Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Po meni je bolje drzati se jedne kombinacije neko vreme, recimo par meseci, pa onda preci na drugu. Mada mislim da se odredjene vezbe, npr. 3 powerlifta, mogu raditi i ceo zivot (naravno, ne isti program).Cist amater odgovara :)

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
ja ti se ponekad osokolim pa se izvrcem napamet preko te lopte. kao radim trbusnjake tako sto se odupirem o loptu. okej je fora.
i ja imam velikih problema sa ledjnim misicima - lopta je super za nekoliko varijanti one vezbice koju ti je toni vec predlozio. ja radim nekih 5 serija po 15, sa napred ispruzenim rukama (a imas i lakse, sa rukama na ledjima) i dosta sam popravila situaciju sto se tice bolova u ledjima.takodje znam nekoliko verzija sa tegicima, a bez lopte, al ne umem da prepricam :)nego, upravo zbog ledja i vrata, mnoge vezbe za trbusnjake su mi previse rizicne - imate li ideju koje bi bile dobre, a da mi ne zeznu ledja?takodje, zna li slucajno neko moze li nesto intenzivnije koriscenje ovoga praviti probleme za kolena? mislim, ne bi trebalo, u principu je ovo izvanredna i omiljena mi masina, al se ipak pitam.hvala morgani za link, jako korisno.btw, preterala sam izgleda malo sa bicepsima :blush: , nije se zezati sa tegovima. Edited by Aleksija
Link to comment
Mrtvo dizanje je kad si mrtav a dize ti se :oElem, prodao sam sve preostale metancice i nista od te avanture, docekacu leto nikad gori. <_<
Bar ces ga docekati sa zdravom jetrom :) P.S uopste mi nisi jasan zasto si zapeo za metan?Meni je kombinacija glutamina i proteina dala sjajne rezultate.
Link to comment

Ma jasno, ali... Glutamin + protein = mnogo $$$Roze tabletice = malo $$$ a dobija se i na snazi, jebem li gaEvo ovih dana sam se naprodavao proteina, aminokiselina i nesto tih metana, i dobar sam oko 65 evra. Sad kao treba da uzmem neki protein ali me dusa boli da dam i pola od toga, a ne jace. Zato cu izaci u grad i olesiti se k'o svinja, sto je pametno utrosen novac :isuse:

Link to comment
i ja imam velikih problema sa ledjnim misicima - lopta je super za nekoliko varijanti one vezbice koju ti je toni vec predlozio. ja radim nekih 5 serija po 15, sa napred ispruzenim rukama (a imas i lakse, sa rukama na ledjima) i dosta sam popravila situaciju sto se tice bolova u ledjima.takodje znam nekoliko verzija sa tegicima, a bez lopte, al ne umem da prepricam :)nego, upravo zbog ledja i vrata, mnoge vezbe za trbusnjake su mi previse rizicne - imate li ideju koje bi bile dobre, a da mi ne zeznu ledja?takodje, zna li slucajno neko moze li nesto intenzivnije koriscenje ovoga praviti probleme za kolena? mislim, ne bi trebalo, u principu je ovo izvanredna i omiljena mi masina, al se ipak pitam.hvala morgani za link, jako korisno.btw, preterala sam izgleda malo sa bicepsima :blush: , nije se zezati sa tegovima.
Nesto sam umoran, pa cu kraci odgovor napisati.Sto se tice elipticnog trenazera(ako sam dobro video sliku), ne bi trebalo da napravi bilo koji problem sa kolenima. Uostlaom, zavisi sta podrazumevas pod intezivnije koriscenje... Ali generalno se ne boj za kolena, pogotovo ako ne osecas nikakvu nelagodu nakon rada.A kad su u pitanju trbusnjaci, drzi se vezbi gde ti ledja miruju na zemlji. Dakle, zaboravi na kosu klupu, radi na strunjaci ili podu ili spravama gde su ti ledja na spravi. Jaci stomak = jaca ledja.edit: jbg, ako ne zaboravim sutra cu ostaviti neke vezbe za trbusnjake koje bi mogla raditi, ali pretpotstavljam da znas i sama nekolicinu koja nece ugroziti ledja. A inace mislim da ljudi potcenjuju snagu ledja, zbog bola u kicmi. Edited by casperbgd
Link to comment
Ma jasno, ali... Glutamin + protein = mnogo $$$Roze tabletice = malo $$$ a dobija se i na snazi, jebem li gaEvo ovih dana sam se naprodavao proteina, aminokiselina i nesto tih metana, i dobar sam oko 65 evra. Sad kao treba da uzmem neki protein ali me dusa boli da dam i pola od toga, a ne jace. Zato cu izaci u grad i olesiti se k'o svinja, sto je pametno utrosen novac :isuse:
Jebi ga,jeste skupo,ali sta ces zgodno telo dosta kosta :) Ajd,olesi se i u moje ime!
Link to comment
Nesto sam umoran, pa cu kraci odgovor napisati.Sto se tice elipticnog trenazera(ako sam dobro video sliku), ne bi trebalo da napravi bilo koji problem sa kolenima. Uostlaom, zavisi sta podrazumevas pod intezivnije koriscenje... Ali generalno se ne boj za kolena, pogotovo ako ne osecas nikakvu nelagodu nakon rada.
cardio wave je nesto malo drugaciji od elipticnog trenazera, dopusta/zahteva pokrete nogu ne samo napred -nazad, vec i u stranu - najslicnije klizanju. i odlicna je sprava, meni mnogo zanimljivija, prirodnija i efikasnija od elipticnog, a i uciteljica tvrdi da joj nema premca sto se tice nogu i pozadine. ali ja vec par meseci idem na zahtevnije nivoe i nesto duze vezbanje i osecam ponekad nelagodu ili cak mali bol u kolenima - mada, po svemu sudeci ne bi trebalo da napravi neki problem, upravo obrnuto, tako mi bar kazu oni koje sam pitala.
A kad su u pitanju trbusnjaci, drzi se vezbi gde ti ledja miruju na zemlji. Dakle, zaboravi na kosu klupu, radi na strunjaci ili podu ili spravama gde su ti ledja na spravi. Jaci stomak = jaca ledja.
meni kosa klupa uvek napravi haos, osecam bol u lumbalnom delu koji ne prolazi ni nakon vezbanja, mada mi vezbe sto se tice izdrzljivosti nisu problem. radim vec neke vezbe sa ledjima na klupi, al nekako nisam sigurna koliko su efikasne - bar ako je sudeci po naporu koji zahtevaju.
edit: jbg, ako ne zaboravim sutra cu ostaviti neke vezbe za trbusnjake koje bi mogla raditi, ali pretpotstavljam da znas i sama nekolicinu koja nece ugroziti ledja. A inace mislim da ljudi potcenjuju snagu ledja, zbog bola u kicmi.
hvala ti, svakako (a hvala i onima koji su vec poslali :))jos samo jedno za zene - radite li one vezbe za struk sa tegicima i naginjanjem u stranu i/ili malo unazad i da li one imaju ikakvog efekta (moja instruktorka ih iz nekog razloga dosta forsira).(btw, 1 stilska opaska: nema glupljeg izraza za telesne nesavrsenosti od onoga love handles)
Link to comment

