Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

pa mrtvo dizanje svakako nije izolacija za donja ledja, ali sumnjam da mnogo ko bas radi samo (ili prevashodno) njega imajuci cijela ledja u vidu :)ne preskaces valjda i vjezbe za triceps, ramena i stomak jer radis mrtvo dizanje?
Moj pristup tjelovjezbi je minimalisticki. Duboko verujem da se sa 2-3 pazljivo odabrane slozene vezbe, koje pokrivaju celo telo, moze postici isto, ako ne i vise nego sa 10 ili 15. Sto se manje vezbi radi, veca je verovatnoca da ce ih se raditi kako valja i da ce se iz njih izvuci maksimum.Na primer:Bench & mrtvo dizanje (push-pull),Cucanj & bench & mrtvo dizanje (3 powerlifterske dislipline, dosta powerliftera radi samo to i nista vise),Propadanja & zgibovi & cucanj, Bench & veslanje u pretklonu & cucanj (mozda najbolja kombinacija za masu koja postoji),itd.U principu, svaki kombo koji sadrzi push, pull i nesto za noge (citaj: cucanj) je za amatera sasvim dovoljan. Moze i bez posebne vezbe za noge, pod uslovom da ih pull vezba u velikoj meri angazuje, kao npr. mrtvo dizanje ili nabacaj (clean).
Link to comment

miloblafe, ja ti o powerlifterima zbilja nista ne znam, ali mislim da njihove ambicije i ukus velika vecina vjezbaca ne dijeliisto kao ti preferiram slozene vejzbe, ali recimo, kao i dosta zena, vise opterecujem kvadriceps nego zadnju lozu, pa mi je cucanj, bez obzira sto redovno radim i mrtvo dizanje, nedovoljan za trening nogu. to onda kompenzujem i nekim izolacijama, izmedju ostalog.

Edited by morgana
Link to comment
mejdej, ako ti je kojim slucajem problematicno drzanje, zbog sjedenja za kompom, po mom iskustvu dobre su i vjezbe za zadnje rame. dok nisam pocela da ih radim, ramena su mi padala naprijed.
isla sam na masazu i rekla mi zena da su mi ledjni misici ocajni sto je mene duboko pogodilo. ubicu se zivota mi, a i to sto kazes za kompjuter isto stoji. ne znam sta da radim sa tim mrtvim dizanjem jer ja imam problem sa levim kolenom i svaki iskorak ili cucanj su mi ko zelena milja. nisam isla u dzim dva meseca, ali i kad idem ja se izdrljam cetrdesetak minuta na nordijskom trcanju (reko mi glintic da pichim kardio) i posle malo trbusnjake i neke vezbe za batake (skupljace i to). nasla sam na tvom linku nekoliko vezbi na spravama kojih ima u mom dzimu pa cu da ih ubacim pod obavezno. odlicno! thanks a ton! :)
Link to comment

Svaka cast, Morgana. To je ozbiljan pristup. Kod mene u teretani devojke ne rade ni cucanj ni mrtvo dizanje. Baci i neku sliku braci forumasima da vidimo rezultate. :D

Link to comment
mala, radi obrnute trbusnjake, na postolju za trbusnjake lezi na tibu, zakaci noge, ruke iza glave i dizi i spustaj torzo.
jaooo, pa da!! to mogu i kod kuce svaki dan..jupii!!
Link to comment
isla sam na masazu i rekla mi zena da su mi ledjni misici ocajni sto je mene duboko pogodilo. ubicu se zivota mi, a i to sto kazes za kompjuter isto stoji. ne znam sta da radim sa tim mrtvim dizanjem jer ja imam problem sa levim kolenom i svaki iskorak ili cucanj su mi ko zelena milja. nisam isla u dzim dva meseca, ali i kad idem ja se izdrljam cetrdesetak minuta na nordijskom trcanju (reko mi glintic da pichim kardio) i posle malo trbusnjake i neke vezbe za batake (skupljace i to). nasla sam na tvom linku nekoliko vezbi na spravama kojih ima u mom dzimu pa cu da ih ubacim pod obavezno. odlicno! thanks a ton! :)
hm, ne znam za koljeno, meni rumunsko mrtvo dizanje nije pravilo problem sa njim (ni u doba kad druge vjeybe jesu), ali to je svakako individualno. ali rumunsko ionako vise gadja zadnju lozu.prije bi pravilo problem sa donjim ledjima, zato se i pocinje sa malom tezinom.ekstenzije ledja su isto super, a ako su problem na spravi, u pocetku mogu da se rade na podukaspere, nisam ti ja neki komad, mene muka (sjedenje za kompjuterom) natjerala u teretanu a odredjena zdravstvena ogranicenja da radim vjezbe koje radim umjesto da picim kardio.a kardio je ionako precijenjen -_-kod mene par cura radi cucnjeve, mada dosta vise njih legpres, mrtvo dizanje rijetko koja (ali zato rade jedan tip veslanja koji ja ne mogu i lezeci leg curl im ide dobro, dok meni nije drugar)
Link to comment

