Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

pitanje o pravilnom disanju na spravama:nisam mogla da zapamtim kada se udiše/izdiše na kojoj spravi, pa sam pitala trenere da li se izdiše uvek kada je teg podignut?jedan trener je rekao da je mora da razmisli za svaku spravu posebno i nikada se više nije vratio, a drugi je samo rekao da je pitanje zanimljivo, verovatno bez namere da ikada pproba da odgovori na pitanje.da li sam u pravu?inače, teretana je puna likova koji tamo provedu bukvalno 75% vremena meditirajući na spravama, zagledani ispred sebe u prazno, dok se kao odmaraju između dve serije vežbi, još se debelguzi i najviše trude.
Kakvi sve likovi izigravaju trenere i fitness strucnjake. :isuse: Svako pitanje koje te interesuje mozes pronaci na internetu, te sarlatane je najbolje da vise nikada nista ne pitas, jer i ako ti odgovore, odgovorice ti pogresno.
Link to comment
  • 3 weeks later...

kad je olivera mandić došla sedma sa nekog maratona, i sa trenerom u sprezi na tv zauzela neki apologetski stav tipa: pa eto na xy km sam dobila bocutm*, usrala se, povraćala i upišala, pa sam uzela zastavu od nekog navijača, vezala je oko pasa i zato sam stigla tek sedma :(tm* ko juče da je bilo, kad je čegi devedes pete umirio naše strepnje rečima: neće sabonis igrati u finalu, jebe ga menzis.

Link to comment
Jebo te specijalista.In a nutshell, izdise se za vreme pozitivnog (koncentricnog) dela ponavljanja (kada se opterecenje krece protiv gravitacije), a udise za vreme negativnog (ekcentricnog) dela (kada se opterecenje krece u smeru delovanja gravitacije). To bi bilo neko univerzalno pravilo, koje vazi bez obzira na konkretnu vezbu ili spravu.
Ne važi za npr. povlačenje do brade...
Link to comment
  • 3 weeks later...

dodjem danas u tjeretanu poslije praznicne pauze, kad ono, na zidu visi ikonasveti georgije ubiva azdahu produzila sam kardio gledajuc je, jako je mocna

Link to comment

Juce sam zaprimio opravdane kritike da sam pustio bojlercinu :( A ne jedem puno, ociju mi, nego me pivo upropasti :(Moram poceti da se dovodim u red

Link to comment

Meni danas mesec dana otkako sam uplatio 6 meseci teretane, i ovaj prvi mesec sam odradio bas preko kurca. Dalje nece moci tako, ali ne znam kako da pojacam voljni momenat kad sam u totalnoj banani i sto se tice snage i svega, a hrana mi je i dalje uzasna + sto ne uzimam nikakve dopinge, cak ni proteine.Bedak, a leto samo sto nije.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Planiram da krenem sa vezbanjem u stanu, ali mi se ne radi sa tegovima, vec bih samo bodyweight. Moze li neko da mi da predlog sta i kako da radim? Po grupama misica, ili sve u jednom treningu? Imam sipku za zgibove i one magarce za propadanja. Mislio sam da podelim nesto tipa 3 dana vezbe, 3 dana ab ripper (+ negde umetnuti kardio). Da naglasim da ne zelim da se ripujem ko zivotinja, vec cisto da ojacam i po mogucstvu sagorim malo salce.

Edited by Joe D
Link to comment
Planiram da krenem sa vezbanjem u stanu, ali mi se ne radi sa tegovima, vec bih samo bodyweight. Moze li neko da mi da predlog sta i kako da radim? Po grupama misica, ili sve u jednom treningu? Imam sipku za zgibove i one magarce za propadanja. Mislio sam da podelim nesto tipa 3 dana vezbe, 3 dana ab ripper (+ negde umetnuti kardio). Da naglasim da ne zelim da se ripujem ko zivotinja, vec cisto da ojacam i po mogucstvu sagorim malo salce.
Svaka cast ako smislis vise vezbi za triceps i ramena bez tegova.Ja vezbam kuci,i radim tri puta nedeljno.Ponedeljak-biceps i triceps,sreda-ramena i noge,petak-grudi i ledja.Fora je sto za biceps,ramena i triceps koristim tegove.
Link to comment

Za triceps ima neka propadanja, ono sa stolicom i side tri rise. Tri vezbe, sasvim dosta. Za rame samo jedna vezba da znam da bas gadja ramena, ali kapiram da sklekovi i zgibovi dosta uposljavaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...