ponekad radim te za struk sa naginjanjem u stranu, bez tegica, ali ne bas cesto, mada mislim da jesu efikasne. imam neki problem sa donjim ledjima i desnim kukom koji mi ne da da fino i bez bolova radim neke vjezbe kod kojih gornji dio tijela ide sasvim u stranu ili se noga zabacuje u nazad. radim neke vjezbe za kose trbusne, valjda i one malo oblikuju struk, a i super su mi protiv bolova u donji ledjima.

Link to comment
(btw, 1 stilska opaska: nema glupljeg izraza za telesne nesavrsenosti od onoga love handles)
upravo suprotno. te ručke zaista služe svrsi.
Link to comment
Po meni je bolje drzati se jedne kombinacije neko vreme, recimo par meseci, pa onda preci na drugu. Mada mislim da se odredjene vezbe, npr. 3 powerlifta, mogu raditi i ceo zivot (naravno, ne isti program).Cist amater odgovara :)
Hvala. U suštini je i meni to najlogičnije. Ciklus dva meseca, pa onda nešto malo izmenjaš, e da bi malo iznenadio telo da reaguje i da ti bude zanimljivije.Dobar onaj sajt bodybuilding, može da se nađe inspirativnih vežbi.
Link to comment

Rame mi se zacelilo, samo od sebe, kao sto sam se i nadao, ali me zato vec 10-ak dana bolu ledja. Dole, pri samoj trtici, neki od prvih prsljenova. Sto je najgore, uopste ne znam kako sam ih sjebao. Mozda je od trbusnjaka (mada tokom rada nijednom nisam osetio nikakav bol), a mozda i od nepravilnog sedenja. Ne pamtim da sam ikada imao slican problem, a pogotovo ne toliko dugo.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Mislis na one tezine koje nisi mogao da podignes? :unsure:Elem, nisam nista dizao iznad glave otprilike od onomad kad ste ti i Sara bili kod mene (zbog ramena). A i nema sanse da bi me od stojeceg potiska boleo jedan od donjih prsljenova, od toga se obicno sjebe nesto pri sredini kicme

Link to comment

ne, mislim na one tezine koje sam podiga samo rukama, a ti iz nekog smesnog cucnja celim telom, sa sve deranjem.ma kurac, mene taj dan preseklo bas u donjem delu ledja, al nisam hteo da kukam da me ne bi zajebavo :(doduse, nisam bas mudro i fluidno dizao...

Edited by ToniAdams
Link to comment
ma kurac, mene taj dan preseklo bas u donjem delu ledja, al nisam hteo da kukam da me ne bi zajebavo :(
Ke ke ke Ne, ozbiljno, pojas je sranje. Ne samo da je beskoristan, vec je i kontraproduktivan. Daje ti vestacku stabilnost trupa, zbog cega iskljucis trbusnjake i ledjnjake umesto da ih navikavas da ucestvuju kao stabilizatori, pa vremenom oslabe i onda se sjebes jos gore. Treba paziti i dizati pravilno, naravno
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...