@mauradi taj kardio-nordijsko što taj zli kaže, a sere da nije u formi. si razmišljala o pilates lopti, na primer?@ morgana i ostali dajte neke super vežbe za sexy guzove?

Link to comment

hodajuci iskorak je car, stojeci leg curl pogadja i dupe i zadnju lozu, most (odizes zadnjicu od poda lezeci na ledjima, pa kad postane lako, drzis plocu od 5 kila ili vise), cucnjevi sa opterecenjem iza glave (premda tu vecini zena vise radi kvadriceps)duck cucanj za centralni dio, a i ona (precijenjena) masina za primicace (sjedis i skupljas noge).

Link to comment
hm, ne znam za koljeno, meni rumunsko mrtvo dizanje nije pravilo problem sa njim (ni u doba kad druge vjeybe jesu), ali to je svakako individualno. ali rumunsko ionako vise gadja zadnju lozu.prije bi pravilo problem sa donjim ledjima, zato se i pocinje sa malom tezinom.ekstenzije ledja su isto super, a ako su problem na spravi, u pocetku mogu da se rade na podukaspere, nisam ti ja neki komad, mene muka (sjedenje za kompjuterom) natjerala u teretanu a odredjena zdravstvena ogranicenja da radim vjezbe koje radim umjesto da picim kardio.a kardio je ionako precijenjen -_-kod mene par cura radi cucnjeve, mada dosta vise njih legpres, mrtvo dizanje rijetko koja (ali zato rade jedan tip veslanja koji ja ne mogu i lezeci leg curl im ide dobro, dok meni nije drugar)
rumunsko mrtvo ko glamocko gluvo. :Dsuper su mi one vezbice sa linka. lat exercises posebno! puno ti hvala morg, ovo tvoje i tonijevo ce valjda biti dosta.
@mauradi taj kardio-nordijsko što taj zli kaže, a sere da nije u formi. si razmišljala o pilates lopti, na primer?@ morgana i ostali dajte neke super vežbe za sexy guzove?
ja ti se ponekad osokolim pa se izvrcem napamet preko te lopte. kao radim trbusnjake tako sto se odupirem o loptu. okej je fora.a za dupe, ja znam samo ono standardno. shake i kolena na pod i dizes nogu visoko unazad. druga varijanta je da legnes na ledja, savijes noge tako da ti je peta na podu blizu dupeta i onda podizes dupe gore dole par desetina puta, pa ga onda ostavis gore i kratkim pokretima radis gore-dole (tzv. zibanje kako kaze aerobicarka).ima i kul sprava u dzimu koja ima naslon na koji se naslonis stomakom, a pozadi ima ploca sa opterecenjem koju guras nogom unazad.
ona (precijenjena) masina za primicace (sjedis i skupljas noge).
to su moje omiljene masine. i ona sto ti ne da da siris noge, a i ona sto ti ne da da ih skupis.jos imas da biras radijus koliko te tera da se raskrecis. ja prvi put kad sam otkrila masinu se okurazila i stavila do kraja pa sam posle kukala.
Link to comment
Na primer:Bench & mrtvo dizanje (push-pull),Cucanj & bench & mrtvo dizanje (3 powerlifterske dislipline, dosta powerliftera radi samo to i nista vise),Propadanja & zgibovi & cucanj, Bench & veslanje u pretklonu & cucanj (mozda najbolja kombinacija za masu koja postoji),
Jasna mi je poruka zašto misliš da ne treba 15 vežbi nego 3-4. Nego da li predlažeš da se šara dan za dan različite kombinacije, ili uhvatiš npr. bench i mrtvo dizanje i cepaš cele nedelje? Čist amater pita.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...