Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

danas sam dobila novi trening dosta razlicit od dosadasnjih. najcesce sam rotirala 3 ili 4 kruzna treninga 4 puta, u nekoliko navrata sam radila split. 

novi se sastoji od 10 treninga koje cu uraditi po 6 puta, tokom kog bi trebalo da smanjujem broj ponavljanja i povecavam tezine.

bacila sam oko na papir, ceka me i farmers vok :)

 

ispisacu svih 10 kako ih budem radila, mozda ce nekom koristiti gotov program.

 

prvi trening

 

10 serija 

 

kosi benc po pet ponavljanja sa 30 kila, silazni pokret spor, brojim 4 3 2 1, izbacaj snazan

zgibovi po pet ponavljanja (sa 66 kila :D), koliko mogu sama, sta ne mogu asistencija

 

pauze izmedju benca i zgiba 40 sekundi, izmedju zgiba i benca minut  

 

 

3 serije

 

propadanja 6 do 8 

jednorucno veslanje s tegom od 16 kila 8 ponavljanja

 

pauze izmedju vezbi 40 sekundi

 

meni propadanjos super ide, al posle 10 serija kosog i zgibova, ceo gornji deo tela mi se tresao i bili su mi dosta teski. i pauze su me smorile, sve sam mogla duplo brze, al nije bilo po programu. 

Link to comment

drugi trening

 

10 serija

 

siroki cucanj pet ponavljanja (sa 40 kila, sto je najveca tezina koju sam do sada dizala)

leg curl prsti spolja pet ponavljanja (max kilaza s kojom sam do sada radila)

 

pauza izmedju vezbi 90 sec

 

3 serije

 

iskorak s vracanjem 8 ponavljanja (s tezinom manjom od moje maksimalne)

rumunsko mrtvo 8 ponavljanja (s 50 kila, inace radim sa 60, i ovo mi je bilo ko da mlatim cackalicom, sledeci put cu 60)

 

pauza izmedju vezbi 90 sec

 

 

pauze su me opet smorile, mogla sam da ustedim 30 posto vremena, al nije bilo po programu.

 

otkako sam uradila ovaj trening, idem kroz zivot sa stegnutom guzicom :D

Link to comment

Ja jutros radio propadanja posle nekoliko godina. Jedva izvuko 10, doduse bas dubokih, maltene koliko je fizicki moguce ici dole. Do veceras ocekujem paralizirajucu upalu sisa.

Link to comment

treci trening

 

10 serija

 

benc uski na ravnoj klupi pet ponavljanja

vezba za biceps s tegovima koja ne znam kako se zove pet ponavljanja 

 

 

 

 

3 serije

 

izlomljena kratka sipka s tegovima 8 ponavljanja(drzi se ispred sebe, pa se dize do ramena s lomljenjem u laktovima, laktovi priljubljeni uz telo) 

triceps s tegovima 8 ponavljanja (sednes na klupu, tegovi iznad glave, i savijas laktove unazad)

 

izmedju svake vezbe 90 seckundi pauze.

 

pauze nisam izdrzavala, jer mi trening nije bio naporan.

sto me nervira sto ne znam kako se zovu vezbe. 

Link to comment

Ja sam sve blizi zakljucku da propadanja, bar ovako duboka, nisu za moja izraubovana skoro-pa-cetrdesetogodisnja ramena. Uostalom, velike sise su debelo precenjene  -_-

 

Pitanje za djembelog Tonija - dokle se ti spuscas kad radis propadanja? Do paralele ili ispod?

Link to comment

heh, skroz je tacno da moze biti opasno po ramena, to sam i sam iskusio.

najbitnije je da se zagrejes.

sad, ja sam tripovao da sa svojih sto i nekolko kila radim propadanja kao vezbu za zagrevanje, i to se ispostavilo kao blago idiotska ideja.

posle toga sam ubacio skeke pre propadanja, i sad vise nema frke.

 

sto se same vezbe tice, provalio sam da mi sledeci polozaj najvise odgovara - izbacim sise, zategnem skroz ledja, gotovo da mi se spoje lopatice, i spustam se polako, dokle mogu. otkad sam krenuo tako da radim, nemam nikakav problem sa ramenom.

Link to comment

cetvrti trening

 

10 serija

 

kosi benc sa bucicama 5 ponavljanja s max tezinom (meni je to 16 kila)

zgibovi pet ponavljanja

 

3 serije

 

ravni benc s bucicama 5 ponavljanja sa 16 kila

jednorucno veslanje s tegom 5 ponavaljanja 20 kila

 

pauze izmedju svakog ponavljanja 90 sec

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...