Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

pa diklofenak, nije to nejak lijek. samo ne znam kakav je odnos izmedju maskiranja bola i samog otklanjanja problema.

 

i da, masine su cesto gad, a slobodne tezine su dobar momak.

 

edit, dl mi je nepovratno sanirao donja ledja, cak i kad imam duze pauze sa teretanom nemam vise bol i nelagodu koja me mucila do prije 4-5 godina tj u vrijeme prije te najcarskije od svih carskih vjezaba

Edited by morgana
Link to comment

najjace mi je kada sav nalozen i pun elana krenem da odradim trening, a onda udjem u teretanu i zateknem temperaturu od 7C

e onda umesto vezbe tela krece vezba psihe, da se izdrzi ceo trening na jebenoj hladnoci

Link to comment

Ja sma juce trcala. Prvi put od nesretnog pokusaja pre 6 godina. Ne znam da li je do lekova ili dizanja tegova (ili oba), ali ovo je bilo iznenadjujuce pozitivno iskustvo. Nema vise onog 'ocu da umrem' osecaja. Zamorim se, ali nije mi onako bolno lose, kao ranije. Mislim da cu nastaviti.

Link to comment

Treba mi savet (ili neki dobar link, mislim neki kvalitet). Čim prođe sezona ždranja startujem u teretani. Nemam pojma ni o čemu, tako da mi objašnjavajte kao da imam 5 godina (i 250 kila). Pošto nemožem da se luksuziram s ličnim trenerom, moraću da slušam šta kažete.

 

Treba mi 2 stvari: topljenje masti (A) i sticanje snage (B).

 

(Što se tiče ishrane, tu sam srezao mislim dovoljno, ali neće moći samo smanjenjem unosa kalorija i šećera). Topljenje masti mi treba da se ne bih preturio, a snaga mi treba da bih uopšte mogao da vežbam... Znači, ništa ono masa, definicija, nisam ja taj nivo.   I ništa ekstremno, osim ako niste rešili da me se trajno oslobodite.

 

Fala unapred.

 

 

EDIT. Da ne zaboravim, mislim pre svega na dizanje tegova i eventualno kardio sprave tipa gym bicikla i mašine za veslanje. Trčanje nije opcija, kolena ubivaju s ovom težinom.

Edited by Indy
Link to comment

ne moze ovde niko da ti pomogne- ako ces da dizes tegove, to u pocetku mora uz pomoc trenera. inace ces raditi sve pogresno i mlataraces bezveze, a na kraju se i povrediti. dakle nadji neki gym gde se trener seta okolo i deli savete za dz. on ce ti napraviti i semu.

 

mada ti je za skidanje kilaze dovoljan kardio- radi nordijsko skijanje (to ne opterecuje kolena i zglobove) u kombinaciji sa veslanjem ili biciklanjem, povecavaj po malo, i bog da te vidi.

Link to comment

Hvala, to za nordijsko skijanje cu da svakako probam ako nadjem teretanu koja ima tu masinu (posto inace pretendujem da budem nordijski skijas na pravim skijama).

 

Btw. u pravu si za to mlataranje tegovima, toga se i plasim, zato i pitam. Ako mora trener, onda mora... jbg.

Link to comment

mora svakako, ali izbegavaj licne trenere. u nl i srbiji vecina teretana ima lika koji se mota okolo i pomaze svima, valjda je tako i kod tebe. dizanje tegova nije neka filozofija, naucis 15-20 osnovnih vezbi i teras u nedogled. licni ce samo izmisljati i brbljati budalastine ne bi li te ubedio da ti je potreban i bespotrebno ti uvaljivati nove vezbe i seme. to je za bogate morone.

 

 

a nordijsko skijanje ima svaka malo bolje opremljena teretana,

Edited by Miralem
Link to comment

 

 

mora svakako, ali izbegavaj licne trenere. u nl i srbiji vecina teretana ima lika koji se mota okolo i pomaze svima, valjda je tako i kod tebe. dizanje tegova nije neka filozofija, naucis 15-20 osnovnih vezbi i teras u nedogled. licni ce samo izmisljati i brbljati budalastine ne bi li te ubedio da ti je potreban i bespotrebno ti uvaljivati nove vezbe i seme. to je za bogate morone.

 

Ma daj, dobar PT para vredi. Sa naglaskom na 'dobar', a to je neko ko se specijalizuje za to sto ti hoces da postignes, a ne neki genericki PT. Naravno da konstatni feedback pomaze i da brze napredujes i da se ne povredis. Plus sto to sto si ti opisao - ti zaposleni u teretani koji setaju okolo i keep an eye on everybody - to ovde prakticno ne postoji. Svi zaposleny po teretanama su PT (jedini izuzetak koji sam videla je univerzitetska teretana, ali i oni su ustvari najcesce s klijentima, samo je drugaciji sistem). Naravno, mozes da ih cimnes da ti objasni kako da koristis spravu a da se ne povredis, ali za objasnjavanja, proveru forme, spot itd., to samo eventualno kad nisu s klijentom.

Link to comment

Ja cu se raspitati u najblizem gym-u (tacnije, sportskom centru, ima i bazen i svasta drugo) posto je taj PT. Ukoliko mu je cena (per week) manja od para koje nedeljno potrosim na pivo i vino, ili tu negde, prihvatljivo je.

 

Hm, pivo. :whistle:

Link to comment

Ma daj, dobar PT para vredi. Sa naglaskom na 'dobar', a to je neko ko se specijalizuje za to sto ti hoces da postignes, a ne neki genericki PT. Naravno da konstatni feedback pomaze i da brze napredujes i da se ne povredis. Plus sto to sto si ti opisao - ti zaposleni u teretani koji setaju okolo i keep an eye on everybody - to ovde prakticno ne postoji. Svi zaposleny po teretanama su PT (jedini izuzetak koji sam videla je univerzitetska teretana, ali i oni su ustvari najcesce s klijentima, samo je drugaciji sistem). Naravno, mozes da ih cimnes da ti objasni kako da koristis spravu a da se ne povredis, ali za objasnjavanja, proveru forme, spot itd., to samo eventualno kad nisu s klijentom.

a indy je unikatan primer debelog coveka koji hoce da smrsa, i potreban mu je specijalizovani neki veliki dr mr pt za tu oblast. ne moze bilo ko da mu objasni kako rade 4-5 bitnih masina i kaze mu da treba da jede manje i redovno vezba i vise se krece. zapravo mu pored pt-a treba i fizioterapeut i doktor medicine i motivacioni coach i guru koji ce da mu objasni da je najbitnije pobediti sebe i bil klinton da mu svira saksofon. sav taj konzilijum treba da stoji pored njega dok dize 12kg iz bencha i 3 puta nedeljno mu proverava formu i pazi da se ne povredi. i za 5 godina mozemo da ga saljemo na olimpijadu da preskace prepone.

Link to comment

ma da, ali treba da imas licnog, specijalizovanog za tebe koji nece da leci nikog drugog. i da spava kod tebe u pomocnoj zgradi, zajedno sa soferom, bastovanom, konjusarom, astrologom i dvorskom ludom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...