medialis, iznad koljena a sa unutrasnje strane noge, ne znam kako se kod nas kolokvijalno zove, raditi ekstenziju sa prstima okrenutim ka vani? ili samo ostati pri standardnom programu za kvadriceps?
Neka se jave toni, milogled i ostali poznavaoci, da imamo vise misljenja, ali ja mislim da to bas i ne pomaze mnogo. Samo radi standardno i vremenom ces ojacati taj zeljeni deo, mada zavisi od jos nekih faktora koje smo vec pominjali.P. S. Kum je Bog Hail.gif
Link to comment
nikad od mene zena, dzaba se trudim.
makar si se uozbiljio, a ostalo ce da dodje vremenom -_-
meni palo na um neko medicinsko stanje, gde je vazno ojacati ga da bi drzao kljakave kolenske veze. mozda sam estetiku zanemario pod utiskom nepotrebnosti korekcija na tom planu
nije ta vrsta problema, nego cisto estetski. ne uspijevam dovoljno da angazujem taj misic vjezbama koje radim, nekako pokret ide vise na spoljasnji dio kvadricepsa, ili barem ja to tako tumacim.edit, hvala zligli :) Edited by morgana
Link to comment

Cuveni GVT, program za instant nabacivanje misica... na osnovu procitanog na netu (a nacitao sam se o tome bas dosta), zakljucio sam da je delotvoran i dobar ali otprilike samo ako jedes (i treniras, naravno) kao bik. Kazu da ti treba 3-4 grama proteina po kilogramu dnevno + jos ne znam koliko ugljenih hidrata i masti, i to dobrih a ne nekog dzanka.Dakle, opet se svodi na to koliko si spreman da ulozis.

Link to comment

Kazu da je GVT dobar za masu, ali los za snagu, jer se radi sa relativno malim tezinama, koje dozvoljavaju 10 serija od 10 ponavljanja po vezbi (ako se ne varam). Zato ima nekih varijanti gde se radi 10 serija po 5 ponavljanja, sto podrazumeva vecu tezinu. Iskreno, meni 10x10 deluje malo morbidno. Iskopacu kasnije nesto o 10x5, kad budem imao vremena.

Link to comment
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance_interviews/the_evil_russian_speaks_part_2
T: But how are we supposed to build muscle with low rep training?Pavel: I shall sum up the energetic theory of muscle hypertrophy without using any big words: If you get a pump with heavy weights you shall grow. You need the volume to really deplete the muscle, but you need the tension to increase the amino acid uptake. Now if you lift really heavy like a powerlifter and rest for five minutes in between sets, you have the tension but don’t have enough fatigue. If you start using the little color coded dumbbells and do a hundred reps, you have the fatigue and the pump, but not the tension. You may build some "virtual" muscles, but nothing else.But if you set it up like this, if you use a heavy weight and do reps of five (not taken to failure) with only one or two minutes of rest for up to twenty sets, you’re going to be able to use a heavy weight and get a great pump. Every bodybuilder who’s tried this approach has reported sensational gains.
Link to comment
Kazu da je GVT dobar za masu, ali los za snagu, jer se radi sa relativno malim tezinama, koje dozvoljavaju 10 serija od 10 ponavljanja po vezbi (ako se ne varam). Zato ima nekih varijanti gde se radi 10 serija po 5 ponavljanja, sto podrazumeva vecu tezinu. Iskreno, meni 10x10 deluje malo morbidno. Iskopacu kasnije nesto o 10x5, kad budem imao vremena.
ti masu imas a ne snagu
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...