Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

muscle-up sam video, drugi deo je bio kada se lik naopačke okrenuo na šipci da mu je došla iza kolena i podizao se i spuštao, treća je bila kada je došao do razboja, postavio ruke u položaj za prednji čučanj, negde oko sredine se naslonio na šipku podlakticama i onda podizao i spuštao. treći deo je bio kaa se drugi lik obesio da visi sa razboja, horizontalno postavio trup, a nogama rotirao levo-desno.true story!

jel i dalje na ogradi piše "bolje da jebete nešto"?
hehehe, nisam video to Edited by korindjar
Link to comment
Ono sto ja vidjam po tim javnim vjezbalistima su uglavnom poluzgibovi i propadanja u najboljem slucaju do paralele. Mada kazu da u kraju ima neki klinac koji moze da uradi zastavu i muscle-up (zgib na sipci koji se nastavlja u propadanje).
bila 2 u mom razredu koja su to mogla bez problema. a nikad pre nisu probali. doduse jedan je ziveo u zambiji pa kontam da je naucio od majmuna, a drugi je sa banovog brda. mislim na maslap. Edited by ToniAdams
Link to comment

Sta zna dete sta je 100 kila, uzme i nosiNe, ozbiljno, to je interesantno. Ima ljudi koji svasta mogu da izvedu sa sopstvenom tezinom, a u teretani ne mogu da prdnu. Na primer, imam jednog kolegu, jak, zilav, oko 90 kila, bez treninga radi sklekove na jednoj ruci, handstand sklekove i te stvari, svima obara ruku (planiram da uprilicim jedno natjecanje s tobom), a na moje oci je jedva digo dvaput 80 iz benca. To mi nikad nece biti jasno. Pa valjda je snaga snaga, opterecenje je opterecenje, jebemu mater. Kakve veze ima da li dizes teg ili sebe. A nije da za benc treba neka narocita tehnika pa da kazes da je zbog toga.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

mozda je glup?ma nije naviko, da se malo iscima gurao bi taj 6put 80 bez problema za 2 nedelje.

Edited by ToniAdams
Link to comment
ma nije naviko, da se malo iscima gurao bi taj 6put 80 bez problema za 2 nedelje.
Ma naravno, ali kazem ti da je i te bodyweight stvari radio bez prethodnog treninga
Link to comment

Imam ja jednog druga, '77 godiste, dugo je u treningu svega i svacega. Radi onu musku spagu skroz, trenirao pre i boks valjda, sad kuglanje, ceo zivot radi neka istezanja, moze uz malo muke i taj muscle-up (180cm i ~85kg, prilicno je nabijen i u nogama pa mu nije lako kao ovima od tries kila), stalno pliva uzvodno i svasta jos nesto moze... a u teretani mislim da nije radio serije na benchu sa vise od 70 kila, eventualno 80. unsure.gif

Link to comment

Jebati ga, mozda i ne postoji nesto kao "opsta snaga", vec je to ipak specificna rabota, vezana za tacno odredjene pokrete. Dobar si u onome sto praktikujes, u ostalom kesa. Otkud znam.

Link to comment

Kad sam prvi put, u ranim 20-im, otisao u teretanu dizao sam jedva 10-ak puta neku kilazu koju sam posle mesec dana koristio za zagrevanje dizuci je 20 puta bez problema(a imao sam osecaj da bi mogao i duplo vise). Posle meseca dana(bench radio jednom nedeljno) dizao sam posle te pocetne kilaze za zagrevanje duplo vecu tezinu od one sa kojom sam se mucio na pocetku. Posle tih mesec dana je islo ono klasicno(sporo) napredovanje ako se secam dobro. Ja sam sebi u glavu ubacio da ne mozes reci kolika ti je snaga na nekoj vezbi ako je prvi put radis, tj. da treba misicu neko vreme da se navikne na tu vrstu opetrecenja pre nego sto pokaze koliko stvarno moze.

Edited by deeps
Link to comment

Ja opet idem malo da miksujem trcanje i vijacu. Mada, vijacu otkako sam poceo opet da preskacem - ne izdrzavam preko 11-12 minuta a pre sam picio 15-20, i opet posle toga bio nekako odmorniji nego sad posle 11-12. Valjda cu se vratiti posle nekog vremena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...