Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Kako se bese zove onaj osamsto pecto puta reprizirani film sa paralizovanim klincem nerdom i njegovim drugarom rmpalijom bez mozga? To bi bila jos adekvatnija asocijacija.

Link to comment

sedmi trening

 

10 serija

 

kosi benc 4 ponavljanja 32,5 kila

zgibovi 4 ponavljanja

 

3 serije

 

propadanje 8 ponavljanja

jednorucno veslanje s tegom od 20 kila

 

pauze izmedju vezbi 90 sekundi.

Link to comment

uzo da vežbam neki kao-kružni sistem valjda

 

serija mi je: naizmenično 1 vežba jedne grupe - 1 vežba druge grupe mišića

imam tri serije, svaku vežbu 3 x

radim 8-12 ponavljanja

pauza između vežbi je samo dok promenim sprave. između serija imam oko minut i po pauze da namontiram tegove, sprave i to.

na početku imam 5 min trake ili nekog drugog kardija za zagrevanje.

na kraju radim core.

 

u početku sam se raspadnao totalno do kraja treninga, ali sada je sve bolje i reko mi ovaj trener iz teretane da najbolje da ubacim 3 grupe mišića u seriji kada budem spreman. trening mi traje oko 45min

 

---

jako mi odgovara jer se ne smaram sa 4 serije, što me je ubijalo u prethodnom radu

brzo se završi trening, što mi je dosta važno, da mi ne propadne ostatak dana posle posla

umoriš se pošteno & preznojiš

Edited by Ravanelli
Link to comment

sta ja da kazem sto radim po 10 serija? na pocetku su me ispunjavale nervozom, imala sam utisak da nikad necu zavrsiti. sad hvatam sebe kako uzivam u osmoj, devetoj, desetoj seriji. dobro sam zagrejana za vezbu i onda pomeram granice. 

 

 

koliko vidim, skoro svaki trening radis kosi ili obican benc.

vrlo neobicno, moram da primetim.

 

danas nisam. i ja sam primetila ucestalu frekvenciju benceva, al, za utehu, nijedan nije bio isti, il siroki il uski hvat, tegovi, sipke, a jednom mi je ispod klupe podmetnuo teg, tako mi je glava isla nizbrdo, pod malim uglom. objasnio mi je to da sluzi da prevarimo mozak, ne moze da se opusti, nego uvek mora da razmislja sta vezba. 

 

zeznula sam se,  to gore sto sam pisala sedmi trening, zapravo je bilo ponavljanje prvog treninga s povecanim tezinama i smanjenim brojem ponavljanja. danas drugi, siroki cucnjevi 4 ponavljanja 42,5 kile. 

 

sve u svemu, covek moze da zakljuci da bi psihijatri trebalo da prepisuju teretanu.

Link to comment

danas nisam. i ja sam primetila ucestalu frekvenciju benceva, al, za utehu, nijedan nije bio isti, il siroki il uski hvat, tegovi, sipke, a jednom mi je ispod klupe podmetnuo teg, tako mi je glava isla nizbrdo, pod malim uglom. objasnio mi je to da sluzi da prevarimo mozak, ne moze da se opusti, nego uvek mora da razmislja sta vezba. 

 

To je pozeljno raditi na svakih mesec-dva, a ne na svakom treningu. Raznovrsnost je dobra, ali ne treba preterivati. Inace se nervni sistem previse zbunjuje, nije mu jasno na sta treba da se adaptira. Drugim recima, ja bih uvek radije cepao dva meseca ravni benc, pa dva kosi, pa dva uski itd, umesto ovoga. Ali to sam samo ja.

Link to comment

Ja sam na nekom full body workout 3 puta nedeljno programu. Radim benč 5x5 sva tri puta, dva puta ravni i jednom kosi. To po vama izgleda skroz pogrešno. Ubeđen sam da je u mom trenutnom stanju frekvencija najbitnija, pa zato cepam svaku grupu mišića 3x nedeljno. Možda nisam u pravu? Ili je caka samo u tome da ubacim propadanja umesto benča jednom nedeljno i da pratim milogledov savet što se tiče kosog/ravnog benča?

Link to comment

Ma OK su sve te varijante, nego mi nije jasan koncept da se vezbe stalno menjaju samo da bi se misic, mozak, nervni sistem ili sta vec "zbunio". Ne ide to tako. Powerlifteri ceo zivot rade tri iste vezbe, a weightlifteri dve, pa nekako prezivljavaju i bez tog zbunjivanja.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
, a jednom mi je ispod klupe podmetnuo teg, tako mi je glava isla nizbrdo, pod malim uglom. objasnio mi je to da sluzi da prevarimo mozak, ne moze da se opusti, nego uvek mora da razmislja sta vezba. 

a jer taj lik dodje onako malo naduvan na trening?

Link to comment

benc 40 kila  :kralj:

 

danas sam zavrsila drugi ciklus od 6 treninga, u kom sam ponovila prvi ciklus u serijama od 4 ponavljanja s vecim tezinama. za divno cudo, ojacala. ovih 40 kila iz benca koje sam danas radila u 10 serija u proslom ciklusu nije bilo sanse da vratim sama uvis, radila sam s 35.

 

sledeci ciklus od 6 treninga radicu s 3 ponavljanja i povecanim tezinama. 

 

pitala sam danas ovog mog kako to da sam ojacala, on mi reko da je zato sto je ovo sad pravi trening snage. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...