Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Nije nezdrava mast iz kikiriki putera ali je kalorična kao i svaka druga (9 kalorija po gramu) tako da je teško ne probiti željeni dnevni unos kalorija ako cepaš gomilu kikiriki putera. Osim ako nisi iz masa je keva fazona. Čak i da ne probiješ, to znači da je smanjen unos proteina i ugljenih hidrata pa će mišići da ispaštaju. Ja ga baš volim i pojedem po pojedem po kašičicu, dve ponekad.

 

Ja sam smršao 7kg i usput i nabacio nešto minimalno mišića sa 40p-30uh-30m dijetom uz kalorijski deficit naravno. Deficit izračunao tako da gubim 3,5 kg mesečno. Probao sam i da dodatno smanjim unos ugljenih hidrata i masti u korist proteina, ali nisam imao energije i bio sam stalno pospan i mrzovoljan.

 

Posle tegova popijem šejk 25g whey proteina i 50g dekstroze.

Link to comment

Divim vam se na posvecenosti, ja sam oduvek znao sve to sto ste napisali ali nisam mogao nicega da se odreknem nego samo bio dosta fizicki aktivan i neutralisao sve lose sto pojedem. Kako idu godine i kako bivam sve manje aktivan, sve vise se mastim ali sam to prihvatio kao nesto normalno, jebat ga.

Link to comment

Kako racunas deficit tako precizno?

 

Pitam za Tonija :fantom:

 

Ima po internetu tih kalkulatora koliko hoces. Racunaju na osnovu kilaze, zivotnog stila tj. toga koliko si aktivan van treninga i koliko i sta vezbas. Ja sam skinuo my fitness pal aplikaciju za ios, tu planiram obroke i tu i sam i racunao deficit. Stavio sam da zelim da izgubim 0.8kg nedeljno ali nisam ubacio trening, kao marginu, posto ionako ne treniram bog zna kako intenzivno. Smrsao sam 5kg umesto planiranih 3.2 za mesec dana, tacno je trening koji nisam uracunao razlika. Zadovoljavajuca preciznost u svakom slucaju. Preporucujem app, mozes i da namestis zeljeni odnos p/uh/m, ima lep pie chart koji to prikazuje pa znas sta i koliko da jedes u ostatku dana. Sva moguca jela su unutra npr. ne samo jaja, nego i kako su spremljena itd. Ima i funkcija skeniranja bar koda. Ja odvojim 10 minuta pred spavanje i iskombinujem ishranu za sutradan da se uklopi u makroe i ukupne kalorije. 

Link to comment

Ja sam smršao 7kg i usput i nabacio nešto minimalno mišića sa 40p-30uh-30m dijetom uz kalorijski deficit naravno. Deficit izračunao tako da gubim 3,5 kg mesečno. Probao sam i da dodatno smanjim unos ugljenih hidrata i masti u korist proteina, ali nisam imao energije i bio sam stalno pospan i mrzovoljan.

 

Posle tegova popijem šejk 25g whey proteina i 50g dekstroze.

 

Ja sam izgubio 6kg (doduse za godinu i po), bez racunanja, uz malo setnje i vezbanja i puno putera od kikirikija i cokoladnog mleka posle vezbi.

Link to comment

Ja sam izgubio 6kg (doduse za godinu i po), bez racunanja, uz malo setnje i vezbanja i puno putera od kikirikija i cokoladnog mleka posle vezbi.

da si jeo pizzu, cokoladu, cvarke i pio loj mozda bi smsao jos 200gr extra za tih godinu ipo.

 

mirelame, kolko si ti smrsao? 

8kg od marta, stim sto sam se skoro mesec dana ozderavao svacega po srbiji.

Link to comment

da si jeo pizzu, cokoladu, cvarke i pio loj mozda bi smsao jos 200gr extra za tih godinu ipo.

 

A Purdue University study published in the International Journal of Obesity showed subjects who snacked on peanuts and peanut butter were shown to self-adjust their caloric intake spontaneously and did not add extra calories to their daily diets.

 

After participants consumed the snack of peanuts or peanut butter, their hunger was reduced for two and a half hours!

 

"These findings are important because they challenge the belief that eating high-fat foods like peanuts and peanut butter necessarily will lead to weight gain."

 

The research also supports previous long- and short-term studies that indicate that regular consumption of peanuts does not promote weight gain and can reduce the risk of heart disease.

 

Cokoladno mleko.

Link to comment

na runner's worldu se kunu u kikiriki puter:

 

Why It's So Good for Runners
Peanut butter provides a feeling of fullness much longer after you've eaten than if you'd munched on carbohydrates in the form of, say, pretzels, a candy bar, or even a banana. And that feeling of fullness can help you finish that last set of repeat 400s on the track or power you to the finish line during the last mile of a cross-country 5-K.

"Straight sugar or any simple sugar found in carbohydrates shoots your insulin levels high soon after you eat, but then drops them to the floor halfway through your workout," says Kearney. "Peanut butter, on the other hand, is full of fat, protein, and fiber, and it gives you a slow, sustained release of energy." It does contain fat, but it is overwhelmingly the preferred unsaturated fat, which makes peanut butter good for your heart.
Link to comment

genijalno istrazivanje. dokazuje da ako pojedes malo necega neces da se udebljas. i da ces biti manje gladan ako pojedes nesto visokokaloricno. to sve niko nije znao do sada.

Link to comment

Pa niko ni ne tvrdi da je bolje jesti nutelu i beli hleb umesto kikiriki putera. A čokoladno mleko tek niko nije pominjao u negativnom kontekstu. I jedno i drugo su dobar izbor, doduše ne znam da li ima šećera i koliko u čokoladnom mleku.

 

Još jednom, poenta je da kikiriki puter ima ogromnu energtesku vrednost i da ga treba konzumirati u malim količinama ako je cilj gubitak masti ili jednostavno precizno brojati kalorije. Može da se jede sve ako se na kraju dana uklopiš u zacrtani plan. Šećer i ostale simple ug.h. izbegavati ili još bolje skroz izbaciti.

 

Mislim, drugi članak priča o boost-u energije za vreme treninga, sto posto grunu teglu putera između dve serije ili pre treninga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...