Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

cetvrti trening

 

10 serija

 

kosi benc sa bucicama 5 ponavljanja s max tezinom (meni je to 16 kila)

zgibovi pet ponavljanja

 

3 serije

 

ravni benc s bucicama 5 ponavljanja sa 16 kila

jednorucno veslanje s tegom 5 ponavaljanja 20 kila

 

pauze izmedju svakog ponavljanja 90 sec

 

postoje bucice od po 16kg?

 

imas neki savet kako da nastavim, radila prvih mesec i pol po ovom

sta sad - da povecavam tezinu a sve ostavim isto?

jel ti placas dodatno gurua da ti smislja treninge?

Link to comment

kod mene u teretani postoje i od 40, od tih izlivenih. a imas i prazne male sipke pa mozes sebi da slazes tezina koliko oces. 

 

moj guru je moj trener. to sto imam trenera znaci da slabo mogu da ti pomognem savetima, posto je u nasem odnosu on mozak, a ja snaga. kad sam se zainteresovala za teretanu, shvatila sam da moram da platim nekog ko zna, i bila sam u fazonu to cu par meseci, pa cu posle sama. al cvrc, ne bih mogla sama, ovaj me prati, vodi, usmerava, ispravlja, radi sa mnom, pazi na mene, za godinu i po dana nijednom se nisam povredila, a lepo sam se razvila, iako sam stara, ojacala sam, ispravila se, prozgodnila se. uopste mi nije jasno sta sam radila sve te godine na tim takozvanim vezbama za zene pilatesaerobikuzumbakuracpalac. da, znam, dangubila sam :) zapravo nisam, super sam se osecala posle tih treninga. al da je uticalo na telo, jok. 

 

prosla sam kroz ovaj tvoj program i jedino sto mogu pametno da ti kazem je da koji ce ti ovaj kardio. ne znam cemu sluzi, u teretani se zagrevas tako sto uradis vezbu s manjim opterecenjem. takodje, mogu da ponovim link za ovaj fenomenalni blog conniving ivy koji je mene oterao u teretanu. ona je kraljica teretane, sve zna, odlicno pise i deli znanje i sakom i kapom. registrovala se i na forumu, pisala je na temi lchf. prizovi je :)

 

sto se tezina u teretani tice, to sam uklavirila da ako jednu tezinu mozes da dignes od 6 do 15 puta, onda radi s njom. ako ne mozes da uradis 6 puta smanji tezinu, ako mozes 15, povecaj tezinu. to je mera tvog napretka. 

 

a sad

 

peti trening

 

10 serija

 

cucanj 5 ponavljanja s max tezinom (ja danas radila s 45 kila, sto nisam nikad u zivotu, mozda samo jednom zbog opklade)

leg curl prsti unutra pet ponavljanja s max tezinom (i to sam preko svoje dosadanje granice)

 

 

3 serije

 

iskorak u mestu s tegovima 8 ponavljanja  (ja 12 kila)

ledjna ekstenzija s opterecenjem 8 ponavljanja (ja teg 20 kila)

 

 

pauza izmedju svake vezbe 90 sek.

 

"10 serija prve dve vezbe zato sto su to glavne vezbe, a ove u tri serije su dodatni program."

 

danas sam iz cucnja digla 2,2 tone. posle toga sam se osecala kao da je ceo svet moj. 

stegnutom guzicom danas standardno idem kroz zivot.

Link to comment

Thnx, da super kad imaš personal trenera kojem veruješ.. no koliko to košta ;(

A kardio radim outdoors, tužno mi , frustrirajuce i apsolutno neprihvatljivo trčati u mestu

Link to comment

nije personal, jer nas uvek ima nekoliko koji radimo u isto vreme, vise je trener male grupe. jedan trening me kosta isto koliko i pilates: duplo vise novca, al i duplo vise treninga. raspitaj se u svojoj teretani dal neko drzi treninge i koliko kosta. mogla bi prijatno da se iznenadis.   

Link to comment

sesti trening

 

10 serija

 

ravni benc uski hvat 5 ponavljanja (ja 35 kila)

biceps nesto s tegovima 5 ponavljanja

 

3 serije

 

biceps izlomljena sipka preko naslona 5 ponavljanja

triceps konan 5 ponavljanja

 

pauze izmedju vezbi 90 sec. neam pojma kako se zovu vezbe za ruke.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...