Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

fuck :/

ne znam sta se desava kod tebe, ali mogu da ponovim moju terapiju (mislim da sam to vec pisao, u pitanju je izletanje ramena iz lezista)

legnes na sto i bolno rame postavis na ivicu stola tako da ti ruka visi kao klatno.. opustis je skroz, a neko te uhvati za saku, podigne u vis tako da napravis supermen polozaj i zatim ti pusti ruku.. zaklati je.. to ponovis 7-8x

nakon toga ide pauza od treninga uz rapten duo + beviplex (B vitamin) (za opustanje nerava 2 komada na 1 rapten), masaza i mazanje zelene konjske masti za oporavak istegnutih ligamenata

meni je ovo bila uspesna terapija nekoliko puta, i nakon 10-15 dana se vratim treninzima

jednom sam samo najebao zestoko, kada sam zaglavio u RH na duze vreme, ali jos uvek odolevam odlasku pod noz :)

sa tegovima radim pazljivo i sto kazes, izbegavam masine vec gledam da imam sto je moguce vise slobodnih pokreta

Link to comment

pa radio sam kosi benc na masini, i osetio vec u startu da mi kao malo rame slajfuje u jednom polozaju, ono, zvuk slican ko kad krckas prstima.

buduci da sam zurio da gledam ligu sampiona, a da nije nista bolelo u pocetku, odlucio da nastavim sa vezbom. 

uzeo da radim razvlacenje, e tu se prvi put javio bol, bas na mestu gde sam osetio to kao preskakanje.

i umesto da se spakujem, ja nastavio da picim, i odradio ceo trening. i ujutru krenulo da boli.

sad boli kad hocu da podignem ruku sa strane, kao recimo da simuliram mahanje krilima.

 

ma bulja su masine, jedino mogu da valjaju kada bi bile za svakog ponaosob pravljene po meri.

 

probacu bas ovo tvoje, valjda pomogne nesto.

Link to comment

sad boli kad hocu da podignem ruku sa strane, kao recimo da simuliram mahanje krilima.

 

to je to.. tako se meni manifestovalo

 

mogao sam da podignem ruku sa strane do malo ispod visine ramena, kada treba da se prebaci rame i ide iznad, bili su bolovi kao da me neko testerise

 

tada kad sam zaglavio RH, bili su ograniceni pokreti ruke i da je pomerim iznad nivoa ramena, nije moglo ni pomocu trikova

 

ovu metodu, "klatno na stolu" mi je pokazao jedan hirurg kod kojeg sam bio na pregledu.. do tada sam isao kod kostolomaca (koji su mi zaista mnogo pomogli)

 

"klatno" sam isprobao na sebi i zaista je radilo posao, a onda sam "popravio" i drugara

 

ali je morala da usledi pauza, uz sve ovo sto sam ispisao, rapten duo+beviplex, masaza+zelena konjska mast

 

najgore od svega mi je pala pauza.. ne umem da odmaram

 

pokusaj.. nadam se da ce pomoci

 

zelim ti brz i uspesan oporavak

Link to comment

samo da vam kazem djeco, bezite od masina za vezbanje, jebo ih onaj ko ih izmisli.

rame jos jednako boli a proslo je skoro nedelju dana.

ok, 5 dana.

pa mentolcino debela, nije stvar u masini. najverovatnije si stavio preveliku tezinu, a kosi bendz™ je sam po sebi opasna vezba. otkad sam sam na njemu sjebo rame, radim sa max 60kg. pusti djaola.

 

meni je doktorka rekla tada da mogu da nastavim da vezbam sve, ali sa pola tezine nekoliko nedelja dok se ne sanira.

Link to comment

nije se ni meni pre desilo, pa mi se desilo sa sipkom i tegovima. bilo mi je prvi put, samo jednom prva zora svice.

 

kosi je zajebaniji sigurno, pricao sam sa vise ljudi koji su na njemu sjebali rame.

Link to comment

Meni desno rame stalno krcka kada radim kosi benc, ne boli me nista, ali iritira. Inače trčim skoro svaki dan (sem kada je mnogo hladno) evo ima već tri meseca, uz poboljšanu ishranu i evo ne na 100 kg, nisam mnogo izgubio na kilazi, ali imam mnogo manje sala. Mogu da kažem da nikada nisam bolje izgledao u životu, a ima još dosta mesta za napredak. Danas 260 na mrtvom 2x nisam ni osetio, iako dugo nisam radio sa većim kilazama.

Edited by spina
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...