Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Radi li neko nesta, jebem vas lijene?

ja radim.

 

imam pitanje - kakav je sud foruma po pitanju 90 degree bench pressa? jel se priznaje? moj trener tvrdi da mi uopste ne treba vise od vrlo malo ispod 90 degrees (bezobzira koliko je to daleko od dodirivanja grudi) i da, ako ne verujem njemu, pogledam slike powerliftera kad rade BP - ne idu ispod 90 (ili idu vrlo malo ispod). kaze, poslace mi i rad na tu temu...

Link to comment

Powerlifteri ne idu ispod toga jer ni ne mogu zbog velicine grudnog kosa. Oni moraju da dodirnu grudi (i pauziraju) da bi dizanje bilo legalno, a duzina pokreta im nije bitna.

 

A sto se tice efikasnosti, ja sam dugo radio floor press sa bucicama, gde i mozes da spustas samo do 90 stepeni, odnosno dok laktovi ne dodju do poda, i pogadjalo je sve sto treba. Plus je shoulder friendly, sto bi reko nas narod. A i nemoguce je varati, za razliku od benca. Odlicna vezba, i vraticu joj se kad-tad.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Radi li neko nesta, jebem vas lijene?

 

Elem, izgleda da mi se ramena polako navikavaju na propadanja. Doduse, morao sam da redukujem pokret za 5-10 santima. Trenutno radim 4 serije po 10 bez vecih problema (samo poslednja je blizu otkaza) i ocekujem da cu uskoro imati vece sifone od Tonija.

:D :D :D

 

a okacit ces valda i neke slike sa plaze da vidimo napredak

Edited by ToniAdams
Link to comment

e pa ako je tako onda dizem 42.5 iz bencha.

 

:kralj:

 

stigla do 45.

 

iam snimak kako radim 5 cinaps, al toliko mi je losa tehnika, da se stidim da stavim ovde. kad naucim kako treba, obesicu se.

 

cucanj 52,5.

 

vreme je da se posvetim mrtvom. 

Link to comment

meni podlaktice prsle. infrastruktura ruke ne može da podnese šta biceps može podići. moram da ih ojačam pre nego što nastavim dalje. prošle godine sam istegao nešto u tom delu kada sam povećao kilaže, a sada vidim da sam opet blizu povrede. 

Edited by Ravanelli
Link to comment

a nije da su ti nesto prejaki bicepsi :(

 

ima dojaja vjezba za podlakat, kod kuce da se radi, a realno ne postoji bolja.

zanima te?

ne mislim na sapunjanje mungosa.

Link to comment

odvali drsku od metle. nadji uzicu i vezi za istu, ali cvrsto. mozes i ekserom da pricvrstis.

onda za drugi kraj, a najbolje da to bude na nekoj distanci od metar i kusur, vezi kakav teret.

ne mora nista tesko, mozes recimo dvolitru od vopsare napuniti peskom.

 

uzmes to govno, ispruzis ruke u visini ramena i krenes da uvijas drsku, dok ne popnes teret skroz do kraja. onda nastavis u suprotnom smeru, tj da odvijas.

i tako do otkaza.

ludilo vezba, nista bolje ne radi podlaktice, a dosta je fina i za ramena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...