Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

vratila se danas. odradila sta sam imala, popila andol. cekam sutra da budem kaznjena.
meni se upala javlja nakon dan i po do dva. kasnim u svemu u zivotu, pa i u tome :D
Link to comment

nemam pojma, imala sam utisak da se upala obicno javlja dan poslije treninga. nekako mi se cini da je to bio slucaj i sa mnom ranije, a da sad dolazi odlozeno. no, nebitno.inace, donja ledja me odvaljuju kad radim neke vjezbe za zadnju lozu kao da nikad nisam nista vjezbala. bas bezveze.

Link to comment

Isto se i meni desava, mada mislim da to nije bezveze nego znak da si dobro odradila tu grupu misica. A i upale mi obicno dolaze posle dva dana, ne posle jednog.

Link to comment

e, ja sam se neprecizno izrazila, nije da me bole misici donjih ledja neko vrijeme poslije treninga tj da dobijem upalu, nego imam drugu vrstu bolova (ziganje u nekoliko tacaka) i to dok radim vjezbe. nesto nije kako treba od kad sam pala prije 10ak godina i povrijedila jedan zglob u dnu ledja. zbog toga moram oprezno da uvodim vjezbe u kojima nogama mlatim unazad. a recimo, vjezbe koje opterecuju donja ledja ali ne podrazumijevaju te pokrete nogom mi nikad nisu problem, sasvim fino ih radim.kroz neko vrijeme ti bolovi ce prestati.a za upale poslije dan sam ocigledno lupila :)

Edited by morgana
Link to comment
Opterecenje je opterecenje. Taj nacin vezbanja je mozda malo losiji od slobodnih tegova, ali svakako neuporedivo bolji od masina.
E, daj pojasni mi malo ovo. Ja ne mogu da skapiram zašto su mašine toliko gore od tegova, kao što si i sam rekao, opterećenje je opterećenje, plus neke mašine do jaja izoluju mišićnu grupu koja se vežba plus te nateraju da ti telo bude u pravilnom položaju. Kad pogledam nekog ko vežba na mašinskoj Skotovoj klupi i pored lika koji talambasa ravnu šipku klateći se i izvlačeći inerciju za podizanje tega iz pete uvek imam utisak da onaj prvi zna šta radi dok će ovaj drugi pre ili kasnije sjebati kičmu npr. Edited by dig_chohano
Link to comment

Masine ne dozvoljavaju da teret putuje prirodnom putanjom. Nema te masine koja istovremeno odgovara tebi i liku od 170. Pokret bar jednog od vas dvojice bice neprirodan i opasan. Osim toga, izolacija je mit. Telo u stvarnosti uvek funkcionise kao celina. "Snaga" stecena na masinama nema nikakvog efekta u sportu ili svakodnevnom zivotu. Postoje brojna istrazivanja koja to potvrdjuju. Ima primera da su vrhunski powerlifteri (sto ce reci, jedni od najjacih ljudi na planeti) mnogo slabiji od prosecnih bodybildera u vezbama kao sto je nozna ekstenzija. A iz cucnja dizu duplo vise. Dakle, raspolazu neuporedivo vecom funkcionalnom snagom. Izolacione vezbe imaju svoje mesto u treningu ako je cilj estetika, kao sto kod bildera prvenstveno i jeste, ali i tada tek kao dopuna slozenim, "compound", "multijoint" vezbama. I naravno, ako radis izolaciju bicepsa, neces koristiti ledja, ramena itd.

Link to comment

Kad smo vec kod promene kilaze, sinoc sam se merio kod druga i imam 85.8kg Hail.gif Ako oduzmemo trenerku i duks, to je ravno 85. Do nove godine ima da spadnem na 80 a onda krecem polako iz pocetka, ako Bog da.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...