Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Treba mi saLvet od Glija, Hustlera i ostalih forumskih nindziKad radim grupu misica koja ima vise razlicitih vezbi (npr. ramena 4 vezbe), da li raditi istezanje nakon svake vezbe, ili kada zavrsim sve? I nesto u vezi ishrane. Sta pojesti/popiti nakon trcanja/bicikliranja? Mislim pre svega na nesto sto se u svako doba dana moze naci u prosecnoj kuci i frizideru. Ne dexteroze, bonzite i slicne stvari, vec nesto sto cu uvek imati u frizideru. Ne ocekujem neki fenomenalan efekat, vec samo da ne bude totalna steta. Dakle, neka vocka, jogurt, mleko, jaja,...? Trcanje mi ne traje duze od pola sata i uglavnom je uvece oko 21h, dok je bicikl obicno pre rucka vikendom i traje 2-3h.Jel me razumeo neko? :unsure:

Link to comment

Koliko ja znam, iztezanje se radi na kraju celog treninga.Za ishranu sam prilican duduk, ali par vocki i jogurt ti sigurno nece skoditi posle kardia.

Link to comment

ne znam kakav efekat ocekujes? da ti se telo 'povrati' (da ne dodje do pucanja misicnih vlakana posle treninga, vracanje misica u normalu) potrebno ti je uh koji se mogu izmati posle treninga. vocni sok, susenjo grozdje recimo

Link to comment

Pa da nema stetnih efekata po misicnu masu, a da se opet polako tope masne naslage. Vise me zanima za trcanje, posto trcim kasno uvece. Nakon bicikla i onako sledi rucak, tako da tu nema mnogo izbora.@ MilogledHvala ;)

Link to comment
I nesto u vezi ishrane. Sta pojesti/popiti nakon trcanja/bicikliranja? Mislim pre svega na nesto sto se u svako doba dana moze naci u prosecnoj kuci i frizideru. Ne dexteroze, bonzite i slicne stvari, vec nesto sto cu uvek imati u frizideru. Ne ocekujem neki fenomenalan efekat, vec samo da ne bude totalna steta. Dakle, neka vocka, jogurt, mleko, jaja,...? Trcanje mi ne traje duze od pola sata i uglavnom je uvece oko 21h, dok je bicikl obicno pre rucka vikendom i traje 2-3h.Jel me razumeo neko? :unsure:
Suboticki Ella sir, tunjevina (u vodi, ne ulju)...
Link to comment

Коју активност препоручујете некоме ко се ни не сећа кондиције. Дакле, радим за компом по цео дан, једино кад спавам нисам онлајн, а и то је ретко. Када устанем, осећам се као старац Фочо од стотину лета. Јасно је да за почетак треба нешто изузетно лагано, али шта, а затим када повратим кондицију, шта је најбоље да је одржавам. Унапред захвалан... cool.gif

Link to comment

Mozda bicikl? Ja kupio prosle godine, a nisam ga vozio jos od OSh. Mozes polako da nabijas kondiciju, da doziras,... Naravno, uvek je tu i brzo hodanje/trcanje, ali je meni bajs nekako prijatniji za taj pocetak od trcanja.@TakeshiTu proteinsku ishranu trosim kada radim sa tegovima. Kod kardia, treba mi nesto da prezalogajim, a da nema kontra efekat (a ni preterani efekat ne mora da ima, samo da ubije glad :D ).

Link to comment
Tu proteinsku ishranu trosim kada radim sa tegovima. Kod kardia, treba mi nesto da prezalogajim, a da nema kontra efekat (a ni preterani efekat ne mora da ima, samo da ubije glad :D ).
Svejedno, zatrpavanje ugljenim-hidratima uvece sigurno nece koristiti.Keks "Vodenicarsko blago" ^_^ je meni odlican za tako usput neki zalogaj. Ima i slatka i slana varijanta.A dobar je i Wellness sa pomarandzom i djumbirom. Samo sto razbijaju sa kalorijama.
Link to comment

Braco bilderi, ja bi' vam rado pomog'o ali sam se rasp'o najstrasnije i zbog toga necu vise da pomazem nikome, da ne bi izgledali bolje od mene.

Link to comment
Svejedno, zatrpavanje ugljenim-hidratima uvece sigurno nece koristiti.
koliko sam razumeo ima taj fazon da posle treninga mogu da se uzimaju uh koji se brzo apsorbuju jer odlaze u misice da nadoknade potrosen glikogen. cak i ljudi na keto dijetama iz tog razloga ne racunaju uh unete posle treninga
Link to comment
Коју активност препоручујете некоме ко се ни не сећа кондиције. Дакле, радим за компом по цео дан, једино кад спавам нисам онлајн, а и то је ретко. Када устанем, осећам се као старац Фочо од стотину лета. Јасно је да за почетак треба нешто изузетно лагано, али шта, а затим када повратим кондицију, шта је најбоље да је одржавам. Унапред захвалан... cool.gif
Radi sklekove, cucnjeve i trbusnjake. 2-3 puta nedeljno. Mnogo je interesantnije od aerobnog treninga, a osecaces se ko bog. Pritom nema cimanja do teretane ili gledanja u nebo da li ce pasti kisa ili sneg. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
koliko sam razumeo ima taj fazon da posle treninga mogu da se uzimaju uh koji se brzo apsorbuju jer odlaze u misice da nadoknade potrosen glikogen. cak i ljudi na keto dijetama iz tog razloga ne racunaju uh unete posle treninga
Pa da, dekstroza na primer. Ali nbg nece hemiju, a plus je rec o vecernjem obroku pa previse UH ode u salce.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Коју активност препоручујете некоме ко се ни не сећа кондиције. Дакле, радим за компом по цео дан, једино кад спавам нисам онлајн, а и то је ретко. Када устанем, осећам се као старац Фочо од стотину лета. Јасно је да за почетак треба нешто изузетно лагано, али шта, а затим када повратим кондицију, шта је најбоље да је одржавам. Унапред захвалан... cool.gif
Ja imam ovo:KET0003.jpg... jos samo da se nateram da radim redovno. Drzi me ponekad mesec dana, radim svaki drugi dan po 40-50 minuta - pa me odjednom strashno mrzi, smisljam najprovidnije izgovore (aj sutra cu, danas mi je nesto pala energija i sl) i onda trenazer sluzi kao civiluk mesec-dva. Danas opet krenuo cvrsto resen.Hocu reci, super je sprava, ali moras sebe da motivises dok motas po sata i vise. Npr, ja gledam filmove, sve one za koje nemam vremena od posla. Danas gledao Lolitu (stariju verziju), proslo cetr'es minuta za cas.edit: citava ova prica da bih rekao sledece: za kondiciju ova sprava je idealna. Kada sam pocinjao, dusa mi je izlazila na nos posle tri minuta, vec kroz mesec dana mogao sam da motam do unedogled, jednom verglao citav sat dok mi potpuno nije dosadilo. Kada sam sishao sa sprave, kao da me je neko gurao u ledja - imao sam jaku potrebu da trcim po stanu. Edited by CowBoy
Link to comment

Kad sam ja na ovom cudu dosao do stadijuma da radim bez problema na najvecem nivou opterecenja (idu od 1 do 16), onda sam lepo sebi napravio programce gde sam svih xx minuta radio na opterecenju 16 ali sam menjao tempo na svakih 30-60 sekundi. Nesto kao HIIT ali samo na elipticnom umesto trcanja. I mnogo je efikasnije nego samo raditi istim tempom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...