Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

nisam se dugo testirao, ali recimo kosi radim, kao trecu ili cetvrtu vezbu po redu, laganezi serije sa stotkom, 4 puta 8, bez ikog da mi stoji iza glave.

obican ne radim neko vreme posto sam u kosom bio malo slabiji pa odlucio da popravim.

iskreno, bojim se da pokusavam maksimume jer mi frka zbog one istanjene retine na levom oku. 

Edited by ToniAdams
Link to comment

nisam se dugo testirao, ali recimo kosi radim, kao trecu ili cetvrtu vezbu po redu, laganezi serije sa stotkom, 4 puta 8, bez ikog da mi stoji iza glave.

obican ne radim neko vreme posto sam u kosom bio malo slabiji pa odlucio da popravim.

iskreno, bojim se da pokusavam maksimume jer mi frka zbog one istanjene retine na levom oku. 

 

Snazan si. Kolko sad imas kila?

Link to comment

ne znam, bas se dugo nisam merio.

al verujem nesto preko stotke.

da, smanjio sam brutalno pojedine obime :fantom:

to mi jedino bitno

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa probaj prvo sa dvorucnim tegicima dok se ne naviknes.

 

Tako i ja radim, mrzi me idem u teretanu, a tegice imam kod kuce. Sta ima jos od dobrih vezbi za grudi, a da moze da se radi kod kuce, bez neke posebne opreme (osim sklekova i propadanja)?

Edited by Agni
Link to comment

moj ti savet da kupis one sklekere, il kako se vec zove.

sa njima sklekovi apsolutno dobijaju novu dimenziju, ide se tih 10tak cm dublje sto mnogo znaci.

realno ti vise nista ne treba.

meni je rutina za grudi sledeca: 4x30 sklekova (2x uski, 2x siroki, naizmenicno), 4x12-15 propadanja, kosi benc i na kraju razvlacenje.

mislim da cu uskoro krenuti sa 6 serija sklekova i propadanja i izbaciti jednu od ove dve poslednje vezbe, posto zbilja osecam da mi skleci i propadanja mnogo bolje pogadjaju misic. plus sto primecujem da otkad sam ih uveo, vrlo sam brzo uznapredovao u nekoliko vezbi sa tegovima koje pogadjaju slicne grupe misica, a mator sam konj.

Link to comment

ne znam, bas se dugo nisam merio.

al verujem nesto preko stotke.

da, smanjio sam brutalno pojedine obime :fantom:

to mi jedino bitno

 

Znaci, radis serije na kosom skoro sa svojom tezinom. To je bas dosta, jebote. Mislim da sam i ja to nekoc mogao, ali kad sam imao 90-ak kila, sa 100 cisto sumnjam.

 

Btw, prema ovom ciki http://danjohn.net/ 15 puta bodyweight na benchu (ravnom) se smatra dobrim. Ti bi to s lakocom izvukao. Ja nema sanse da bih sad podigao 88 kila 15 puta. Mogao sam svakako ranije, ali ima taj nezgodni detaljcic da sam tada imao 100 :fantom:

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

moj ti savet da kupis one sklekere, il kako se vec zove.

sa njima sklekovi apsolutno dobijaju novu dimenziju, ide se tih 10tak cm dublje sto mnogo znaci.

realno ti vise nista ne treba.

meni je rutina za grudi sledeca: 4x30 sklekova (2x uski, 2x siroki, naizmenicno), 4x12-15 propadanja, kosi benc i na kraju razvlacenje.

mislim da cu uskoro krenuti sa 6 serija sklekova i propadanja i izbaciti jednu od ove dve poslednje vezbe, posto zbilja osecam da mi skleci i propadanja mnogo bolje pogadjaju misic. plus sto primecujem da otkad sam ih uveo, vrlo sam brzo uznapredovao u nekoliko vezbi sa tegovima koje pogadjaju slicne grupe misica, a mator sam konj.

 

Hvala. Probacu.

Link to comment

ovo cudo

zlata vredno. apsolutni mast za svaki dom.

 

Znaci, radis serije na kosom skoro sa svojom tezinom. To je bas dosta, jebote. Mislim da sam i ja to nekoc mogao, ali kad sam imao 90-ak kila, sa 100 cisto sumnjam.

 

Btw, prema ovom ciki http://danjohn.net/ 15 puta bodyweight na benchu (ravnom) se smatra dobrim. Ti bi to s lakocom izvukao. Ja nema sanse da bih sad podigao 88 kila 15 puta. Mogao sam svakako ranije, ali ima taj nezgodni detaljcic da sam tada imao 100 :fantom:

 

a bezezanja napredak je krenuo kad sam poceo sa propadanjima i sklecima.

(doduse, tako se zagrejem, pa mozda i to ima veze, buduci da me je ranije uvek mrzelo)

Link to comment

Pre bih rekao da je tvoj napredak poceo kada si sastavio vise od dva meseca treninga u kakvom-takvom kontinuitetu. Mozda zvuci cudno, ali slabo se napreduje kada vezbas triput godisnje.

Link to comment

Ja cu, ako me u skorije vreme izlece od ove odvratne ukocenosti vrata u levo, poceti da radim neki program gde cu da forsiram ove tri osnovne vezbe a ostale raditi povremeno samo. Prakticno neki program za snagu, pa cu tek 2-3 meseca pred leto da se vratim klasicnom splitu koji sam radio do sad. A vrat ubi i nista ne pomaze, do kursa...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...