Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

e pa ima dobrih stvarividim da dosta njih pravi tegove za 100-140din/kg. znači oko 5,000 za odličan set bučica.ovo je savršeno. mož i veš da se sušibig-564557_20032011284.jpg
Ovo je zanimljivo samo mi tanki ovi nosaci, broj tiplovanih srafova u zidu moze da se poveca ali ako su ove pljosnate slabe :unsure:
Link to comment

Ja se odusevio ovom spravom u teretani.http://www.true-natural-bodybuilding.com/dream-gym/life-fitness-assisted-dip-chin.jpgMeni je super korisna, a vidim na netu i da je cena poveca. Da li bi neko pametniji mogao da mi pojasni zasto je sve toliko skupo sto ima veze sa teretanom? Pocevsi od bucica, pa nadalje.

Link to comment

E jebiga sadOsim toga, uopste ne mislim da su tegovi skupi. Za par stotina evra moze da se uzme preko 100 kg tegova sa sipkom i bench klupa, a nista osim toga nije ni potrebno. Te pare pojede godisnja clanarina u teretani.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Veceras sam odradio jedan od jacih treninga u zadnje vreme, a nit' sam jeo dobro, nit' sam dosao odmoran i nalozen u teretanu... plus pio u petak i pogotovo subotu. Neshvatljivo, jednostavno mi doslo i odradio kao zmaj.

Link to comment
Ja se odusevio ovom spravom u teretani.http://www.true-natural-bodybuilding.com/dream-gym/life-fitness-assisted-dip-chin.jpgMeni je super korisna, a vidim na netu i da je cena poveca. Da li bi neko pametniji mogao da mi pojasni zasto je sve toliko skupo sto ima veze sa teretanom? Pocevsi od bucica, pa nadalje.
ovo je ona sprava što ti skida kile sa zgibova?
Link to comment
ovo je ona sprava što ti skida kile sa zgibova?
Aha, kao i sa propadanja. Pogotovo korisno ako radis vec istrosen i to ti je poslednja vezba. Ja se obicno mucim radeci propadanja kao poslednju vezbu, a ovako je to mucenje korisnije, veci broj ponavljanja odradis uz pravilnu formu. Isto vazi i za zgibove, pritom imas 3 razlicita hvata. Bas dobra sprava.
Link to comment

ako ides u teretanu, imas dosta velik izbor. lat, zgibovi (mogu i ovi asistirani na spravi ciju je sliku postavio casperbgd), veslanje u vise varijanti, za donja ledja mrtvo dizanje, ledjna ekstenzija itdkoristan sajt

Link to comment
koje vezbe su najbolje za jacanje ledjnih misica a da ne podrazumeva plivanje?
Mrvto dizanje, pa 10 praznih mesta, pa ostale vezbe
Link to comment

Mrtvo dizanje gadja cela ledja, ukljucujuci lepeze i trapezijus. Osim toga, radi zadnju lozu i kvadriceps (kod verzije sa savijenim nogama). Takodje, pogadja ramena, trbuv, triceps, podlaktice i cak i biceps. U principu, celo telo osim grudi.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

pa mrtvo dizanje svakako nije izolacija za donja ledja, ali sumnjam da mnogo ko bas radi samo (ili prevashodno) njega imajuci cijela ledja u vidu :)ne preskaces valjda i vjezbe za triceps, ramena i stomak jer radis mrtvo dizanje?mejdej, ako ti je kojim slucajem problematicno drzanje, zbog sjedenja za kompom, po mom iskustvu dobre su i vjezbe za zadnje rame. dok nisam pocela da ih radim, ramena su mi padala naprijed.edit, rajka, poglerdaj link sa jednom od varijanti mrtvog dizanjahttp://www.bodybuild...arbell-deadliftpolozaj nogu moze da varira i sa time opterecenje misicaja radim rumunsko, i super mi je. kad sam prosle godine sjebala ledja, mislila sam da je od njega, medjutim nije no od leg curla. koji sam opet radila prekjuce poslije ko zna koliko i sad sve cekam hoce li me negdje presjeci ledja.edit, na hrvatskom sajtu building-body.com ima nekoliko programa vjezbanja za ledja, meni izgledaju sasvim fino. nemam sad vremena da trazim i linkujem. mozda zenama treba malo prilagodjavanje tih programa, ili je bar meni trebalo (al ja sam pocela sa stvarno niske baze). recimo, veslanje u pretklonu koje je tamo dosta hvaljeno (i super mi je) nisam u pocetku mogla da radim, pa sam ga mijenjala drugom vejzbom.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...